Canon PowerShot ZOOM

Canon PowerShot ZOOM ve…

… akıllı telefon, kompakt fotoğraf makinesi ve dürbün karşılaştırması.
CANON POWERSHOT ZOOM

Canon'un yepyeni bir stildeki fotoğraf makinesi PowerShot ZOOM, güçlü bir uzun lensi küçücük bir gövdeye sığdırarak sevdiğiniz konulara yaklaşmanız için yeni yollar sunar ve birçok akıllı telefona kıyasla çok daha fazla ayrıntıyı yakalamanıza olanak tanır.

100 mm, 400 mm ve 800 mm¹ kademeli zumu bilgisayar faresi büyüklüğündeki bir gövdenin içinde barındıran Powershot ZOOM, benzersiz bir çekim deneyimi sunar. Avuç içi büyüklüğünde ve elde tutması bir akıllı telefona kıyasla daha rahat olan bu cihaz, çok uzaktaki konuların bol ayrıntılı görüntülerini ve Full HD filmlerini çekebilir. Olağanüstü Wi-Fi ve Bluetooth bağlantısı, kullanışlı USB-C şarj, güçlü görüntü sabitleme ve etkileyici 10 kare/sn sürekli çekim özellikleri sayesinde ailenizle geçirdiğiniz eğlenceli dakikaları, spor müsabakalarını ve yolu bahçenize düşen hayvanları kullanımı kolay "Tam Otomatik" özelliğiyle çekmek için idealdir.

PowerShot ZOOM'la çekilen görüntüler

PowerShot ZOOM'la çekilen görüntüler

PowerShot ZOOM'la çekilen görüntüler

Küçük cep boyu gövdede gerçek uzun lens gücü

PowerShot ZOOM, avucunuza sığabilecek boyutta bir cep teleskobu gibidir ve iki optik odak uzaklığı (100 mm veya 400 mm) ve 800 mm'ye kadar çıkabilen 2x dijital dönüştürücüden oluşan kademeli zum tasarımından yararlanarak fotoğraf ve Full HD videolar çeker. İki zum seçeneği arasında gerçek zamanlı olarak tek bir düğmeyle geçiş yapabilir ve böylece gözünüzü süper net vizörden hiç ayırmadan uzaktaki nesneleri daha yakından görebilirsiniz. Bu özellik, parlak günlerde daha kullanışlıdır çünkü telefonların aksine ekranda parlama olmaz.

Yani uzaktaki bir anı yakalamak istediğinizde artık elinizi cebinize götürüp telefonunuzu çıkarmanıza gerek kalmaz. Akıllı telefonlarla yakın mesafede muhteşem sonuçlar yakalamak mümkün olsa da bu cihazlarla uzak mesafeden bir görüntü çektiğinizde elde ettiğiniz sonuçların kalitesi aynı seviyede olmaz. Bazı akıllı telefonlar uzun zum özelliklerinin reklamını yapar fakat ince boyutları nedeniyle bu cihazlarda uzaktan fotoğraf ve video çekmek için dijital zum, hibrit zum ve katlanmış optik tasarım gibi alternatif teknolojiler kullanılır. Bu da görüntü sabitlemenin kısıtlı olduğu ve genellikle görüntü kalitesinin orijinal Canon lensi kullanan bir fotoğraf makinesiyle çekilen bir fotoğrafla aynı olmayacağı anlamına gelir.

PowerShot Zoom, tek elle de rahatlıkla kullanılabilir. Akıllı telefonunuzdan hangi fotoğraf çekme uygulamasını kullanacağınıza karar vermeniz gerekmez. Ayrıca anı tamamen kaçırmanıza sebep olabilecek, iki parmakla zum yapma hareketinden de kurtulabilirsiniz. PowerShot ZOOM, sizi tüm bu uğraşlardan kurtararak geçip gitmekte olan anları anında yakalamanıza olanak tanır.

