Wi-Fi özellikli Canon dijital kompakt fotoğraf makineleri için uyumluluk bilgileri

Wi-Fi¹ teknolojisine sahip Canon dijital kompakt fotoğraf makineleri diğer aygıtlara ve Internet'e bağlanıp fotoğraf ve video paylaşmanın birçok yolunu sunar. Bu sayfada her bağlantı türü için gerekli teknik özellikler listelenmekte ve Wi-Fi işlevinin kullanımına ilişkin önemli bilgiler yer almaktadır.

Wi-Fi Uyumluluk Tablosu

İşlev Doğrudan bağlantı kullanarak
(ör. açık alanda bağlanırken)
Wi-Fi erişim noktası kullanarak
(ör. bir ev Wi-Fi ağına bağlanıldığında)
Bir başka Wi-Fi özellikli Canon
fotoğraf makinesine resim gönderme
Tüm Canon Wi-Fi modellerinde mevcut
Mevcut Değil

Bağlanın ve görüntüleri akıllı telefonlarla veya tabletlerle paylaşın, GPS konumları ekleyin ya da bir mobil cihaz kullanarak ücretsiz Canon CameraWindow uygulamasıyla uzaktan çekim yapın. Uyumluluk bilgileri için aşağıdaki bağlantıları ziyaret edin:Mevcut olduğu aygıtlar:


Apple iOS mobil aygıtlar


Android mobil aygıtlar*

Mevcut olduğu aygıtlar:


Apple iOS mobil aygıtlar


Android mobil aygıtlar

Çevrimiçi hizmetlerle paylaşma:
Facebook™
Twitter™

irista
Flickr™
Google Drive™
YouTube™
E-posta
CiG Çevrimiçi Albüm

(Çevrimiçi paylaşım için image.canon erişimi gerekir)

Fotoğraf makinesini Wi-Fi Tethering/Mobil etkin Erişim Noktası teknolojisini destekleyen herhangi bir mobil aygıta bağlarken

(Mobil aygıtların bir mobil veri ağına erişimi olmalıdır. İlave ücret alınabilir.)

Tüm Canon Wi-Fi modellerinde mevcut

Görüntüleri şuraya yedekle:

irista
image.canon,
Flickr,
Google Drive,
bilgisayar

(Yedekleme işlevi için image.canon erişimi gerekir)

Fotoğraf makinesini** Wi-Fi Tethering/Mobil etkin Erişim Noktası teknolojisini destekleyen herhangi bir mobil aygıta bağlarken

(Mobil aygıtların bir mobil veri ağına erişimi olmalıdır. İlave ücret alınabilir.)

Mevcut**

Wi-Fi özellikli bir bilgisayara bağlanma Mevcut Değil

Mevcut

Kablosuz LAN üzerinden PictBridge ile uyumlu bir yazıcıdan doğrudan fotoğraf baskısı alma Mevcut*


Mevcut*

* IXUS 510 HS ve IXUS 240 HS'de mevcut değildir.
** PowerShot S110, IXUS 510 HS ve IXUS 240 HS'de mevcut değildir.

Ek Bilgiler

Bağlantılar

Doğrudan Wi-Fi bağlantısı, fotoğraf makinesini hedef aygıtın bağlanabileceği bir erişim noktası olarak kullanır. Bu, harici bir Wi-Fi erişim noktası bulunmasa bile fotoğraf makinesinin diğer Wi-Fi aygıtlarına bağlanabilmesini sağlar.

Doğrudan Wi-Fi bağlantısı kullanılmadığında, diğer Wi-Fi aygıtlarıyla iletişim kurabilmek için fotoğraf makinesi bir Wi-Fi erişim noktasına bağlanmalıdır (ör. ev kablosuz LAN Internet yönlendiricisi).

Bu fotoğraf makineleri Wi-Fi erişim noktalarına bağlanmayı desteklese bile, kimlik doğrulaması için bir web tarayıcısının kullanılmasını gerektiren kamuya açık kablosuz etkin noktalar gibi kablosuz ağlarda kullanılamaz.

