GRAFİK SANATLAR

Dijital duvar kağıdı baskısı devrimine hoş geldiniz

Tasarımcılara dijital baskının gücünü gösterin ve baskı ile yeni fırsatlar dünyasının kapılarını açın

İÇGÖRÜ RAPORUNU İNDİRİN

Küresel trendler ve standartları değiştiren özellikler

Ev dekorasyonu pazarının 2020'ye kadar 644 milyar ABD dolarına ulaşmasının beklendiği günümüzde dijital baskı devrimine hazır mısınız?

İçgörü Raporunu İndirin

Bright green plastic chair in front of a wall covered with digitally printed wallpaper in bright green with a fine-lined geometric print.

Geleneği geleceğe taşımak

Diğer sektörlerin aksine duvar kağıdı, dijital baskı teknolojisi tarafından tamamen ele geçirilmiş değil. Ancak değişim rüzgarlarının hızlanmasıyla yeni baskı yöntemlerinin kullanılmaya başlanması an meselesi.

Duvar kağıdı baskısının kalıtımını ve geleneğini düşündüğümüzde dijitale geçiş, cesur bir hareket olarak görülebilir. İki matbaanın, dijital duvar kağıdı basma zorluğunun nasıl üstesinden geldiği ve sektörün geleceğinde şimdiden nasıl önde oldukları hakkında daha fazla bilgi edinin.

Graphicarts Wallpaper Video Still

Dijital baskı sayesinde dilediğiniz her şeyi duvar kağıdı yapabilirsiniz. Sınır yoktur. #UNLEASHPRINT ColorWave ile yavan yatak odası duvarlarını kişiselleştirilmiş muhteşem tasarımlara dönüştürün.

Videoyu İzleyin

Tüketiciler, yenilikçi tasarımın güzelliğini deneyimlemek istiyor

Wall Vision Group, 1905'te İsveç'in Boras kentinde kuruldu ve şimdi Cole & Son, Mr Perswall (tamamen dijital baskı yapan bir İsveç markası) ve Wall and Deco (dijital baskılı duvar kaplamaları yapan özel bir İtalyan markası) gibi markaları bünyesinde barındırıyor.

WallVision Baş Operasyon Direktörü Fredrik Larsson şöyle söylüyor: "Markalarımızla uzun bir duvar kağıdı tasarımı geçmişine sahibiz ancak aynı zamanda yeni tasarımlar geliştirmeye ve olanaklar sunmaya devam ediyoruz. 19. yüzyıla ait rölyef baskıdan, en yeni dijital baskı makinelerine kadar, duvar kağıdı sektöründe mevcut olan neredeyse tüm tekniklerle baskı yapabiliyoruz.Dijital üretim, eski bir pazarda pozitif bir etki yaratıyor; yeni tasarımcılara, müşterilere ve yeni bir çağa yer açıyor!

Milton & King Ortak Kurucusu Richard Capp
Image of a room with one wall exposed brick, and one covered with digitally printed wallpaper in multi-coloured chevrons, a round table, two chairs and a white sofa.

Dijital baskı, geleneksel becerilerimize meydan okuyor

Mr Perswall, küçük seriler halinde duvar kağıdı baskısı yapma isteğiyle kurulmuştu. Üretim yapılmaya başlandıktan sonra marka, özel duvar kağıdı baskısı için tasarımcı bulmakta hiç zorlanmamıştı; birçoğu için tekrar eden küçük desenler yerine büyük ölçekli tasarımlarla yaratıcılıklarını sergilemek heyecan vericiydi.

"Dijital baskı, geleneksel baskı becerilerimize ve duvar kağıdı satma algımıza meydan okudu ve okumaya da devam ediyor," diyor Fredrik.

"Bence tüketiciler, yenilikçi tasarımın güzelliğini deneyimlemek istiyor. Dijital baskı, analog baskı silindirlerinin sınırları dışında tasarım yapmak için muhteşem bir fırsat sunarak modası geçmiş bir ürüne olan ilgiyi artırıyor."

Duvar kağıdı sektöründe olmak için heyecan verici bir zaman!

Milton & King, teknolojiyi benimsemeye çok önem veriyor ve "duvar kaplamalarında cesur yeni bir çağa öncülük ettiğini" ileri sürüyor. Şirketin modern üretim yöntemleri; dijital tasarım ve üretim teknikleri, sosyal medya profilleri ve çevrimiçi örneklememizden faydalanıyor.

Milton & King'in ortak kurucusu Richard Capp, "Duvar kağıdıyla ilgili tüm romantik fikirlere katılsak da Milton & King'den çıkan tüm işler dijital baskı makinelerinde üretiliyor.

"Dijital; yeni tasarımcıların piyasaya girmelerini, kuruluş masraflarından sakınmalarını ve kendilerini dünyaya duvar kağıdı baskı merkezi olarak tanıtmalarını sağlıyor. Dijital yayının piyasada henüz büyük bir etki yarattığını görmesek de […] şirketler, duvar kağıdı için ticari açıdan uygun makinelere yatırım yaptıkça çok farklı bir duvar kağıdı pazarı görüntüsü ile karşılaşacağız."

Milton & King, yeni tasarım trendlerini keşfetmeyi ve yeni teknolojileri test etmeyi çok seviyor. Sektörde nispeten yeni olan şirketin yeniye olan tutkusu hem tasarımcılar hem de tüketiciler için ilham verici. Richard, dijital duvar kağıdı baskısının geleceğinin parlak olduğuna inanıyor: "Bence dijital üretim, eskimiş bir pazarda pozitif bir etki yaratıyor; yeni bir çağ başlatıyor! Duvar kağıdı sektöründe olmak için heyecan verici bir zaman!"

Dijital baskı ile modern iç mekan tasarımını mümkün kılın ve inanılmazı başarın

Daha fazlasını keşfedin


Özel dijital duvar kağıdı çözümlerimiz hakkında daha fazla bilgi edinin


EKİBİMİZLE GÖRÜŞÜN