Canon, Ankaralı profesyonel düğün fotoğrafçılarıyla buluştu

Canon, profesyonel düğün fotoğrafçılarına yönelik Ankara HiltonSA’da tüm gün süren bir eğitim düzenledi. 130 fotoğrafçının katılımıyla gerçekleşen ücretsiz etkinlikte gerçek bir stüdyo kuruldu ve eğitimden sonra gelin-damat eşliğinde fotoğraf çekimi yapıldı. EOS Mark IV, etkinlikte en çok ilgi gören Canon ürünlerinden biri oldu

1479472790_gorsel_2.jpg 1479472828_gorsel_4.jpg
1479473047_gorsel_3.jpg 1479473236_gorsel_1.jpg

İstanbul, 18 Kasım 2016 – Canon, Ankaralı fotoğraf profesyonellerine yönelik Ankara HiltonSA’da bir eğitim düzenledi. Türkiye’nin en önemli profesyonel düğün fotoğrafçısı Serhan Serter, Profoto Harici Işık Sistemleri ve Eizo Monitör’ün desteğiyle Canon tarafından düzenlenen fotoğraf dolu güne, 130 profesyonel düğün fotoğrafçısı katıldı. Uzmanlar tarafından birçok alanda eğitimler verildi, gerçek bir stüdyo kuruldu ve gelin-damat eşliğinde fotoğraf çekimi yapıldı.

Çekimler yeni efsane Canon 5D Mark IV ile yapıldı
Katılımcılar kurulan gerçek stüdyoda Canon’un yeni efsanesi 5D Mark IV ile çekim yapma imkanı yakaladı. Fotoğrafçıların büyük beğenisi kazanan 5D Mark IV, şimdiye kadar üretilmiş en çok yönlü EOS modeli olması ve 7 kare/sn’lik hızı, 30,4 megapiksel CMOS sensörü ve 4K video kaydıyla dikkat çekti. EOS 5D Mark IV, yenilikçi Dual Pixel RAW dosya formatına sahip olan ilk EOS fotoğraf makinesi olma özelliğini de taşıyor. Dual Pixel RAW dosya formatı sayesinde fotoğrafçılar post prodüksiyon aşamasında netlik noktasında ayarlama veya düzeltme yaparak, ön plandaki bulanıklığı kaydırarak veya görüntüdeki ışık lekelerini azaltarak çekimlerine ince ayar yapabiliyorlar.

Etkinlikte Profoto’nun harici ışık sistemleri kullanılırken, Eizo etkinliği monitörleriyle destekledi. Ayrıca etkinlikte Canon’un mürekkep püskürtmeli ilk üretim fotoğraf yazıcısı DreamLabo 5000 modelinden alınan fotoğraf katalogları sergilendi.

spacer
					image
Ayrıntılı Bilgi
Görseller [ZIP, 26 MB]
Basın Bültenleri
Kurumsal Haberler
İş Görüntüleme Haberleri
Tüketici Görüntüleme Haberleri
Canon Kurumsal Haberler
Bilgi
Görüntü Bankası
RSS Besleme
Kurumsal Haberler
İş Görüntüleme Haberleri
Tüketici Görüntüleme Haberleri