Canon CEE GmbH

Canon Central East Europe Avusturya'nın Viyena şehrinde bulunan Canon CEE Merkez ve Doğu Avrupa'nın ('CEE') bölgesel satış organizasyonudur (RSO). CEE'de bulunan pazarları geliştirmek amacıyla 1994 yılında kurulmuştur. Başlangıçta Canon CEE bayi kanallarına odaklanmıştır. Budapeşte'de bulunan yetiştirme merkezi tüm bölgeye eğitim vermektedir. Ancak Canon CEE herzaman ana pazarlarda ( Polonya, Çek Cumhuriyeti ve Macaristan) yerel teknik destek sağlamayı amaçlamıştır. Bu Prag, Budapeşte ve Varşova'da kurulan şirketlerle başarılmıştır.

Pazarlar hızlı bir şekilde satıcılardan alıcı pazarlarına dönüşürken, Canon CEE tüm pazar potansiyelini kullanmak amacıyla IT distribütör ve Perakende Topluluklarıyla yeni ortaklıklar belirlemek zorunda kaldı. Bu dönemde bağlı şirketler özellikle Fotoğraf & Video dağıtımında toptancı ve dağıtıcılardan tüketici malları satın alıp sayısız bayiye hizmet vererek gerçek Ulusal Satış Organizasyonları (NSO'lar) olmuşlardır.

1997 yılında, 'Çözüm Ticareti' stratejisi hala Canon ortakları tarafından görmezden gelinirken, NSO daha karmaşık destek ve son olarak Geniş Hesaplara doğrudan orta ve yüksek hacimli makineler sunabilmek için personel vasıflarını arttırmaya yatırım yaptı. Başlangıçta bu durum bayiler arasında endişeye sebep oldu ancak kısa bir sürede sadece güçlü Ulusal Satış Organizasyonu'nun Yetkili Satıcılara güçlü destek sağlayabileceği görüldü.

Bulgaristan ve Romanya pazarlarındaki  gelişim için Sofya ve Bükreş'te  kurulan Temsilcilik Ofisleri başka bir mihenk taşıdır.

2001 senesinde, Slovenya, Hırvatistan, Makedonya, Bosna Hersek, Sırbistan Karadağ ve Arnavutluk'u da (Adriyatik Bölgesi) kapsayarak daha da genişledi. Ljubljana'daki Canon Adria (Adriyatik) tüm bögenin eğit,m ve pazarlama sorumluğuğnu üstüne almıştır.

Son dönemde İsrail, Türkiye, Kıbrıs ve Malta'nın (Doğu AKdeniz Ülkeleri) sorumluluğu Canon CEE'ye aktarılmıştır. Önceden Güneydoğu Avrupa'ya, Hollanda Amstelveen'deki Avrupa, Ortadoğu ve Afrika Merkez Bürosu Canon EMEA hizmet veriyordu.

Son 8 senede şirket 30 milyon Euro ve 30 kişiden (Canon Avuısturya'nın dış kaynak kullamı yaptığı hizmetler de dahil) yaklaşık 230 milyon Euro'ye ve 10 ülkede 220 çalışana ulaşmıştır. 2005 senesi beklenen satışları 300 milyon Eurodan fazladır. Canon CEE, daha büyük bir alana yayılmayla sonuçlanan dış büyümenin yanı sıra yaklaşık olarak %11 büyüme  hedeflemektedir.

Canon CEE yalnızca Yetkili Acentalara ve Canon ortaklarına satış yapmaktadır, tüketiciye değil. Bir tüketiciyseniz ve Canon ürünleri ve hizmetleriyle ilgileniyorsanız lütfen Ülkenizden sorumlu Ulusal Satış Kurumuyla bağlantı kurun.

Daha fazla bilgi için lütfen aşağıdaki adres bilgilerini kullanın:

CANON CEE GMBH

OBERLAAER STRASSE 233

A-1100 VIENNA

AUSTRIA

Tel.: +43 1 68088 331

Faks : +43 1 68088 333

E-posta office.cee@canon.at

 

spacer
					image
  • Canon
  • ...
  • Canon Central East Europe