Canon DP-V2410

4K ve HDR için ideal set çekimi ekranı

Set çekimlerinde kalite kontrol ve renk yönetimi için ideal olan bu hafif ve sağlam HDR özellikli, 24 inç, 4K referans ekranı üstün görüntü kalitesi sunar ve 4K prodüksiyon iş akışlarına sorunsuzca uyum sağlar.

Ekranda gerçek 4K çözünürlüğü

bf

DCI 4K ve UHD uyumlu IPS LCD panel

DP-V2410’un yeni geliştirilen 24 inç, (4096x2160 çözünürlüklü) IPS LCD paneli DCI 4K'dır, UHD uyumludur ve DCI uyumlu dijital sinema projektörlerinin çıkışlarıyla eşleşir. Böylece, 4K sinema ve yayın prodüksiyonları iş akışları için çok yönlü ve uygun maliyetli bir set çekimi ekranı sunar.

Geniş 178° görüntüleme açısı

IPS panelindeki çok küçük birkaç renk ve kontrast değişikliği sayesinde ekran, tüm yönlere (yukarı, aşağı, sağ, sol) 89° hareket edebilir. Böylece, toplamda 178° gibi geniş bir görüntüleme açısı sağlar. Birçok ekip üyesinin görüntü kalitesini aynı anda kontrol etmesi gereken durumlar için idealdir.

bf

50 p, 60 p ve 48 p destekli 4K

50 p, 60 p ve 48 p kare hızlarıyla yapılan çekimleri 4K çözünürlükte görüntüleme imkanı sunan bu ekran, yayın ve sinema prodüksiyonları için tüm büyük 4K UHD video iş akışları ile uyumludur.

bf

Aslına yakın renk üretimi

bf

DCI-P3 ve ITU-R BT.2020 desteği

Yeni nesil ITU-R BT.2020 ve DCI-P3 dijital sinema standartları da dahil olmak üzere birçok yayın standardının renk gamları desteklenir. Ekran, devamlı ışık YUV sinyallerini doğrusal sinyallere dönüştürür, ardından bu sinyalleri RGB sinyallerine dönüştürüp son olarak da gama ekleyerek ITU-R BT.2020 renk matrisini (sabit ışık) destekler. Bu süreç, sabit ışıkla kaydedilen görüntülerin izlenmesine olanak sağlar.

Yüksek kontrast oranı

Yeni geliştirilen yüksek kontrastlı IPS LCD paneli ve Canon'un görüntü işleme teknolojisi bir araya gelerek 2000:1 gibi yüksek bir kontrast oranı sağlar. Bu özellik, yazılım güncellemesi* ile daha da geliştirildi. Doğru geçiş üretimi, gölge ayrıntısı veya gece sahneleri gibi koyu görüntülerin aslına yakın görüntülemesini sağlar. Kontrast Artırma işlevi parlak ortamlarda ekran parlaklığını anında artırır.

bf

Esnek bağlantı

Canon'un gelişmiş kontrol sistemi ekran performansında uzun yıllar boyunca yüksek istikrar ve tutarlılık sağlamak için uzun süre zarfında renk ve parlaklıkta oluşabilecek her türlü değişikliği otomatik ve devamlı olarak düzeltir.

bf
bf

Bilgisayarsız kalibrasyon

DP-V2410 4K Referans Ekranı, yüksek hassasiyetli fabrika ayarının ardından Picture Mode (Resim Modu) menüsünde "User 1-7" (Kullanıcı 1-7) seçilerek harici bir bilgisayar çalışma istasyonuna ihtiyaç duymadan kolayca ve rahatlıkla kalibre edilebilir. Kullanıcılar bir üçüncü taraf harici sensör kullanarak görüntüleme ortamı ve ışık uygulaması, renk sıcaklığı, renk gamı ve hedef gamaya göre ekranı kalibre edebilirler.

