Şartlar ve Koşullar ve Gizlilik İlkesi

Canon Hesabı Şart ve Koşulları

Bu Şart ve Koşulları zaman zaman güncelleyeceğiz. Bu Şart ve Koşullar üzerindeki değişiklikleri çevrimiçi yayınlayarak bunlarla ilgili güncel bilgileri size ileteceğiz. Ayrıca sizin tarafınızdan sağlanan iletişim yöntemlerinden herhangi birini, varsa bu Şart ve Koşullarda yapılacak önemli değişiklikler konusunda size bilgi vermek için kullanırız. Bu Şart ve Koşullarda güncellemeler yapmamızın ardından Canon  hesabınızı kullanmaya devam ederseniz bu şartların sizin için bağlayıcı olduğunu kabul etmiş olursunuz.

1. Canon hesabı nedir?

Daha önce You Connect hesabı ve MyCanon hesabı olarak bilinen Canon hesabı, Canon web siteleri ve hizmetlerindeki kimliğinizi belirlemek ve teyit etmek için kullanacağınız kimlik bilgilerini ifade eder. Canon hesabınızı size muhtelif zamanlarda Canon, Canon'un bağlı şirketleri veya Canon tarafından yetkilendirilmiş üçüncü şahıslar tarafından sağlanan Canon ürünleri hakkında bilgi edinme, Canon'un bazı Canon ürünlerini satın almaya yönelik çevrimiçi mağazada oturum açma gibi muhtelif hizmetlere ve muhtelif Canon web sitelerine ve ilgili hizmetlerine (Canon bülten aboneliği, You Connect galerisi ve irista gibi erişim elde etme dahildir) (topluca "Canon Hizmetleri") erişim sağlamak için Canon hesabınızı kullanabilirsiniz. Canon Hizmetlerini kullanımınızın, her bir hizmet için o sırada geçerli olan şart ve koşullara tabi olduğunu lütfen unutmayın. Ayrıca, Canon ürünlerinin ve Canon Hizmetlerinin ülkeden ülkeye değişebileceğini, aynı Canon ürünleri ve Canon Hizmetlerinin her ülkede sağlanmayabileceğini ve bazı Canon ürünleriyle doğrudan ilişkili olan bazı Canon Hizmetlerinin ikamet ettiğiniz ülkeye bağlı olduğunu da lütfen unutmayın.

2. Kimler Canon hesabıyla kaydolabilir?

Canon hesabı; Avrupa, Orta Doğu ve Afrika'da 18 yaş ve üzeri kullanıcılara açıktır. 18 yaş altındaki kullanıcıların Canon Hizmetlerine erişmesine ve bu hizmetleri kullanmasına sadece kendi adıyla kaydolması gereken ebeveynin veya yasal vasinin sarih izniyle müsaade edilir.

3. Canon hesabı nasıl oluşturulur?

Canon hesabı oluşturabilmek için aynı zamanda kullanıcı adınız olacak geçerli bir e-posta adresinin yanı sıra adınız, soyadınız ve ikamet ettiğiniz ülke gibi demografik bazı bilgileri de vermeniz gerekir. Kayıt işlemini başarıyla tamamladıktan sonra dilediğiniz zaman Canon hesabınıza giriş yaparak kullanıcı adınızı ve parolanızı değiştirebilirsiniz. Canon hesabı, size ücretsiz olarak sağlanır ve sadece kişisel kullanım amaçlıdır. Ancak, Canon hesabı kaydınız ve Canon Hizmetlerini kullanımınız için gerekli olan tüm masraf ve giderleri karşılayacaksınız.

Canon'un sadece kendi takdirine bağlı olarak başvuru sahiplerini kabul etme ve uygunsuz ayrımcılık yapmaksızın makul ölçüde uygun olmadığını düşündüğü başvuru sahiplerini de reddetme hakkının saklı olduğunu lütfen unutmayın.

