Canon’un objektifinden çevre bilinci ve sorumluluğu da görünüyor

Canon son yıllarda gerçekleştirdiği sosyal sorumluluk projeleriyle gelecek nesillere yaşanacak yeşil bir dünya bırakma ve gençlerde çevre bilinci yaratma konusunda çok önemli adımlar attı ve de atmaya devam edecektir.

 

Eurasia_Environment_Chidren.jpg

Eurasia_Environment_People.jpg

Bu kapsamda iki önemli sosyal sorumluluk programı 2011 yılından beri büyük bir başarı ile yürütülmektedir. Çocuklara yeni bir beceri kazandırmak ve çevre bilincini yerleştirmek için oluşturulan “Canon Objektifinden Çevre” programında muhtelif okullardan seçilen öğrencilere fotoğrafçılık teori ve pratik dersler verilerek çocukların yeteneklerine katkıda bulunulmuştur. 2011 yılından itibaren İstanbul, Trabzon ve Muğla’da yapılan program faaliyetlerinde, ayrıca çocukların çektikleri fotoğraflardan oluşan sergiler organize edilmiş, böylece hem ailelerine hem de yöre halkına ver arkadaşlarına gösterilmiştir.

Bozulmuş alanların rehabilitasyonu ve yeniden ağaçlandırması programı kapsamında oluşturulan “Canon Hatıra Ormanı” programı ise, her yıl farkli bölgede ağaç dikimi şeklinde devam etmektedir. Ağaç dikme faaliyetlerine Canon çalışanlarının yanında bölge okulları da büyük destek vermekte ve dikim faaliyetlerine katılmaktadır. Bu program kapsamında İstanbul-Göçbeyli, Trabzon-Merkez ve Van-Gevaş bölgelerinde binlerce ağaç dikilmiş ve ülkenin yeşillenmesine katkıda bulunulmuştur.

http://www.canon.com.tr/About_Us/sustainability/index.aspx

spacer
					image
Basın Bültenleri
Kurumsal Haberler
İş Görüntüleme Haberleri
Tüketici Görüntüleme Haberleri
Canon Kurumsal Haberler
Bilgi
Görüntü Bankası
RSS Besleme
Kurumsal Haberler
İş Görüntüleme Haberleri
Tüketici Görüntüleme Haberleri