Set çekimi için kapsamlı 4K uyumlu işlevler

Dahili Cinema EOS 4K debayer

Dahili debayer, uyumlu Canon Cinema EOS kameralarının DP-V2410'a doğrudan bağlanmasına olanak sağlar, olağanüstü full 4K RAW verileri (60 p'ye kadar) ekranda gerçek zamanlı olarak oluşturur ve izler. Bu sayede, harici debayer ünitesi maliyetinden tasarruf elde edilir ve çekim sırasında taşınabilme özelliği için ideal olan daha küçük ve basit bir kurulum sağlanır. Ayrıca, kameranın meta verileri alınıp görüntülenebilir ve görüntü kalitesi bağlantı işlevi, uyumlu bir Canon kamerasının renk ayarlarını ekranınkiyle otomatik olarak senkronize ederek ayar hatalarını önler.

bf

4K Dalga Biçimi İzleyici ve Vectorscope

DP-V2410, giriş sinyalini görüntüleyen Dalga Biçimi İzleyici ve Vectorscope gibi ekrana süperempoze edilmiş geniş bir 4K uyumlu set çekimi işlevleri yelpazesi sunar. Sinyal düzeyi, Dalga Biçimi İzleyici işlevi kullanılarak (altı tür: Y, Cr, Cb, R, G ve B) görüntülenirken, Vectorscope işlevi etkinleştirildiğinde iki renk farkı sinyallerinin (Cb ve Cr) her biri “X ekseni/Y ekseni” ile görüntülenir. Dalga Biçimi İzleyici, Canon Log, Canon Log 2, Canon Log 3 ve SMPTE ST 2084 desteği ile HDR* için de optimize edilmiştir.

bf

Ses düzeyi ayarlarında geniş seçenekler

Ses Düzeyi Ölçüm işlevi, ses sinyal düzeylerini sekiz kanala kadar görüntüleyebilir. Bu sayede, kamera mikrofonlarının sesi hangi yükseklikte aldığı anında net bir şekilde görsel olarak gösterilir. DP-V2410'da ayrıca, kulaklıklar için stereo mini jak bulunur.

bf

2 Örnekli Ayırmalı Bölme

DP-V2410, dörtlü bağlantı sinyalleri üzerinden 4K aktarımı için 2 Örnekli Ayırmalı Bölme* kullanır. İki Örnekli Ayırmalı Bölme, görüntüyü dört eşit parçaya bölmek yerine dört alt görüntü kullanır ve örnekleri her iki pikselde bir değiştirir.

bf
bf

Renk hatası, pozlama ayarlarına yardımcı olur

Renk hatası, ışık seviyelerine göre farklılık gösteren renkleri kullanan görüntü girdisini göstererek kameranın pozlama ayarına yardımcı olur. Örneğin, aşırı pozlama (%100 ışık seviyesinin üzeri) kırmızıyla gösterilirken karanlık ayrıntıların kaybı (%0 ışık seviyesinin altı) maviyle gösterilir.

Birden fazla 1B ve 3B LUT desteği

DP-V2410, farklı ekranlar arasında doğru ve tutarlı renk eşleştirmesi sağlamak için birden fazla 3B ve 1B Taramalı Tablo (LUT) desteği sunar ve üçüncü taraf renk derecelendirme uygulamalarının oluşturduğu özelleştirilmiş “görünümleri” kullanabilme olanağı sağlar. Her görüntü modu için birden fazla LUT kurulabilir ve bu sayede kullanıcılar resim modunu değiştirmek zorunda kalmadan sekiz farklı LUT'u hızlıca karşılaştırabilir.

bf

Esnek HDR görüntüleme özellikleri

Yüksek Dinamik Aralık (HDR) görüntüleme işlevleri

DP-V2410, kaydedilen nesnelerin orijinal renk ve parlaklığını en üst düzeyde korumaya yardımcı olan Canon'un tescilli Canon Log ve Canon Log 2'siyle çekilen Yüksek Dinamik Aralıklı (HDR) filmleri ve SMPTE ST 2084 standardı tarafından tavsiye edilen HDR EOTF'yi görüntüleyebilme özelliğini destekler. HDR görüntüleme özelliği, kullanıcıların aşırı aydınlık alanları ve sahnelerin gölge detaylarını aynı anda zengin orta tonlarla görüntülemelerine olanak sağlayarak daha doğal ve gerçekçi bir görüntü sunar. Aynı zamanda, film yapımcıları Standart Dinamik Aralıklı (SDR) görüntülerle HDR görüntüleri karşılaştırarak nihai görüntü kalitesini çekim alanında doğrulayabilir ve video çekimi verimliliğini en üst düzeye çıkarabilirler. Bunun yanı sıra eşsiz HDR aralığı işlevi, görüntülenen dinamik aralığı HDR EOTF'ye dayalı olarak ayarlama esnekliği sunar.

bf

Canon Log 3 ve Hybrid Log-Gamma desteği

Canon Log 3 Gamma, EOS C300 Mark II Dijital Sinema Kamerasıyla kullanıldığında DP-V2410 tarafından desteklenir. Canon Log 3, 14 kademeli dinamik aralık ile %1600 dinamik aralık sağlar ve işi kısa sürede bitirmesi gereken, prodüksiyon sonrası bütçeleri kısıtlı olan film yapımcıları için son derece uygundur.