Kablosuz veri bağlantıları (Wi-Fi dahil) bazı ülkelerde veya bölgelerde sınırlandırılmış olabilir. Wi-Fi özelliği kullanımı, elektronik aygıt kullanımının sınırlı olması da dahil olmak üzere çalıştırıldığı ülkenin ve bölgenin yasa ve düzenlemeleriyle uyumlu olmalıdır.

Bir defada 50 adede kadar görüntü gönderilebilir. Tam çözünürlükte aktarıma gerek yoksa otomatik görüntü boyutlandırma seçeneği sunulur. Ayrıca toplam kayıt süresi 2 dakikadan az olan filmleri aktarmak mümkündür.

Akıllı Telefonlar ve Tabletler

Bu fotoğraf makinelerinden alınan görüntüler, akıllı telefonlar/tabletlerle iki şekilde paylaşılabilir:
A) Fotoğraf makinesi ekranını kullanarak paylaşılacak resimleri seçin ve akıllı telefonun Fotoğraf Galerisine kopyalayın veya
B) Canon CameraWindow uygulamasını kullanarak akıllı telefonunuzun ekranından fotoğraf makinesinin içeriğine göz atın ve akıllı telefonun Fotoğraf Galerisine kaydetmek ya da çevrimiçi olarak yüklemek üzere görüntüleri seçin (yalnızca Android).

Fotoğraf makinesini bir akıllı telefona bağlamak için Canon CameraWindow uygulaması yüklenmelidir. Uygulamayı indirmek ve aygıt uyumluluğu hakkında bilgi almak için lütfen aşağıdaki adresleri ziyaret edin:

NFC uyumlu bir Android akıllı telefonda (OS sürümü 4.0 veya üzeri) NFC özelliğini etkinleştirip akıllı telefonu fotoğraf makinesinin N İşaretine (NFC) dokundurduğunuzda akıllı telefonda Google Play başlatılır. CameraWindow
indirme sayfası görüntülendiğinde uygulamayı indirip kurun. Kurulumun ardından uygulamayı başlatmak için NFC'yi kullanabilirsiniz.

Mobil özellik aracılığıyla GPS

Mobil özellik aracılığıyla GPS hizmeti sunan bir Canon kompakt fotoğraf makinesiyle çekilen fotoğraflarınıza konum ekleyebilirsiniz. Bu özelliği kullanmak için bir akıllı telefonunuz veya GPS modülü ve Canon CameraWindow uygulaması olan bir tabletiniz olmalıdır. Akıllı telefon/tablet, siz fotoğraf makinesiyle çekim yaparken konumları takip etmek için kullanılabilir. Çekim yapmayı bitirdiğinizde, Wi-Fi bağlantısını kullanarak akıllı telefonun kaydettiği konumları fotoğraf makinesindeki görüntülerle eşleştirebilirsiniz.

Akıllı Telefondan Uzaktan Çekim

Fotoğraf makinenizi, akıllı telefonunuzu kullanarak 5 m uzaktan kablosuz olarak kontrol edebilirsiniz. Bu özellik, arkadaşlarınız ve ailenizle yapacağınız grup çekimlerinde yer almak veya vahşi yaşam fotoğrafları çekmek için mükemmel bir seçenektir. Fotoğraf makinenizi Wi-Fi üzerinden akıllı telefonunuza bağlayın ve özel bir uygulamayla sağlanan canlı kontrol beslemesinin rehberliğinde deklanşör, zoom, flaş ve zamanlayıcıyı kontrol edin.

Fotoğraf makinesinden Internet'e yükleme yapma

Bir mobil aygıta bağlıyken:
Akıllı telefonların da dahil olduğu bazı mobil aygıtlar Wi-Fi Tethering veya Mobil etkin Erişim Noktası özelliklerini destekler. Bu, Canon Wi-Fi fotoğraf makineleri de dahil olmak üzere diğer aygıtlarla bir mobil veri ağ bağlantısı paylaşmalarını sağlar. Fotoğraf makinesi anında paylaşım işlevi, Tethering özelliğiyle bağlantı kurulduğunda aynı normal bir Wi-Fi internet erişim noktasına bağlanıldığında olduğu gibi kullanılabilir (aşağıdaki kısma göz atın). Mobil veri sağlayıcınız Tethering bağlantısı için ek ücret alabilir.

