Görüntü Çıkışı - EOS-1D X Mark II

Ultra hızlı görüntü yönetimi

Maksimum çekim süresi. Minimalist yaklaşım.

eos-1d-x

Dahili GPS

EOS-1D X Mark II, gelişmiş GPS hassasiyeti ve hızlı sinyal alımı için GPS (ABD), GLONASS (Rusya) ve Quasi-Zenith Satellite Michibiki (Japonya) küresel konumlandırma uydularına yönelik dahili uydu bağlantısı sunar1. Fotoğraf makinesi, görüntülerin ne zaman ve nerede çekildiğini görüntüye otomatik olarak eklemek isteyen ajanslar ve fotoğrafçılar için kullanışlı ekstra bir özellik olan Coğrafi Etiket bilgilerini (boylam, enlem ve yüksekliğin yanı sıra Koordineli Evrensel Saat) görüntü üst verilerine ekler.

GPS sistemi, fotoğraf makinesinin saatini uydu verilerine göre otomatik olarak ayarlarken kaydetme işlevi kullanıcının harita sistemlerine eklenebilen adımları izlemesine olanak sağlar. GPS bilgileri, kaydın başında filme de kaydedilebilir.

1 Canon GP-E1 ve GP-E2 ile ve üçüncü taraf Bluetooth özellikli GPS cihazlarıyla uyumlu değildir.

eos-1d-x

Kırp ve Gönder

Oynatma sırasında kırpma ve yeniden boyutlandırma işlevi, EOS-1D X Mark II'nin özelliklerini daha da genişletiyor. Bu iki özellik, çekim sonrası kompozisyon üzerinde tekrar çalışabilme ve anında paylaşım için görüntüleri kolayca yeniden boyutlandırabilme talepleri üzerine eklenmiştir. Fotoğrafçılar, görüntüleri yayınlanmasını istedikleri şekilde kırpabilir, editörlere ve görüntü masalarına hızlıca gönderebilirler.

eos-1d-x

WFT-E8 ve IEEE 802.11AC Standardı

WFT-E8 kablosuz aktarıcı ile EOS-1D X Mark II'yi bağlantının geniş dünyasına açın. Hızlı kablosuz LAN iletimi, geliştirilmiş FTPS aktarım seçeneği ve uzaktan çekim özellikleriyle WFT-E8, EOS-1D X Mark II'nin olmazsa olmaz aksesuarlarından biridir.

IEEE 802.11n'den yaklaşık 2,5 kat daha hızlı iletişimi destekleyen IEEE 802.11ac standardı (5 Ghz bant) sayesinde 150 m'ye kadar mesafeden yüksek hızda veri aktarın. WFT sunucu seçeneği veya Canon Camera Connect uygulamasıyla odak, enstantane hızı, Canlı Kontrol gibi fotoğraf makinesi ayarlarını kontrol edin ve uzaktan çekim sırasında oynatın.

EOS-1D X Mark II'de depolanabilecek ağ bağlantısı ayarlarının sayısı EOS-1D X'te 5 iken 20'ye çıkarılmıştır. Hafıza kartına kaydedilebilecek ayarların sayısı ise hâlâ 10'dur.

Daha fazlasını öğrenin

eos-1d-x
eos-1d-x

Yüksek Hızlı Bağlantı

SuperSpeed USB 3.0 terminal, bilgisayara yüksek hızlı görüntü aktarımı sağlar. EOS-1D X Mark II, EOS-1D X ile benzer şekilde fotoğrafçılara görüntüleri dahili Ethernet soketi veya opsiyonel bir WFT-E8 ya da WFT-E6 kablosuz aktarıcı üzerinden aktarma olanağı sunar.

Canon Camera Connect Uygulaması

Canon Camera Connect uygulaması, fotoğraf makinesinin uzağa yerleştirilmesi gereken durumlarda (ör. futbol maçında kale arkasına) görüntü masaları tarafından hemen alınmak veya sosyal medyada kullanılmak üzere uzaktan görüntü yakalamak, incelemek, değerlendirmek, aktarmak ve paylaşmak için EOS-1D X Mark II'nizi WFT-E8 veya WFT-E6 aracılığıyla akıllı telefon veya tablete (iOS veya Android) bağlamanızı sağlar. Ayrıca Camera Connect, MP4 film dosyaları çekmenizi ve EOS-1D X Mark II'de çekilen dosyaları aktarmanızı sağlar.

Connect-App