Canon EOS 1200D

Her fırsatı kucaklayın

Doğum günü kutlamalarından tatil maceralarına kadar muhteşem sonuçlar için EOS 1200D'ye güvenebilirsiniz. Birinci sınıf görüntüleme sistemiyle sezgisel ve kullanımı kolay kontrolleri bir araya getiren EOS 1200D, ilk kez DSLR makine kullananlar için ideal.

Canon EOS Rehberi uygulaması sayesinde anılarınızın hak ettiği güzellikte fotoğraflar çekmek artık çok kolay ve eğlenceli.

Hayatın özel anlarını yüksek kaliteli fotoğraflar ve filmlerle kaydedin

Zengin ayrıntılar ve doğal renklerle dolu 18 megapiksel harika fotoğraflar çekin ve her olayın atmosferini yakalayın. Kaliteden ödün vermeden görüntüleri kırpın, döndürün ve yeniden çerçeveleyin, A2 boyutuna kadar büyük baskılar oluşturun; evde çerçevelemek için harikadır. Full HD filmler profesyonel görünümlüdür ve evinizdeki HDTV'de oynatıldığında harika görünür.

Karanlık koşullarda bile ayrıntıyı ve ortamı yakalayın

Işık düzeyleri düştüğünde EOS 1200D ışık hassasiyetini artırarak resimlerinizin netliğini korumasını sağlar ve flaş kullanımına daha az ihtiyaç duyarsınız. Ortam ışığıyla çekim, o anki atmosferi yakalamak ve bu paha biçilemez anlar ve doğal ifadeler için mütevazi kalmanın harika bir yoludur.

Canon Fotoğraf Rehberi Uygulaması

Canon Photo Companion App

Hikayelerini görsel olarak anlatan herkes için ideal olan Fotoğraf Rehberi uygulamamız sayesinde hikayelerinize tam anlamıyla hayat verebilmek için özelleştirilmiş, uzman bilgi ve içeriklerine - en çok ihtiyacınız olduğu anlarda erişebilirsiniz.

Daha Fazlasını Keşfedin

 Canon Fotoğraf Rehberi Uygulamasını iTunes'tan indirin
Android için Canon Fotoğraf Rehberi Uygulamasını indirin

Otomatik Akıllı Sahne modunu kullanarak doğru ayarlarda çekim yapın

EOS 1200D'yi kullanarak bir fotoğraf oluşturduğunuzda fotoğraf makinesi parlaklığa, renge ve hareket ile yüzlerin varlığına bakarak sahneyi de analiz eder. Bu bilgiler sahnenin ayrıntılarla dolu bir manzara mı yoksa hızlı hareketli bir sahne mi olduğunu belirlemek için kullanılır ve en uygun fotoğraf makinesi ayarları seçilir.

Kendi hikayelerinizi muhteşem Full HD ile yakalayın

EOS Movie

EOS 1200D ile video çekmek fotoğraf çekmek kadar kolay. Fotoğraf makinesinin mod kadranından video modunu seçin ve çevrenizdeki manzaralarla sesleri Full HD kaydetmeye başlamak ve yeni yaratıcı yaklaşımlar keşfetmek için başla/durdur düğmesine basın.

Video Snapshot

Fotoğraf makinesinde veya ev bilgisayarınızda video slayt gösterisi olarak birlikte oynatabileceğiniz 2, 4 veya 8 saniyelik kısa klipler kaydeden Kısa Video Görüntüsü moduyla kolayca basit hikayeler oluşturun.

Yaratıcı filtrelerle anılarınızı güzelleştirin ve sanatçı yönünüzü ortaya çıkarın

Hikayeler anlatın, anıları kaydedin, rüyalar yaratın. EOS 1200D, fotoğrafçılık alanında dilediğiniz kadar yaratıcı olmanızı mümkün kılar. Bir fotoğraftaki ana nesneyi yumuşak, bulanık bir arka plana karşı izole ederek vurgulayın. Bu, DSLR fotoğrafçılığında karakteristik bir görünümdür.

