Sürdürülebilir ürünler tasarlama - üretme

Her şeyden önemli çevre bağlılığımız, daha az kaynaktan daha fazla değer elde etmeyi amaçlar. Ürünlerimizi çevreyi göz önünde bulundurarak tasarlıyoruz; dolayısıyla ürün yaratma sürecinin en başından başlayarak ürün boyutunu küçültmeye, yeni hammadde kullanımını azaltmaya ve geri dönüştürülmüş ve yenilenebilir malzemeler kullanmaya çalışıyoruz. Bunlar ve uyguladığımız diğer eylemler iklim değişikliğiyle mücadeleye yardımcı olmaktadır.

Örneğin, imageRUNNER ADVANCE serimizin üretiminde geri dönüştürülmüş plastik ve biyoplastik kullanıyor, bazı hesap makinelerimizi ise Canon malzemelerinden geri dönüştürülmüş plastiği kullanarak üretiyoruz.

Canon her yıl dünya genelindeki satışlarının %8'inden fazlasını Ar-Ge'ye ayırmaktadır. Gelişmiş teknoloji kullanarak prototip ürünler oluşturmaya gerek kalmadan tasarım geliştirmelerini değerlendirip uygulayabiliyoruz. Ürünün yaşam döngüsünün üretim ve kullanım dahil her aşamasındaki CO2 azaltma hedeflerini tasarım aşamasında ayarlamak için bir yöntem geliştirdik. Bu gelişme sonucunda imageRUNNER ADVANCE serimizin kullanım sırasındaki enerji tasarrufu önemli ölçüde arttı ve http://www.cfp-japan.jp/english/list/ adresinde bazı ürünlerimiz için yaşam döngüsü karbon ayak izlerini yayınlamaya başladık.

Avrupa Birliği Gönüllü Sözleşmesi

Tehlikeli maddeleri azaltma

Yenilenebilir malzemeler geliştirme

Daha küçük ürünler, daha hafif ambalaj

Avrupa'da üretim

Avrupa Birliği Gönüllü Sözleşmesi

Canon Haziran 2011'de görüntüleme ekipmanının çevre performansını artırmaya ilişkin bir Gönüllü Sözleşme (VA) imzaladı. Bu öz denetim girişimi görüntüleme ekipmanı üreticileri tarafından yürütülmektedir ve Ocak 2013'te Avrupa Komisyonu tarafından bağlayıcı yönetmeliğe denk olarak onaylanmıştır. VA'yı imzalayan 16 taraftan her biri, pazara sunduğu tüm görüntüleme ekipmanı baskı modellerinin en az %90'ının TEC (tipik enerji tüketimi) ve OM (işletim modu) açısından minimum verimlilik gereksinimleriyle uyumlu olacağını taahhüt etti. Önlem, AB'de baskı ve kopyalama karbon ayak izini azaltmak için hedefler ortaya koymaktadır. VA mürekkep, toner ve kağıt kullanımının yanı sıra bunların geri dönüşümünü ele almaktadır.

Gönüllü Sözleşmesi belgesi somut enerji (Energy Star®) taahhütleri, kağıt tasarrufları (varsayılan olarak etkinleştirilen çift taraflı baskı) ve sarf malzemelerine yönelik kullanım ömrü sonuna ilişkin seçenekler içermektedir. Gönüllü Sözleşmesi kapsamında üreticiler, kullanıcılara baskı kağıtlarını sorumlu bir şekilde kullanmaya yönelik rehberlik de sunacaktır.

AB Gönüllü Sözleşmesi hakkında daha fazla bilgi edinin.