Canon hesabınızla kaydolduğunuzda kayıt formunda istenen verileri Canon'a doğru olarak sağlamayı kabul etmiş olursunuz. Ayrıca, kayıt işleminden sonra kayıt teyit e-postasında veya Canon web sitesinde sağlanan bağlantıları kullanarak bu verilerin güncel olduğundan emin olmak için bu verileri muhafaza etmeniz gerekir. Canon'un kişisel verilerinizi kullanımı ve aktarması hakkında bilgi edinmek için lütfen bu Gizlilik Politikası'na bakın.

4. Gizlilik Politikası

Tüketici bilgilerini nasıl kullandığımıza dair ayrıntılar için lütfen Tüketici Verileri Gizlilik Politikamız'a başvurun.

5. Sorumluluk Reddi

Aşağıdakileri açıkça kabul ve tasdik ediyorsunuz:

Canon hesabına ve ilgili Canon Hizmetlerine kaydolmanız ve bunları kullanmanıza ilişkin tüm risk tarafınıza aittir. Canon hesabı ve tüm ilgili Canon Hizmetleri, "OLDUĞU GİBİ" ve "KULLANILABİLİR ŞEKİLDE" sağlanır. Canon ve bağlı şirketleri; ticarete elverişlilik, belirli bir amaca uygunluk ve ihlal yasağına ilişkin zımni garanti ve koşullar dahil ancak sadece bunlarla sınırlı olmamak kaydıyla sarih veya zımni her türlü garanti ve koşulu kanunların izin verdiği azami ölçüde açıkça reddeder.

Canon ve bağlı şirketleri, (a) Canon  hesabı ve Canon Hizmetleri kullanımının ihtiyaçlarınızı karşılayacağını, (b) Canon hesabı ve Canon Hizmetleri kullanımının kesintisiz, zamanında, güvenli veya hatasız olacağını ve (c) Canon hesabı ve Canon Hizmetleri kullanımından elde edilecek sonuçların doğru ve güvenilir olacağını garanti etmez.

Canon hesabı ve Canon Hizmetleri kullanılarak indirilen veya başka şekilde elde edilen materyaller, kendi takdirinize bağlıdır ve riskleri size aittir. Bu tür materyallerin indirilmesinden kaynaklanan bilgisayar sunucusu veya diğer cihaz hasarlarından ya da veri kaybından tamamen siz sorumlusunuz.

Canon (bağlı şirketleri dahil) tarafından sizden ya da Canon hesabı ve Canon Hizmetleri aracılığıyla elde edilen yazılı veya sözlü hiçbir tavsiye veya bilgi, bu Koşul ve Şartlarda açıkça belirtilememiş bir garanti teşkil etmeyecektir.

6. Canon Ticari Markası

Canon veya Canon grubunun ticari markaları veya logolarını Canon'dan önceden yazılı izin almadan görüntülemek veya herhangi bir şekilde kullanmak yasaktır.

7. Geçerli Yasa ve Mahkeme

7.1 7.2 numaralı paragraf uyarınca bu Koşul ve Şartlar ve bu Koşul ve Şartlar veya Canon hesabı ile ilgili ihtilaflar, İngiltere ve Galler kanunlarına tabi olacak ve bu Koşul ve Şartlar veya Canon hesabı ile ilgili ihtilaflar, İngiltere ve Galler mahkemelerinde çözüme kavuşturulacaktır.

7.2 Bir tüketici olarak mahkeme işlemlerini kendi dilinizde ve yerel mahkemelerinizde yürütme hakkına sahip olabilirsiniz. Bir yerel tüketici tavsiye kuruluşu, haklarınızı size bildirecektir. Bu Şart ve Koşullar, yasal haklarınızı sınırlandırmamaktadır.

8. Canon Europa N.V.nin Ayrıntıları

Canon Europa N.V.,
Bovenkerkerweg 59
1185 XB Amstelveen
Hollanda
Tel 0031 20 545 8545
Faks 0031 20 545 8222
Şirket Sicil Numarası: 33166721
KDV no: NL005916343B01

9. Telif Hakkı

Telif Hakkı © Canon Europa N.V. Tüm hakları saklıdır. Bu Web Sitesi'nde görünen bilgileri, görüntüleri ve ticari markaları kopyalamak, yeniden dağıtmak, yeniden yayınlamak veya değiştirmek kesinlikle yasaktır.