ARRI kamera desteği

Ekran, ARRI Log C* için yerel destek sunar ve ARRI kameralardan gelen meta veriler ayrıştırılır ve DP-V2410’un ekranında gösterilebilir. Kamera bağlantı işlevi, ekranın görüntü kalitesini kameranın meta verilerine göre otomatik olarak değiştirir. Kameranın görüntü kalitesi ayarlarında herhangi bir değişiklik yapıldığında ekrandaki ayar da otomatik olarak değiştirilerek kamera ayarlarına uyum sağlar.

Taşınabilir, sağlam ve bağlanması kolay

Kullanım kolaylığı

Dahili kontrol paneli

DP-V2410 4K Referans Ekranının ön panelinde yer alan dahili kontrol düğmeleri ve döndürülebilir kadran, DP-V3010 4K Referans Ekranının CL-01 Ekran Denetleyicisininkiyle aynı konumlarda düzenlenmiştir. Etiket ve düğmeler karanlıkta kolay kullanım sağlamak için aydınlatılmıştır. Ayrıca işlevler, istenilen uygulamalara göre işlev düğmelerine kaydedilebilir ve sık kullanılan işlevler tek bir düğmeye dokunarak çağrılıp kullanılabilir.

bf

Sezgisel kullanıcı arabirimi ve ekran gösterimi

Ekran gösterimi (OSD) menüsü ve DP-V2410'un kontrol düzeni, görsel bilginin tek bakışta anlaşılan, açık ve net bir şekilde iletilmesini sağlamak üzere tasarlanmıştır. Üstelik kullanıcılar OSD konumlarını, gösterilen görüntünün çözünürlüğüne göre değiştirebilirler.

bf

İkili ekran veya dörtlü ekran gösterimleri

İkili ekran gösterimi

bf

DP-V2410 ekranı artık iki farklı görüntüyü yan yana gösterebilme özelliğine sahip. Kullanıcılar, her bir görüntü için farklı işlevler seçebilirler. Örneğin, birinde Log işlevini kullanırken diğerinde kullanmayabilirler veya birinde artırma yaparken diğerinde yapmayabilirler.

Dörtlü ekran gösterimi

bf

4K Referans Ekranı artık dört farklı girişi aynı anda ekranda gösterebilme özelliğine sahip.

Esnek ve hareket ettirilebilir Zum İşlevi

Ekranın orijinal zum ön ayarları olan 1-3 modu, büyütmeyi 2x’e kadar ayarlayabilir ve beş noktaya kadar konumlandırılabilir. Ünitenin Zum İşlevi* artık ekranda hareket ettirilebilir konumlandırma ile ek 4x ve 8x zum özellikleri sağlar.

bf

Yüksek kaliteli 2K/Full HD Görüntü yükseltme

2K/HD Şekil Takip teknolojisi

Çoğu sinema ve reklam prodüksiyonu işlerinde hala HD ve 2K video kullanılmaktadır ve ekranda üç çeşit ekran ölçekleme işlevi bulunur. Bu üç işlevden biri de DP-V2410 ile ölçeklenen görüntülerdeki bozulmaları en aza indirmeye yardımcı olan Canon’un Şekil Takip teknolojisidir. Bu teknolojiyi kullanan DP-V2410, keskin hatların açılarını algılar ve uygun ara değeri seçerek net diyagonal çizgiler sunmaya ve ideal görüntü oluşturmaya yardımcı olur. Böylece, hem dış mekan hem de stüdyo çekimlerinde renk derecelendirme, DI, CGI, VFX ve diğer prodüksiyon sonrası iş akışlarında ekran uygulamasının kapsamını genişletir.

bf

Teknik Özellikler

4k DVC simgesi
2k DVC simgesi
Kutunun içeriği

- DP-V2410 Ana Ünitesi
- Kullanım Kılavuzu
- Güç Kaynağı

Sizin için seçtiklerimiz...

Fotoğraf makineleri ve video kameralar