MAKALE

Dijital Çalışma Alanlarının Evrimi – Ofis İçgörüleri 2018

Yarının çalışma alanları

Raporu indirin

Evrime katılın

Dijital çalışma alanının bölgenizde nasıl bir evrim geçirdiğini görmek için raporu indirin.

Raporu İndirin

Join the evolution

Değişen zamana ayak uydurun

Teknoloji alanındaki hızlı yenilikler, günümüz ofislerinin çalışma alanlarını büyük ölçüde etkiliyor. Bu yılın Ofis Bilgileri raporu, dijital ortamlarla birlikte şirketlerin operasyonlarını nasıl farklı şekilde yönetmeleri gerektiğini ve işlerini nasıl büyüttüklerini inceliyor.

24 ülkede yapılan 2550 mülakat verileri ışığında bu rapor, çalışma pratiklerinde yaşanan değişimlere ve işletmelerdeki değişimlerde teknolojinin oynadığı role dair bilgiler sağlıyor.

Yapılan araştırmaya göre günümüz işletmelerinde belge yazdırma hala bir gereklilik olmasına karşın çoğu işletme, yazdırma maliyetlerini düşürmek için bir süredir dijital işleme yöntemlerine yatırım yapmaya başladı

Keep up with moving times

Her işletmenin temelini oluşturan bilgiyle birlikte, kağıt belgelerin dijitalleştirilmesi ve iş akışı uygulamaları gibi otomatik işleme yöntemleri gittikçe yaygınlaşıyor. Şirketler, yeni elektronik verilerini koruma amacıyla gerekli BT güvenliği çözümlerine daha fazla yatırım yapıyor.

Bu bütçe zorluklarının yanı sıra mobil cihazların ve bulut tabanlı depolama çözümlerinin gelişmesi, daha fazla çalışanın uzaktan çalışmaya sıcak bakması anlamına geliyor. Bu durum yeni sorunları beraberinde getiriyor ve işletmeler bu düzeni sağlamak için gereken doğru çerçeveyi, kültürü ve BT'yi geliştirmeye çalışıyor. Dikkat çeken bu yeniliklerle birlikte yarının dijital çalışma alanının şimdiden şekillenmeye başladığını söyleyebiliriz.

Keep up with moving times

Önemli içgörüler:

  • Kıdemli yöneticilerin %36'sı tarama işlemini "oldukça önemli" buluyor
  • İşletmelerin %45'i önümüzdeki iki yıl içinde belge iş akışlarını geliştirmek üzere yatırım yapmayı planlıyor
  • Sektör analistleri, BT güvenliği için 2018'de 1 trilyon dolar harcama yapılacağını öngörüyor
  • Katılımcıların %93'ü bulut uygulamalarının norm haline geleceğine inanıyor

İlgili çözümler

İşletmenize hangi ürünlerin uygun olduğundan emin değil misiniz?

Ekibimizle görüşün