Geri Dönüşüm

Canon Kartuş Geri Dönüşüm Programı

Canon'un, 1990 yılında bir toner kartuşu geri dönüşüm programı başlatan ilk şirket olduğunu biliyor muydunuz?
Canon Camera

Canon Kartuş Geri Dönüşüm Programı

Hakkında

Canon'un kartuş geri dönüşüm programı, boş Canon kartuşlarınızı geri dönüştürmeniz için size ücretsiz, kolay ve çevreye duyarlı bir yol sunar.


Canon çöp sahasına sıfır atık politikasına sahiptir. İade edilen kartuşun her bir elemanı yeni bir toner kartuşunun bileşeni, başka sektörlerde temel malzeme veya fosil yakıt alternatifi olarak yeniden kullanılır ya da geri dönüştürülür. Kartuşun hiçbir parçası çöp sahasına gönderilmez.

Canon'un global kartuş geri dönüşüm programı

Kartuşlarınızı Geri Dönüştürün

Orijinal Canon toner ve mürekkep püskürtmeli kartuşlar için ücretsiz bir geri dönüşüm programı sunuyoruz.

 • TONER

  Canon toner kartuşlarını geri dönüştürün

  Orijinal Canon toner kartuşları için ücretsiz ve kolay geri dönüşüm programımız hakkında daha fazla bilgi edinin.

ÖĞRENİN

Kartuşlar nasıl geri dönüştürülür?

Toner kartuşları Canon geri dönüşüm tesisine ulaştıktan sonra yeniden kullanılabilir parçaların kurtarıldığı ve üretim sürecinde yeniden kullanıma uygun olmayan parçaların geri dönüştürüldüğü kapsamlı bir geri dönüşüm sürecinden geçer.
Canon Camera

BUGÜNE KADARKİ HİKAYE

Bilgiler ve Rakamlar

Canon Camera

BİLGİLER VE RAKAMLAR

435.000 tondan fazla CO2 emisyonu tasarrufu

1990 ile 2020 yılları arasında Canon, dünya genelinde 435.000 tondan fazla toner kartuşu topladı ve geri dönüştürdü.

BİLGİLER VE RAKAMLAR

Mürekkep püskürtmeli kartuşların geri dönüşüm süreci 35 ülkede yürütülmektedir

1996 ile 2020 yılları arasında Canon, 2.510 tondan fazla kullanılmış mürekkep püskürtmeli kartuş toplayıp geri dönüştürmüştür ve bu süreç, dünya çapında 35 ülke ve bölgede yürütülmektedir.

Canon Camera
Canon Camera

BİLGİLER VE RAKAMLAR

Ham maddeye olan bağımlılığın azaltılması

Kullanılmış toner kartuşlarının parçalarını kurtaran, yeniden kullanan ve geri dönüştüren Canon, 1990 ile 2020 arasında yeni ham madde ihtiyacını 306.000 tondan fazla azaltmayı başardı.

ÖDÜLLER

Aşağıdaki ödüllerle takdir edilmekten onur duyuyoruz:

 • 2021

  Daha iyi toplum ödülü sahibi, ön elemeyi geçme

  Birleşik Krallık'ın en büyük sürdürülebilirlik ödülleri, yeşil iş alanında mükemmelliği takdir etmektedir

 • 2021

  EcoVadis, altın

  EcoVadis Derecelendirmesi; çevre, işçilik ve insan hakları, etik ve sürdürülebilir tedarik etkileri dahil olmak üzere sürdürülebilirlik hedeflerini karşılamada önemli olan çeşitli alanlardaki şirketleri incelemektedir.

 • 2021

  Business Green liderleri CE ödülü, finalist

  Business Green Liderleri CE, çevre dostu iş ilkelerini ve temiz teknolojileri yaygınlaştıran işletmeleri ödüllendirmektedir

 • 2019

  Edie CE, finalist

  Edie'nin Sürdürülebilirlik Liderleri Ödülleri, Birleşik Krallık'ın en büyük ve en prestijli sürdürülebilirlik ödülüdür ve yeşil iş alanında mükemmelliği takdir etmektedir

Canon Geri Dönüşüm geçmişi

Kartuş geri dönüşümünün tarihçesi

 • trees

  1982-1992

  Dünyanın ilk geri dönüşüm programı

  1982 yılında Canon, dünyanın hepsi bir arada kartuş sistemine sahip ilk kişisel fotokopi makinelerini çıkardı. Sekiz yıl sonra 1990'da Canon Toner Kartuşu Geri Dönüşüm Programı ABD, Japonya ve Almanya'da başlatıldı. 1992'de Canon kapalı döngü plastik geri dönüşümünü başlattı ve Küresel Çevre Ödülleri Büyük Ödülünü kazandı.

 • 1997-2002

  Geri dönüşüm programının büyümesi

  1997'de Canon, Fransa'daki Canon Bretagne'da kartuş geri dönüşümünü başlattı. 2 yıl sonra 1999'da geri dönüşüm programı üç Avrupa ülkesinde daha uygulanmaya başladı. 2002'de Canon, programı 10 Avrupa ülkesi ile genişletti.

 • 2003-2009

  Kartuş iade seçeneklerinin genişletilmesi

  2003 Canon toner kartuşu geri dönüşümü için "çöp sahasına sıfır atık" hedefine ulaştı. 2008'de geri dönüşüm programının uygulandığı ülke sayısı 12'ye çıktı ve bir web tabanlı kartuş iade işlemi başlatıldı. Aynı yıl toplanan kartuşların hacmi 200.000 tona ulaştı. Bir yıl sonra, 2009'da, Finlandiya ve İsveç toplu kartuş geri dönüşümünü başlattı.

 • 2011-2013

  İade edilen kartuşların miktarı 300.000 tona ulaştı

  2011'de Canon'un toner kartuşu geri dönüşüm programı sunduğu Avrupa ülkelerinin sayısı 18'e ulaştı. Bir yıl sonra, 2012'de, toplanan toner kartuşlarının küresel hacmi 300.000 tona ulaştı. 2013'te Canon Bretagne tamamen yeni bir malzeme geri dönüşüm işlemini uygulamaya soktu.