Eureco-hero1.jpg

Eureco-Pharma BV, dijital broşür basımını şirket içine taşımanın ödüllerini alıyor

Eureco-Pharma BV, paralel ilaç ithalatı ve yeniden paketleme çalışması alanlarında uzman bir şirkettir ve yıllık 40 milyon € yıllık ciroya sahiptir. Geçen yıla kadar, Felemenkçe hasta bilgilendirme broşürlerinin basımı işi bir dış sağlayıcıya verilmişti. Bu yaklaşımın, dört haftalık tipik teslim süresi ve esnekliğe sahip olmaması gibi önemli dezavantajları vardı. Buna ek olarak, şirket basılı broşürler için dış kaynak kullanımının yüksek düzeyde atığa yol açtığını belirlemişti.

Broşür basımı operasyonunun şirket içine taşınması, Eureco-Pharma'nın teslim sürelerini dört haftadan 24 saate indirebilmesini sağladı. Broşürlerin istek üzerine basılabilmesinin sağladığı esneklik, şirketin atık miktarını önemli ölçüde azaltması ve dolayısıyla, her yıl binlerce euro tasarruf edilmesi anlamına geliyordu. Ayrıca, Horizon katlama ve kesme makinesi sayesinde katlama ve sayma işlemi başarılı bir şekilde otomatikleştirildi ve iş gücünden de tasarruf sağlanmış oldu.

Eureco-image1
Eureco-image2

"Geçen yıla kadar, broşür basımında dış kaynak kullanımının dezavantajlarını kabul ediyordum ve olasılıklarla ilgili hiç araştırma yapmamıştım. Ancak, Canon'dan bir yetkiliyle yaptığım görüşmeden sonra, potansiyel faydalarını anlamaya başladım."

Jan de Kreij, Genel Müdür ve Şirket Sahibi