4K vs HD page

4K video mu Full HD mi?
İki seçeneği de anlattık

4K ve Full HD video arasındaki farkları öğrenin. Böylece sizin için daha uygun olan cihazı seçebilirsiniz.

Seçiminizi bilinçli yapın

4K ile Full HD video hakkında görüntü çözünürlüğünden veri depolama, düzenleme ve izlemeye kadar tüm bilmeniz gerekenler.

Görüntü çözünürlüğü

4K UHD olarak da bilinen 4K video, 3840 x 2160 pikselle 1080p Full HD'den 4 kat daha yüksek çözünürlük sunar. Böylece 4K'da yakaladığınız ayrıntılar, Full HD videoya kıyasla çok daha nefes kesici, neredeyse gerçek gibi görünür.

Image resolution

Veri yakalama ve yayın

4K videonun yakaladığı veri miktarı daha yüksektir, bu nedenle aynı kayıt süresi için aktarım hızı daha yüksek olan daha büyük kapasiteli hafıza kartları ve yayın için daha hızlı internet bağlantısı gerekir. Full HD'de ise dosya boyutları daha küçüktür. Bu nedenle yükleme kolaylığı ve çevrimiçi içerik yayını konusunda avantajlıdır.

Data capture and streaming

Depolama ve düzenleme

4K çekim sırasında daha fazla veri depolanır. Bu nedenle sabit diskinizin daha büyük olması gerekebilir. 4K çekimleri rahatlıkla düzenleyebilmeniz için de daha güçlü bir bilgisayar kullanmanız önerilir.

Storage and editing

Yaratıcılık

4K'de çekiminizde %200'e kadar yakınlaştırma, kaydırma ve kırpma yapsanız da filmleriniz Full HD çözünürlükte olur, böylece yaratıcılığınızı özgürce konuşturabilirsiniz. Film çeken ve yaratıcı çekimler yapan video tutkunları için idealdir.

Creativity

Çok Yönlülük

4K Canon kameraları Full HD çekim de yapabilir. Böylece tüm yaratıcı projelerinize uygun seçeneği tercih edebilirsiniz.

Versatility

Oynatma

4K çekimin sunduğu tüm efektleri ve hayranlık uyandıran ayrıntıları 4K TV'de görebilirsiniz. Henüz bir 4K TV sahibi olmasanız bile 4K kayıt cihazı satın alarak televizyonunuzu yenilediğinizde 4K'nın mükemmel ayrıntılarıyla buluşmaya hazır olursunuz.

Blocks Playback

Yine de yardıma mı ihtiyacınız var?

LEGRIA HF-G serisi video kameralar hakkında daha fazla bilgi edinin; hepsi bir arada ve değiştirilebilir lensle kayıt seçeneklerini karşılaştırın.