4K Filmler - EOS-1D X Mark II

eos-1d-x

4K 60p film çekimi

Şaşırtıcı çözünürlükle izleyicilerinizi etkileyin.

eos-1d-x

Dual Pixel CMOS AF

Dual Pixel CMOS AF, filmlerde sorunsuz, yüksek performanslı odak izleme ve Live View modunda fotoğraf çekerken hızlı otomatik odaklama elde etmek için tasarlanmış sensör tabanlı, faz algılamalı Otomatik Odaklama (AF) teknolojisidir. Canon'un geliştirdiği bu teknoloji, profesyonel görünümlü içeri odaklama efektleri oluşturmada ve keskin odaklamada nesneyi kullanıcıya yaklaştırırken arka planın flu kalmasını sağlamada (EOS Filmlerinin en önemli özelliklerinden biri) idealdir.

Odak hızı, EOS 7D Mark II'de beş adımken EOS-1D X MARK II'de on adıma çıkarılmıştır. Böylece daha hızlı ve net odak geçişi sağlanır. Artık film kayıt kalitesi ve boyutlarının tamamında ve tüm çekim koşullarında sensör alanının yaklaşık yüzde 80'i kapsanmakta ve tüm EF lensleri desteklenmektedir.

EOS 4K 60p ile İnanılmaz Filmler

Canon’un DSLR filmleri mirası, EOS-1D X Mark II'de doruğa ulaşarak film ve belgesel yapımcılarına öykülerini muhteşem 4K çözünürlükte ve çeşitli kare hızlarında çekme seçeneği sunmaktadır. 4K filmler; en iyi netlik ve kalite için sensördeki 4096 x 2160 (17:9 oranı) doğal çözünürlükle DCI 4K standardında dahili olarak kaydedilir.

4K iş akışına esneklik kazandırılarak, 23,98, 24, 25, 29,97, 50 veya 59,94 fps gibi pek çok kare hızından yararlanılır. 4K'da odaklamanın zor olduğu söylense de bu işlem Dual Pixel CMOS AF ile EOS-1D X Mark II'de kolay ve hassas hale getirilmiştir. Dahili kayıt için CFast 2.0™ ortamı önerilir. EOS-1D X Mark II, seçili her kare hızında 29 dk 59 sn boyunca sürekli 4K video kaydı yapabilir.

eos-1d-x

4K Filmlerden 8,8 MP Kare Yakalama

60 fps'de bile 4K kayıt ile gerçekleştirilen çekim, yüksek çözünürlüklü 8,8 Megapiksel fotoğrafların yakalanması için de kullanılabilir. Kullanıcı, çekimi fotoğraf makinesinin arkasında izleyerek bağımsız görüntü karelerini ayırabilir. Bu işlev, çok yüksek fps'li çekim gerektiren hızlı hareket eden nesneler veya müşterilerine fotoğraflar ve yüksek çözünürlüklü video sunması gerekenler için idealdir.

Yüksek Kare Hızlı 120p Film

EOS-1D X Mark II ile 4K kalitesinde film çekmenin yanı sıra 120P veya 100P Full HD kalitesinde de film çekilebilir. Yüksek kare hızında film çekimi sağlayan çoğu fotoğraf makinesinde odak kilitlense de EOS-1D X Mark II, 120P/100P kare hızlarında bile AF odaklaması için Dual Pixel CMOS AF'ye sahiptir.

Yüksek Kare Hızlı film, ¼ hızında, sessiz ve ağır çekim olarak kaydedilirken zaman kodu çekilen her bir saniyeyi 4 saniye olarak sayar. Maksimum kayıt süresi 7 dakika 29 saniyedir.

eos-1d-x

HDMI Çıkışı

HDMI çıkışı yoluyla 4:2:2 8 bitlik, net, sıkıştırılmamış Full HD film harici olarak kaydedilebilir1. HDMI terminalinden ses çıkışı da sağlanabildiğinden, harici bir cihazda ses izleme ve ses kaydı da mümkündür.

Alternatif olarak, harici monitörde filmin ayar bilgileri gösterilerek veya gösterilmeden film kaydını izlemek için HDMI terminaline harici monitör de bağlanabilir. İzleme kolaylığı için fotoğraf makinesinin LCD ekranı ve HDMI yoluyla bağlı harici monitörde aynı anda görüntüleme sağlanabilir.

14K HDMI çıkışı desteklenmez.

Kulaklık Bağlantı Noktası ve Hat Girişi

Stereo ses kaydı için mikrofon terminaline harici bir mikrofon bağlanabilir. Ayrıca kulaklık terminali kayıt sırasında ses düzeylerini kontrol etme olanağı sağlar.

Çeşitli kare hızları desteği, kayıt formatları ve film aksesuarlarıyla EOS-1D X Mark II, EOS-1D X'in çok ötesinde profesyonel bir film kaydı performansı sağlar.

eos-1d-x
eos-1d-x

Uzaktan Film Çekimi

WFT-E8 WiFi aktarıcı ile Canon Camera Connect uygulamasından (iOS ve Android) film kaydını başlatmak/durdurmak için telefon veya tablet gibi bir akıllı cihaz kullanılabilir. Film kaydı başladıktan sonra, fotoğraf makinesi ve akıllı cihaz arasındaki bağlantı kesintiye uğrasa bile (ör. İHA ile çekim yaparken) kayıt devam edecektir. WFT Sunucu artık film kaydıyla uyumludur ve Camera Connect uygulamasına göre daha kapsamlı kontroller sunar.