About Canon

Canon Hakkında

80 yıldır dünya genelinde müşterilerimize en üstün görüntüleme teknolojilerini sunuyoruz.

1937'de kurulan Canon, İş Çözümleri, Tüketici Ürünleri, Yayın ve İletişim, Medikal Sistemler ve Endüstriyel Ürünler gibi çeşitli alanlarda faaliyet gösteren küresel bir şirket haline gelmiştir.

Yıllık 3.467 milyar Yen tutarındaki net satışları ve 200'e yakın firmadaki yaklaşık 118.000 çalışanı ile Canon dünyanın en tanınan ve saygı duyulan şirketlerinden biridir. 

Ortaya çıkardığı sonsuz fikir ve yenilikler Canon'u sektöründe en ön sırada tutmaktadır. İşletmeler ve tüketiciler ürünlerimizi tercih ederek güvenilir, şık ve gelişmiş teknolojiyi seçerler.

Felsefemiz
Kyosei, Canon'un kurumsal felsefesidir ve markamızın, işletmemizin ve sponsorluk faaliyetlerinin kalbinde bu felsefe yatmaktadır. Kyosei ‘ortak fayda için birlikte yaşamak ve çalışmak’ anlamına gelen Japonca bir kelimedir ve değerlerimizi şekillendiren ve iyi bir kurumsal vatandaş olmak için gerekli ahlaki sorumluluklarımızı belirleyen bir ilkedir.  Kyosei hakkında daha fazla bilgi alın.

Finansal Güç
Canon Inc. 2007'de 4.481¥ tutarındaki net satışları ile yıllık bazdaki satışlarında %7,8'lik bir büyüme elde etmiştir. Bu, satış ve karımızın arttığı üst üste 8. yıldır. 

Canon; Tokyo, Osaka, Nagoya, Fukuoka, Sapporo ve New York borsalarında işlem görmektedir.

Sektörde tanınma
2007'de aşağıdaki endüstri derecelerini elde ettik:
Business Week'in ‘Dünyanın En İyi Global Markaları’ listesinde 36. sırayı aldık.
Fortune, Canon'u Dünyanın En Beğenilen Firmaları Arasında ‘All Star’ listesine koydu.

spacer
					image

Hakkımızda

Felsefemiz
Dünya Çapında Canon
Counterfeit