KULLANICI TARAFINDAN OLUŞTURULAN İÇERİĞE İLİŞKİN ŞARTLAR VE KOŞULLAR

Çekiminizi ("içerik") çok beğendik ve Canon'un sosyal medya kanallarında, e-bültenlerinde ve web sitelerinde öne çıkarmak istiyoruz. Aşağıdaki Şartlar ve Koşullar, içeriğinizi kullanmamıza ve öne çıkarmamıza izin verdiğiniz takdirde Canon'un içeriğinizi nasıl öne çıkaracağını belirtmektedir.

Görüntünüzün ticari amaçlarla kullanımı
İçeriğinizi Bovenkerkerweg 59, 1185 XB, Hollanda adresinde kayıtlı Canon Europe N.V., iştirakleri, grup şirketleri ve vekilleri (toplu halde "Canon", "biz" veya "tarafımız") menfaatine ticari veya ticari olmayan amaçlarla öne çıkardığımız, kullandığımız ve/veya gösterdiğimiz takdirde, içeriğinizi Canon sosyal medya kanallarında, e-bültenlerinde ve/veya web sitelerinde tanıtıp içerik üreticisi olarak sizi kaynak gösteririz.

İçeriğinizi nasıl ediniriz
Canon, içeriğinizi Sosyal medya paylaşımınız aracılığıyla edinir ve içerik, sosyal medya platformu tarafından JPEG görüntüsü veya MP4 video olarak bize sağlanır. İçerik, Instagram'a ilk yüklediğinizle aynı olmayabilir (örneğin, sıkıştırılabilir veya gömülü EXIF verileri kaybolabilir). İçerik sadece Canon sosyal medya kanallarında, e-bültenlerinde ve/veya web sitelerinde gösterilir.

İçeriğinizin mülkiyetini korumakla birlikte bize lisans sağlamış olursunuz
İçeriğinizin mülkiyetini bütünüyle korumakla birlikte içeriğinizi kullanmamız ve göstermemiz için bize sınırlı bir lisans sağlamış olursunuz. Canon, sosyal medya kanallarında, e-bültenlerde ve/veya web sitelerinde içeriğinizi gösterip göstermemeye karar verme konusunda mutlak takdir hakkını saklı tutar. Bize sağladığınız sınırlı lisans; içeriğinizi kullanmamız, kopyalamamız, dağıtmamız veya göstermemiz ve içerikte bulunan materyallerden türev çalışmalar oluşturmamız için dünya genelinde, münhasır olmayan, geri alınamaz, telifsiz ve devredilebilir bir lisanstır. Çevrimiçi yayınlanan tüm içerikler gibi, bilgimiz ve iznimiz dahilinde olmadan bağımsız üçüncü taraflar veya son kullanıcılar tarafından içeriğin kopyaları oluşturulabilir veya dağıtılabilir. Dolayısıyla, üçüncü tarafların içeriğinizi nasıl kullandıkları hakkında sorumluluk kabul edemeyiz.

İçeriğinizi kullanmamız halinde sizi kaynak gösteririz
Aynı zamanda, içeriğinizin kullanımıyla bağlantılı olarak kullanıcı adınızı, profil fotoğrafınızı, rumuzunuzu ve/veya görüntünüzü kullanma hakkını da bize sağlarsınız. Canon, içerikle bağlantılı olarak kimliğinizi belirtmek suretiyle sizi kaynak gösterebilir. Ayrıca, ilgili sosyal medya kanalında mümkün olduğu ölçüde, orijinal paylaşımınıza ait bağlantıyı da sunabiliriz.

Bize karşı beyanlarınız
İçeriğin orijinal çalışmanızın ürünü olduğunu, telif hakkı veya ticari sır ya da sözleşmeden doğan haklar dahil ancak bunlarla sınırlı olmamak üzere mevcut fikri mülkiyet haklarını ihlal etmediğini ve yayınlandığı takdirde dolandırıcılık, taciz, iftira, müstehcenlik unsuru taşımayacağını veya herhangi bir hak, kanun yahut yönetmeliği ihlal etmeyeceğini kabul ederiz. Bu, içeriğinizi kullanmamızı kabul etmeden önce, içeriğiniz üzerinde hak sahibi olan tüm üçüncü tarafların onayına ve haklarına sahip olduğunuzdan emin olmanız gerektiği anlamına gelir. Hak sahibi bir üçüncü taraf marka veya şirket adı, içerikte gösterilen bir kişi ya da ünlü bir bina olabilir.

Canon, içeriğinizi kullanmamızı ve öne çıkarmamızı kabul ederken tüm gerekli haklara sahip olduğunuzu ve içerikte gösterilen kişiler veya markalardan onay aldığınızı "GÖRÜNEN DEĞER" olarak kabul eder. Canon, içeriğinizin kullanılması, gösterilmesi veya öne çıkarılması ile ilgili olarak üçüncü tarafların hak talepleri ve/veya hak ihlali iddiaları karşısında hiçbir sorumluluk ve/veya yükümlülük kabul etmez ve üçüncü tarafların hak taleplerini size yönlendirir.

Süre
Bu anlaşmanın süresi, Canon'un işbu Şartlar ve Koşullar uyarınca içeriğinizi kullanabileceğini onayladığınız tarihte başlayıp tarafımızca sona erdirilene kadar devam eder. Talebinizi socialmedia@canon-europe.com adresine ileterek yazılı sonlandırma talebinde bulunabilirsiniz.

Sizinle iletişime geçebiliriz
Bazı durumlarda, örneğin içeriğinizi başka şekillerde öne çıkarmak istersek sizinle içeriğiniz hakkında irtibata geçmek isteyebiliriz. Canon veya görevli temsilcisinin sizinle resmi Canon sosyal medya kanallarımız aracılığıyla iletişime geçmesini kabul edersiniz.

Bu anlaşmanın tabi olduğu kanunlar
İşbu Şartlar ve Koşullar'ın yanı sıra bunlarla veya içeriğin kullanılması ya da gösterilmesiyle ilgili tüm anlaşmazlıklar, İngiltere ve Galler kanunlarına göre yorumlanır.