Fotoğrafçılığınıza kişisel bir dokunuş eklemek için Grenli Siyah Beyaz'dan Oyuncak Kamera'ya ve Balık Gözü efektine kadar beş Yaratıcı filtreden birini kullanın.

  • Toy Camera
  • Soft Focus
  • Fisheye
  • Monochrome

Sonraki adımlarınız

EOS 1200D, tüm dünyada amatör ve profesyonel fotoğrafçıların güvenini kazanmış bir fotoğraf makinesi, lens ve aksesuar sistemi olan EOS Sisteminin bir parçasıdır. Fotoğrafçılık hayatınızın sonraki adımlarını atmaya hazır olduğunuzda uzaktaki nesneleri yakınlaştıran, kadraja daha çok şey sığdırmanızı sağlayan ve portrelerinizi daha etkili hale getiren lensler bulacaksınız.

Etkileyici çekimler yapın

Get impact

Portrelerin arka planlarını bulanıklaştırarak nesneyi ön plana çıkaran kompakt lensler.

Kadrajı genişletin

Get more in

Daha geniş manzara görüntüsü sağlayan geniş açılı zoom lens.

Yakınlaşın

Get closer

Mesafenizi koruyabilmeniz için nesneleri yakınlaştıran telefoto zoom lens.

More photos

Ürünün teknik özellikleri

ÇözünürlükApprox. A2+ boyutuna kadar baskı için 18,0 megapiksel
Sensör tipiAPS-C Canon CMOS sensör yaklaşık 22,3 mm x 14,9 mm
Sürekli çekim (yaklaşık)Maks. 3 fps yaklaşık 69 JPEG görüntü için¹, 6 görüntü RAW²³
İşlemciDIGIC 4
LCD7,5 cm (3,0 inç) TFT, yaklaşık 460.000 nokta
Optik VizörParlak vizör, yaklaşık %95 kapsam, 0,80x, 21 mm. Pentamirror
Enstantane hızı aralığı30 - 1/4000, Ampul (Toplam enstantane hızı aralığı. Kullanılabilir aralık çekim moduna göre değişir)
Çekim modlarıOtomatik Akıllı Sahne, Flaşsız, Yaratıcı Otomatik, Portre, Manzara, Yakın Çekim, Spor, Gece Portresi, Film, Programlı AE, Enstantane öncelikli AE, Diyafram öncelikli AE, Manuel
Ölçüm seçenekleri3
ISO hassasiyetiOTOMATİK (100-6400), 100-6400 1 kademe artırmada
ISO, H: 12800 değerine kadar genişletilebilir
Film çekimi sırasında: Otomatik (100-6400), 100-6400 (Tam kademeli olarak)
AF sistemi/Noktaları LCD9 AF noktası (merkezde f/5,6 çapraz tip)
EOS FilmlerMOV (Video: H.264, Ses: Doğrusal PCM, kayıt düzeyi kullanıcı tarafından manuel olarak ayarlanabilir)
1920 x 1080 (29,97, 25, 23,976 kare/sn)
1280 x 720 (59,94, 50 kare/sn)
640 x 480 (30, 25 kare/sn)
Yerleşik FlaşVar
HDMI mini çıkışıVar
Hafıza KartlarıSD kart, SDHC kart veya SDXC kart
Boyutlar (GxYxD)129,6 x 99,7 x 77,9 mm
Ağırlık (yalnızca gövde) CIPA test standardı, pil ve hafıza kartı dahilApprox. 480 g

¹ Büyük/Yüksek (Kalite 8) çözünürlük

² Canon'un test koşullarında, JPEG, ISO 100, Standart Resim Stili. Hedefe, hafıza kartı markasına ve kapasitesine, görüntü kayıt kalitesine, ISO hızına, sürücü moduna, Picture Style'a, Özel işlevlere ve benzer etkenlere göre değişir.

³ Maksimum fps ve tampon kapasitesi, fotoğraf makinesinin ayarları ve ışık seviyesine bağlı olarak düşürülebilir