no consumer

Canon HJ40x10B IASD-V

HJ40x10B IASD-V

HJ40x10B, üstün uzun mesafeli ve panoramik çekimler yapan ve özellikle spor, belgesel ve zorlu konum yapımlarına uygun olan bir süper telefoto lenstir.

Faydalar

  • 10~400 mm (uzatıcı ile 800 mm) aralığında odak uzaklığı
  • 40 x zoom ve 2,8M MOD (Makro ile 10 mm)
  • Dahili Görüntü Sabitleyici
  • Dahili odaklama – kromatik sapmaları en aza indirir

Detaylı Özellikler

Canon HJ40x10B IASD-V ürünümüzü daha ayrıntılı inceleyin

Süper telefoto EFP lens


HJ40x10B ve kardeşi HJ40x14B Canon'un taşınabilir, yüksek çözünürlüklü EFP lens tasarımının zirvesini temsil etmektedir. 800 mm'ye ulaşabilen uzatıcı ile uzak mesafelerden çekim imkanı ve 10 mm~400 mm aralığındaki odak uzaklığının sağladığı geniş açı sayesinde bu lens, golf gibi spor uygulamaları için çok uygundur. Optik ve mekanik tasarımdaki en iyi gelişmeleri temsil eden HJ40x10B'nin benzersiz optik görüntü sabitleme sistemleri, en zorlu saha koşullarında bile yüksek çözünürlüklü sabit görüntüler çekilmesine imkan sağlar. Bu sağlam HD lens; havadan çekimleri, spor ve eğlence yayınlarını, zorlu arazi ve dinamik çevre koşulları altında (şiddetli rüzgar) yapılan tripodsuz çekimleri destekler.

Tasarım optimizasyon stratejileri arasında çekim seçeneklerini genişletmek için çift lens yaklaşımı, yeterli hassasiyet, görüntü kontrastının en üst düzeye çıkarılması ve uzun odak uzaklıklarında en yüksek MTF'nin korunması bulunmaktadır.

Optik TeknolojilerGüçlü Optik Donanım; özel malzemeler, modern optik tasarım ve çok katmanlı kaplamaların üstün görüntüler üreten kombinasyonudur

Dahili Odaklama, değişken optik sistem kullanarak kromatik sapmaları daha iyi kontrol eden bir Canon tasarım yeniliğidir

Dijital TeknolojilerCanon'un geliştirdiği 16 bit optik dönüşlü kodlayıcı cihazları kullanan yeni, üçüncü nesil gelişmiş dijital servo sistemi, tripodsuz çekim sistemleri için yeni yaratıcılık olanakları sunar. Gelişmiş Dijital Sürücü teknolojisi, kamera operatörüne daha fazla güç vermek için konum hafızası ve kullanıcı tanımlı dijital işlevler barındıran ve mikro bilgisayardan güç alan bir servo kontrolü içerir. Diyaframı kontrol eden 16 bit dönüşlü kodlayıcı cihaz, ilgili kamera İris kontrol sistemi tarafından yönetilir (10 bit uyumluluğu).

Mekanik TeknolojilerMagnezyum alaşımlı gövde hafif ve olağanüstü dayanıklıdır

Ekolojik tasarımHiçbir modern Canon lensinde çevreye zarar verme riski taşıyan malzeme ve maddeler kullanılmaz. Optik parçalarda kurşun ve kompozit lens sistemini oluşturan bileşenlerde diğer belirlenmiş maddeler kullanılmaz.