Çevre: Çevreyi koruma ve müşterilerimizi destekleme

Ürünlerimizi çevreyi göz önünde bulundurarak ve çoğunlukla geri dönüştürülmüş malzemeler kullanarak tasarlıyoruz. Ürünlerimizin çalışırken kullandığı enerjiyi en aza indiriyoruz; böylece müşterilerimiz kaynak tasarrufu yapabiliyor ve ürünlerin kullanım ömrü sonunda nasıl yeniden üretilebileceğini, yeniden kullanılabileceğini veya geri dönüştürülebileceğini öngörüyoruz. Kaynak verimliliğini en üst düzeye çıkararak, ürünlerimizde ihtiyaç duyduğumuz yeni doğal kaynakların miktarını azaltıyoruz.

Ürün yaşam döngüsü boyunca CO2 emisyonlarının üçte ikisinin müşterilerin ürün kullanımıyla ve tedarikçilerin ürettiği hammadde ve parçalarla ilgili olduğunun bilinciyle, müşterilerimize daha verimli ve etkili bir şekilde çalışmalarında yardımcı olmak üzere her gün artan oranda özelleştirilmiş hizmet ve çözüm sunuyoruz. Bunun yapılması, müşterilere bir yandan yenilikçi, güvenli ürünler kullanırken para tasarrufu yapmalarında, diğer yandan çevreye etkilerini azaltmalarında yardımcı olmaktadır. Çözümlerimiz ve hizmetlerimiz hakkında daha fazla bilgi edinin.

Üretim - Kullanım - Geri Dönüşüm
Tüm ürünlerimiz için ‘ÜretimKullanımGeri Dönüşüm’ yaşam döngüsü yaklaşımını izliyoruz.

Canon’un Üretim - Kullanım - Geri Dönüşüm süreci

Kurumsal felsefemiz Kyosei doğrultusunda faaliyetlerimizin etkisi ve doğal çevre üzerindeki sonuçları konusunda sorumluluk alıyoruz. Çevre sözleşmemiz [PDF 114 KB] sürdürülebilir büyüme ile refah, sorumlu kaynak kullanımı ve azaltılmış çevre etkisi arasındaki dengeyi sağlamak için attığımız başlıca adımları genel hatlarıyla belirtmektedir. Bu eylemler iklim değişikliğini hafifletmeye yardımcı olmaktadır.

Ofislerimizde ve iş faaliyetlerimizde Avrupa, Orta Doğu ve Afrika'da standart politikalar benimseyerek etkimizi en aza indirmeyi amaçlıyoruz. İş faaliyetlerimiz hakkında daha fazla bilgi edinin.

Ödüller
Çevre etkimizi azaltma ve iklim değişikliğini yavaşlatmaya yardımcı olma yönündeki çabalarımız birçok ödüle layık görülmüştür:
• Climate Counts karnesindeki puanımız 66/100.
• Interbrand’ın 2012 Best Global Green Brands (En İyi Küresel Çevre Dostu Markalar) listesinde 29. sıradayız.
• Reputation Institute bizi World’s Most Reputable Companies (Dünyanın En Saygın Şirketleri) listesinde 9. sıraya yerleştirdi (2012).

Canon EMEA Sürdürülebilirlik Raporu 2013
Çevre terimleri sözlüğüne bakın.
Çevre sözleşmemizi okuyun [PDF 114KB]

Canon'un toplumu nasıl desteklediğini ve sosyal sorumluluklarını nasıl yerine getirdiğini öğrenin.

Canon'un organizasyon yönetimi yasalarına ve yönetmeliklerine nasıl uyduğunu öğrenin.

spacer
					image
Çevre
Üretim
Use
Geri Dönüşüm
Operasyonlar
ISO 14001
Sözlük
Sürdürülebilirlik
Çevre
Toplum
İş
Ödüller
Quick Links
Sosyal Sorumluluk Projeleri