Tıpkı bir akıllı telefonu cebinizde taşıdığınız gibi PowerShot ZOOM'u da cebinizde taşıyabilirsiniz. Powershot ZOOM hafif ve küçüktür. Böylece normal bir kamera taşırken hissettiğiniz yükü hissetmezsiniz. Ayrıca Powershot ZOOM'u cebinizden çıkarıp ürünle birlikte gelen bilek askısını kullanarak rahat bir şekilde elinizde tutmak için bileğinize de takabilirsiniz. Sonrasında ise yakaladıklarınızı paylaşmak istediğinizde Canon Connect uygulamasıyla kolaylıkla bağlantı kurabilirsiniz.

CANON POWERSHOT ZOOM

Görüntüleri sosyal medyada paylaşma konusunda daha fazla esneklik elde etmek için uyumlu bir akıllı telefondaki Canon Camera Connect uygulamasından indirilen görüntüler.

Kompakt zuma kıyasla daha küçük, hafif ve sade bir seçenek

Zum özellikli seyahat fotoğraf makineleri, oldukça kuvvetli bir telefoto menzili sağlayıp yüksek kaliteli görüntüler yakalasa da büyük boyutları ve yüksek ağırlıkları nedeniyle her durumda kullanışlı olmayabilir. Ayrıca bu makinelerin birçoğu da ceplerimize sığmaz. Dışarıda gezinirken, kitinizin tamamını taşımak istemediğinizde veya sizi anın içine çeken gizli bir güzelliği yakaladığınızda PowerShot ZOOM ideal bir seçenektir. Hızı ve anında zum özelliği sayesinde uzaktaki konuları ve detayları kolaylıkla yakalayabilirsiniz. Karmaşık menülerle uğraşmadan sade düğme düzeni ile makineyi açıp çekmek istediğiniz kareyi ayarlayarak fotoğrafınızı çekebilirsiniz.

CANON POWERSHOT ZOOM

PowerShot ZOOM'un asıl gücü hızıdır. Tam Otomatik özelliği sayesinde en iyi ayarlara karar vermekle vakit harcamadan makinenizi çekmek istediğiniz kareye yöneltip fotoğrafınızı çekebilirsiniz. Fotoğraf makinesinin güçlü DIGIC 8 işlemcisi düşünmeniz gereken ayrıntılara sizin yerinize karar verir. Siz de makinenin 12 MP CMOS sensörüyle son derece ayrıntılı görüntüler ve Full HD filmler çekerek anın keyfini çıkarabilirsiniz. Üstelik 10 kare/sn sürekli sürücüsü sayesinde ister evde ister parkta olun, oynayan hayvanları ya da çocukları onları rahatsız etmeden rahatlıkla çekebilirsiniz.

Dürbünler kadar güçlü, üstelik dürbünlerden daha çok yönlü

Canon'un mükemmel görüntü sabitleme özellikli dürbünlerini almayı düşünüyorsanız PowerShot ZOOM'un bu dürbünlerle kıyaslanabilir bir telefoto menzili ve Full HD video kaydı özelliğine sahip olduğunu ve muhteşem ek özellikleriyle dış mekanda olmazsa olmazınız haline geleceğini öğrenmek ilginizi çekebilir. Örneğin, dışarıda yaşadığınız maceralarda çektiğiniz görüntülere coğrafi etiket eklemek için telefonunuzla bağlantı kurabilir ve hatta canlı kontrol özelliğini kullanıp gördüklerinizi başkalarıyla paylaşabilirsiniz. Böylece hem anın keyfini çıkarabilir hem de ayrıntılarla dolu görüntüler yakalayabilirsiniz. Buna ek olarak anılarınızı anında paylaşabilirsiniz. Okul turnuvaları, şans eseri gördüğünüz vahşi hayvanlar ve kaçıp giden kuşlar veya yolu bahçenize düşmüş diğer hayvanları yakalamak için idealdir. Hızlı ve hafif olan fotoğraf makinesinin, anında geçiş yapabileceğiniz üç farklı büyütme ayarı bulunur. Buna ek olarak fotoğraf makinesinin açılma süresi de oldukça hızlıdır, yani hemen o anda makineyi elinize alıp fotoğrafı çekebilirsiniz.