  Yukarı

Tehlikeli maddeleri azaltma

Ürünlerimizi ilgili tüm düzenlemeleri tüzükleri veya aşacak şekilde tasarlıyoruz. Tehlikeli maddeleri Tehlikeli Maddelerin Kısıtlanması (RoHS) Direktifi'nde ve REACH Yönetmeliği'nde belirlenen yasal sınırlarda veya altında tutuyoruz. Bazı durumlarda tehlikeli maddeleri tamamen ortadan kaldırarak yasal gerekliliklerin ötesine geçiyoruz. Örneğin, RoHS Yönetmeliği medikal ekipman için 2014 yılında geçerlilik kazandığı halde Canon markalı medikal ürünler 2005 yılından beri RoHS gereksinimlerini karşılamaktadır. Medikal ekipman ürünlerimiz hakkında daha fazla bilgi edinin.

Ayrıca izlediğimiz yeşil tedarik programıyla tedarikçilerden aldığımız ürünlerin içindeki maddeleri kontrol edip denetliyoruz. Yeşil Tedarik Programımız hakkında daha fazla bilgi edinin.

  Yukarı

Yenilenebilir malzemeler geliştirme

Bu yeni plastiğin üretimle ilişkili CO2 emisyonlarını geleneksel plastiğe göre %20 oranında azaltabileceğini tahmin ediyoruz. imagePRESS C7010VP ve imagePRESS C6010 dijital üretim yazıcıları biyoplastik parçalar içermektedir.

  Yukarı

Daha küçük ürünler, daha hafif ambalaj

Picture_updated_orange banner_2013Ürünlerin çalışma şeklini etkilemeden büyüklüğünün ve ağırlığının azaltılması ve gövdesinin güçlendirilmesi kaynakları azaltır ve daha az veya daha hafif ambalajlara ihtiyaç duyacağımız anlamına gelir. Ayrıca mümkün olan hallerde ambalajı da küçültüyoruz. Her iki işlem de ürünlerimizi sevk ederken yük verimliliğini artırmaya ve CO2 tasarrufu yapmaya yardımcı olmaktadır. Lojistiği nasıl geliştirdiğimiz hakkında bilgi edinin.

Örneğin, 2013 yılında lanse edilen PIXMA MG5500 2008 model MP540'tan %22 daha hafiftir, %4 daha küçüktür ve %12 daha küçük paketleme gerektirir.

Bazı mürekkep püskürtmeli kartuşlarda ambalajların ağırlığı %50 azaltılmıştır ve birçoğu müşteriler tarafından kolaylıkla geri dönüştürülebilen karton kutularda ambalajlanmıştır. Mürekkep püskürtmeli kartuşların plastik kılıfla ambalajlandığı durumlarda kılıfların en az %70'i geri dönüştürülmüş plastikten yapılmıştır.

Geri dönüştürme faaliyetlerimiz hakkında daha fazla bilgi edinin.

  Yukarı

Avrupa'da üretim

Avrupa'daki üretim geçmişten bu yana Canon Bretagne'deki lazer toner kartuş geri dönüştürme programımıza ve Canon Giessen'deki Fabrikada Üretilen Yeni Modellerin üretimine odaklanmıştır. Avrupa, Orta Doğu ve Afrika'da satılan ürünler Asya, Kanada, Hollanda ve Almanya'da üretilir. Océ ve Optopol dahil tüm küresel üretim operasyonlarımız doğrudan Canon Inc.e rapor verir.

Yakın zamanda Avrupa'da yazılım ve çözüm üreticisi olan DelftDI, NT-ware, Milestone ve I.R.I.S. Group gibi şirketler satın alındı. Bu satın alımlar müşterilerimize sunduğumuz hizmetleri farklılaştırıp güçlendirerek gelecekteki büyümemize güç veriyor. Örneğin, Milestone'un satın alınması ağ video izleme alanında yazılım yeteneklerimizi önemli oranda geliştirecek.

  Yukarı

spacer
					image
Çevre
Use
Geri Dönüşüm
Operasyonlar
ISO 14001
Sözlük
Sürdürülebilirlik
Çevre
Toplum
İş
Ödüller
Quick Links
Sosyal Sorumluluk Projeleri