Bir Wi-Fi erişim noktasına bağlıyken:
Fotoğraf makinesi kullanılarak web hizmetlerine görüntü yüklenirken Wi-Fi Internet erişim noktasına ve image.canon'e erişim gerekir. Görüntüler image.canon Çevrimiçi Albümü'ne kaydedilir ve Facebook ya da Twitter hesabınıza veya E-posta mesaj gövdesine yeni albümün bağlantısı eklenir.
Facebook'ta paylaşım yaparken, görüntüyü yalnızca Facebook'a, yalnızca image.canon'e ya da her ikisine birden yüklemeyi seçebilirsiniz.
Hedef YouTube olduğunda, film yüklenir ve doğrudan YouTube hesabınıza kaydedilir.
Ayrıca görüntüler irista, Flickr ve Google Drive hesaplarınıza da gönderilebilir.

image.canon

image.canon fotoğraf ve video paylaşımına yönelik çevrimiçi bir özelliktir. 10 GB'lık kişisel depolama kapasitesi sunan bu özellik, tam çözünürlükte bile çok sayıda fotoğraf saklamak için idealdir. Kolay kullanıcı arabirimi, kullanıcıların görüntü aramasına, arkadaşlarından yorum alabilecekleri birleşik fotoğraf ve film Albümleri oluşturmasına ve Albümleri doğrudan e-posta ve Sosyal Ağ Siteleriyle paylaşmasına imkan tanır. Wi-Fi bağlantı özelliğine sahip Canon fotoğraf makineleri, fotoğraf makinesinden sosyal ağ hizmetleri ve E-posta gibi çeşitli Web hizmetlerine erişmek için image.canon özelliğini kullanır.

Çevrimiçi veya bir bilgisayara yedekleme yapma (Görüntü Senkronizasyonu / Sunucu Üzerinden Gönder)

Görüntü Senkronizasyonu veya Sunucu Üzerinden Gönder işlevini kullanarak resim yedeklemek için image.canon hesabı gerekir. Seçilen görüntüler çevrimiçi olarak (irista, image.canon, Flickr ve Google Drive kullanılarak) ve belirlenmiş bir bilgisayara yedeklenebilir.

Bilgisayara Bağlanma

Aynı Wi-Fi ağına (ör. ev Wi-Fi yönlendiricisi) bağlı olan bir fotoğraf makinesi ile bilgisayarı kablosuz olarak bağlamak mümkündür. Bağlantıyı kurmadan önce, CameraWindow DC bilgisayar yazılımı bilgisayara yüklenmelidir.

Fotoğraf Makinesinden Baskı Alma

Bazı Canon SELPHY ve PIXMA yazıcılar da dahil olmak üzere, Kablosuz LAN üzerinden PictBridge ile uyumlu olan yazıcılarda fotoğraf makinesinden kablosuz olarak fotoğraf baskısı alınabilir.


- Wi-Fi, kablosuz LAN aygıtlarının birlikte çalışabilirlik onayını ifade eden bir marka adıdır.
- Uyumlu kablosuz LAN standartları şunlardır: IEEE802.11 b, g ve n (yalnızca 2,4 GHz bant). Altyapı modu (WPS uyumlu), Geçici mod. Güvenlik: WEP, WPA-PSK (AES/TKIP), WPA2-PSK (AES/TKIP).
- Bu sayfadaki bilgiler 2005 yılında piyasaya sürülen Canon Dijital IXUS Kablosuz fotoğraf makinesi için geçerli değildir.
FLICKR işareti Yahoo! Inc. şirketinin tescilli ticari markasıdır.