PowerShot ZOOM
Cep telefonuyla bağlantı kurarak Canon PowerShot ZOOM ile çekilen görüntüleri cep telefonuna aktaran bir adam

Sonuç

Fark edeceğiniz üzere PowerShot ZOOM çoğu akıllı telefona kıyasla uzaktan daha yüksek kaliteli fotoğraflar yakalarken dürbünlerin aksine fotoğraf çekerken anın tadını çıkarmanıza engel olmaz. Telefonunuzla bağlantı kurar ve yeni ve heyecanlı yollarla konunuza yaklaşmanızı sağlayarak hem anın keyfini çıkarmanıza hem de anı yakalamanıza olanak tanır. Kullanımı kolay özellikleri ve anında açılma özelliği sayesinde, avucunuzun içinde taşıyabileceğiniz ideal cep teleskopudur.

Avantajların özeti

• Mükemmel optik büyütme2 özelliğine sahip 3 kademeli zum, yüzlerce metre uzaklıktan bile anı yakalamanıza imkan tanır.
• 4 eksenli optik Görüntü Sabitleyici sayesinde harika sonuçlar elde etmek için Full HD kayıt yapın veya 12 MP fotoğraflar çekin. Üstelik 2,36 MP vizör ile Motorlu IS özelliğini kullanarak göz yorgunluğunuzu en aza indirin.
• 10 kare/sn hızında sürekli çekim sayesinde vahşi yaşamı dinamik şekillerde yakalayın. Örneğin kuş fotoğrafçılığında uçan kuşların kanatlarını çekebilirsiniz.
• Küçük boyutu, USB-C şarj3 özelliği ve uzun çalışma süresi sayesinde kaçırılmaması gereken aile veya vahşi yaşam anları için kolayca cebinizde veya bileğinizde taşınabilir.
• Fotoğraf makinesi, tam otomatik kontrol sayesinde görüş açınızı kolayca genişletir. Parlak vizör ile net bir şekilde görün ve temel ayarları basit menüde kolayca değiştirin.
• Fotoğraf makinesinin canlı kontrolünü paylaşın ve Canon Camera Connect uygulamasıyla anılarınızı kaydedin. Wi-Fi ile bağlantı kurun ve akıllı telefonunuzla Bluetooth®4 bağlantısı kurarak görüntülerinize coğrafi etiket ekleyin.

İlgili Ürünler

  1. Belirtilen odak uzaklıkları 35 mm eş değerleridir.
  2. Büyütme sırasıyla 100/400/800 mm'de 1,2x/4,8x/9,6x değerlerindedir. Burada bahsedilen odak uzaklıkları 35 mm eş değerleridir ve 800 mm, 400 mm optik odak uzaklığında 2x dijital zum ile elde edilen mesafedir
  3. Fotoğraf makinesi ile birlikte şarj cihazı verilmez. Minimum şarj gereksinimleri, USB Tip C çıkışıyla minimum 5 V, 1,5 A güç sağlayan ve verilen USB Tip C - Tip C kablosunu kullanan USB PD uyumlu bir güç kaynağıdır. Video veya fotoğraf çekerken güç, dahili pili şarj etmeden sadece fotoğraf makinesine sağlanır. Canon PD-E1'in şarj süresi yaklaşık 1 saat 50 dakikadır.
  4. Bluetooth® düşük enerji teknolojisine sahiptir. Bluetooth® marka ismi ve logoları, Bluetooth SIG, Inc. şirketinin sahip olduğu tescilli ticari markalarıdır ve bu markalar Canon Europe Ltd. tarafından lisans altında kullanılmıştır. Diğer ticari markalar ve marka adları kendi sahiplerine aittir. Wi-Fi®, Wi-Fi Alliance'ın tescilli ticari markasıdır.
    Bluetooth® marka ismi ve logoları, Bluetooth SIG, Inc. şirketinin sahip olduğu tescilli ticari markalarıdır ve bu markalar Canon tarafından lisans altında kullanılmıştır. Diğer ticari markalar ve marka adları kendi sahiplerine aittir.