Kullanım: Kaynak tasarrufu ve para tasarrufu

Müşterilerimiz ürün, hizmet ve çözümlerimizi kullanarak kaynak ve para tasarrufu yapar ve çevreye etkiyi azaltır. Yenilikler ve iyileştirmeler, müşterilerimiz mevcut işlevleri kullanırken ürünlerimizin daha az enerji ve daha az kağıt kullanması anlamına gelir. Bu durum çok işlevli aygıtlardan ofis hesap makinelerine kadar her üründe kaynak tasarrufu yaptırırken karbondioksit emisyonlarını önler.

Görüntüleme ekipmanlarının çevre performansına ilişkin Canon'un da imzaladığı Avrupa Birliği Gönüllü Sözleşmesi kapsamında enerji ve kağıt tasarruflarına ilişkin katı bağlılıklara sahibiz.

Enerji tasarrufu

Kaynak tasarrufu

Karbondioksit tasarrufu

Zaman tasarrufu

Enerji tasarrufu

Canon ürünlerinin büyük çoğunluğu Energy Star® onaylıdır. Diğer bir deyişle tipik elektrik tüketimi (TEC) en verimliler arasındadır. Aygıtlarımızın enerji verimliliği için Buyers Laboratory LLC'den (BLI) birçok "Olağanüstü Başarı" ödülü aldık. Bu ödüller arasında 2014 kış ödüllerinden biri olan "Yılın A4 MFP Serisi" ödülü ve daha birçok özel ödül bulunuyor. Buradan daha fazla bilgi edinebilirsiniz.

Birkaç Canon ürünü de Almanya'da yürütülen gönüllü Mavi Melek planı (Der Blaue Engel) kapsamında etiketlenmektedir. Bu plan standart aygıt yapılandırmaları için geçerlidir. Ülkenizdeki Canon ofisi size özel şartları söyleyebilir.

Canon’un talep üzerine sabitleme teknolojisi (toneri kağıda sabitleme) de enerji tasarrufu yaptırmaktadır. imageRUNNER ADVANCE serimiz, geleneksel silindir sabitleme sistemlerimize kıyasla %80 daha az enerji tüketen hızlı birinci baskılarla özel bir sabitleme filmi ve uyku modundan daha hızlı yanıt vererek anında ısıtan bir seramik ısıtıcı kullanmaktadır.

En düşük uyku modu değerlerini gösteren PIXMA modellerimiz %100 Energy Star® uyumludur.

Hesap makinesi serimizde bazı ürünler güneş enerjisiyle çalışırken, bazıları pil gücünden tasarruf için otomatik kapanma ayarına sahiptir.

  Yukarı

Kaynak tasarrufu

Resimli_turuncu başlık_KullanımÜrünlerimiz, hizmetlerimiz ve çözümlerimiz müşterilere birçok yoldan kaynak tasarrufu yapmalarında yardımcı olmaktadır. Baskı Hizmeti Yönetimi, müşterilerin baskı ortamlarında yapabileceği tasarrufları belirlerken, Canon İş Hizmetleri baskı ve belge yönetimi hizmetlerinin de ötesine geçerek bilgi, medya ve birden çok kanaldaki dijital süreçlerin yönetimine odaklanmaktadır.

Kağıt: Ürün işlevleri ve yazılım çözümleri müşterilerimize baskı ihtiyaçlarını yönetirken kaynak tasarrufu yapmada yardımcı olur.

  • Varsayılan çift taraflı baskının (iki taraflı) ayarlanması %50'ye kadar kağıt tasarrufu sağlamaktadır. Canon'un imzaladığı Avrupa Birliği Gönüllü Sözleşmesi (EUVA) kapsamında, varsayılan çift taraflı baskı bu işleve sahip tüm aygıtlarda 1 Ocak 2012'den itibaren ayarlanmıştır.
  • Kağıdı her iki tarafına iki ya da daha fazla sayfanın basılması (2'si 1 arada, 4'ü 1 arada, N'li baskı) daha da fazla kağıt tasarrufu sağlar. EUVA kapsamında N'li baskı standart bir özelliktir.
  • Siyah beyaz baskının varsayılan olarak ayarlanması mürekkep israfını önler.
  • Güvenli baskının kullanılması (belge sahibi yazıcı olarak belirlendiğinde), yazıcıda gizli belgeler gibi yok sayılmış baskıların birikmesini durdurur ve bilgi güvenliğini artırır.
  • Belgelerin hiç yazdırılmadan dijital ortamda paylaşılması daha da fazla kağıt tasarrufu sağlar. Canon’un belge çözümleri hakkında bilgi edinin.
  • Bazı Canon PIXMA aygıtlarında kullanıcılara doğru çıkış ayarlarını kullanarak ne kadar kağıt, enerji ve CO2 tasarrufunda bulunduklarını gösteren bir eko ayarı bulunmaktadır.

Sorumlu bir kağıt alım politikası izliyoruz ve tüm kağıt dağıtım ağımız için bir gözetim zincirine sahibiz. Sertifikalı ve geri dönüştürülmüş kağıt sınıfları, 2013'te toplam kağıt hacminin %86'sını oluşturdu; ayrıca bazı ülkeler müşterilerine karbonsuz kağıt sunuyor. Kağıt kaynaklarımız AB Kereste Yönetmeliği ile uyumludur.

Mürekkep: PIXMA modellerinde mürekkep depolarının ayrı olması, her bir depo ayrıca değiştirilebildiği için daha az mürekkep israfı anlamına gelir. PIXMA ve bazı geniş format yazıcılarımız (LFP) su bazlı mürekkepler kullanmaktadır. Bunlar solvent içermediğinden, çevreye etkileri azdır. LFP mürekkep depolarında mürekkep kartuşunun değiştirilmeden önce tamamen kullanılmasını sağlayan bir alt depo ve çok önemli olmayan renkli baskılar için ortalama olarak %20 civarında tasarruf yaptıran ekonomi modu bulunur.

PIXMA modellerimiz ve geniş format yazıcılarımız hakkında daha fazla bilgi edinin.

Toner: Lazer toner kartuşlarımız maksimum verimlilik için kaynakları sürekli olarak tekrar kullanır ve tam olarak geri dönüştürülebilir. Avrupa'da 18 ülkede yürütülen, WEE ile uyumlu lazer toner kartuş geri dönüştürme programımız hakkında bilgi edinin ve kullanılmış toner kartuşlarınızı nasıl geri dönüştüreceğinizi öğrenin. Ayrıca 15 ülkede  Avrupa mürekkep püskürtmeli kartuş toplama programı yürütüyoruz.

Fabrikada Üretilen Yeni Modeller (FPNM): Canon'un çok işlevli yazıcılara yeniden hayat vermek için Fabrikada Üretilen Yeni Modelleri nasıl oluşturduğunu öğrenin. 

FPNM broşürümüzü okuyun.

FPNM videomuzu izleyin.

Canon'un kullanım ömrü sona ermiş ürünlere yönelik yükümlülükleri hakkında bilgi edinin.
Canon'un Fabrikada Üretilen Yeni Modeller tanımını görün.

  Yukarı

Karbondioksit tasarrufu

Daha verimli baskı, daha az enerji kullanma ve baskı seçeneklerini özelleştirme kavramlarının hepsi daha az CO2 emisyonu anlamına gelir. Avusturya, Almanya, Hollanda ve İsviçre'de Canon yeni bir imageRUNNER ADVANCE aygıtı satın alan veya kiralayan müşterilerine karbonsuz baskı imkanı sunarak bir adım ileriye gitti. Bu fırsata baskı ve servisten kaynaklanan tüm CO2 emisyonlarının dengelenmesi de dahildir. Canon Avusturya’nın karbonsuz baskısı hakkında daha fazla bilgi edinin.

  Yukarı

Zaman tasarrufu

Kurulumun ardından e-bakım hizmetimiz sayesinde müşteriler, aygıtlarının bakımı uzaktan yapılabildiği için daha hızlı bir onarım hizmeti alır. Bu durum, mühendislerin ziyaretlerinden kaynaklanan CO2 emisyonlarından da tasarruf etmeyi sağlar.

  Yukarı

spacer
					image
Çevre
Üretim
Geri Dönüşüm
Operasyonlar
ISO 14001
Sözlük
Sürdürülebilirlik
Çevre
Toplum
İş
Ödüller
Quick Links
Sosyal Sorumluluk Projeleri