Önlemler - AOV


Bu yazılım, bir Canon ağ bağlantılı kamerayla çekilen hangi büyüklükte nesnelerin monitörünüzde görüntüleneceğini kontrol etmek için kullanılır.
Bu yazılımı kullanmadan önce aşağıdaki notları okuyup anladığınızdan emin olun.
 
[Notlar]
* Bu araçla kullanım için seçilebilen kameralar, bazı ülkelerde veya bölgelerde satılmayan modeller içerebilir.
* Simülasyon sonuçları yalnızca referans değerleri verir. Kullanmadan önce gerçek ekran boyutunu kontrol edin.
* Simüle edilen görüntü, görüntüleyicinin görüntü gösterme aralığına dayalı olarak nesnenin ne büyüklükte gösterileceğine dair genel bir fikir verir. Nesnenin gerçek görüntülenme boyutu ve görüş açısı farklı olabilir.
Yazılım, görüntülenen resmi büyüterek yakınlaştırılan görüntüleri simüle eder.
Bu nedenle, simüle edilen görüntülerdeki nesneler bulanık görünebilir. Ancak kamerayla çekilen videodaki yakınlaştırılmış resimler, nesne optik zum aralığı dahilinde olduğu sürece bulanık çıkmaz.
* Bu araç VB-H41/VB-H610VE/VB-H610D/VB-H710F için 4:3 en boy oranını desteklemez.
* Bu araç, odak mesafesini bir ondalık haneye kadar simüle edebilir.
* Bu yazılımın ayrıntıları ve özellikleri önceden bildirimde bulunulmaksızın değiştirilebilir.
[Önerilen çalışma ortamı]
* İşletim sistemi: Windows Vista/7/8/8.1
* Web tarayıcısı: Internet Explorer 8/9/10/11
* Hafıza: 256 MB
* Ekran çözünürlüğü: 1024 x 768 veya daha büyük
* Disk alanı ihtiyacı: 10 MB veya daha fazla
[Yazılım hakkında]
sürüm: 5.0
 
[Son Kullanıcı Lisans Sözleşmesi Hakkında]
 
Üçüncü Taraf Yazılım
Yazılım (aşağıda tanımlanmıştır) MIT Lisansı veya Apache Lisansı, Sürüm 2.0.kapsamında lisanslı üçüncü taraf yazılımları içerir. Ayrıntılı bilgi için aşağıdaki "Üçüncü taraf yazılımları" bölümüne bakın.
 
Yazılım'ı kullanmadan önce lütfen bu "YAZILIM LİSANS SÖZLEŞMESİ"ni okuyun.
 
BİR TÜKETİCİ İSENİZ BU LİSANSTA YER ALAN HER ŞEYDEN BAĞIMSIZ OLARAK GEÇERLİ OLAN YEREL ZORUNLU YASAL HAKLARINIZ OLABİLİR. YEREL TÜKETİCİ TAVSİYE YETKİLİLERİ TÜKETİCİ HAKLARI İLE İLGİLİ BİLGİ VE DANIŞMANLIK SUNABİLİR.
 
============================================================
CANON YAZILIM LİSANS SÖZLEŞMESİ (ÖNEMLİ!)
============================================================
 
Bu, tarafınız ile merkez ofisi 30-2, Shimomaruko 3-chome, Ohta-ku, Tokyo 146-8501, Japonya adresinde buluna CANON INC. ("Canon") arasında bu sözleşme ile birlikte sağlanan yazılım ve varsa bağlantılı "çevrimiçi" veya elektronik belgelere (topluca "Yazılım") ilişkin yasal bir sözleşmedir ("Sözleşme").
 
 
YAZILIMI KULLANMADAN ÖNCE BU SÖZLEŞME'DE AÇIKLANAN TÜM HAKLARI VE KISITLAMALARI DİKKATLİCE OKUYUN VE ANLAYIN. AŞAĞIDAKİ "Onayla" DÜĞMESİNE BASARAK BU SÖZLEŞME'NİN ŞART VE KOŞULLARININ SİZİN İÇİN BAĞLAYICI OLMASINI KABUL EDERSİNİZ. BU SÖZLEŞME'NİN AŞAĞIDAKİ ŞART VE KOŞULLARINI KABUL ETMİYORSANIZ BU YAZILIM'I KULLANMAYIN.
YAZILIM SİZE ÜCRETSİZ SUNULDUĞUNDAN ÜCRET İADESİ YAPILAMAZ.
 
1. LİSANSIN VERİLMESİ
(1) Canon, Yazılım'ı çalışma istasyonları, terminaller veya Canon ağ bağlantılı kamera ürünlerinin teknik özelliklerini simüle eden diğer cihazlar gibi bilgisayarlarda kullanmak ("kullanmak" yazılımın saklanmasını, yüklenmesini, kurulmasını, çalıştırılmasını veya görüntülenmesini içerecektir) üzere size kişisel, sınırlı, münhasır olmayan ve devredilemez bir hak verir.
(2) Yukarıdaki madde (1) uyarınca verilen lisanslar haricinde, Canon ve lisans sağlayıcılarının herhangi fikri mülkiyetine ilişkin olarak Canon tarafından size açık ya da örtük başka hiçbir lisans veya hak verilmemektedir.
 
2. KISITLAMALAR
(1) Yazılım'ı burada açıkça verilen ya da izin verilen şekiller haricinde kullanmayacak ve Yazılım'ı herhangi bir üçüncü tarafa devretmeyecek, alt lisansını vermeyecek, satmayacak, kiralamayacak, kiraya vermeyecek, ödünç vermeyecek, iletmeyecek ya da aktarmayacaksınız.
(2) Yazılım'ı satmayacak, devretmeyecek, kopyalamayacak, çoğaltmayacak, değiştirmeyecek, başka bir programlama diline çevirmeyecek ya da dönüştürmeyecek, modifiye etmeyecek, parçalarına ayırmayacak, kaynak koduna dönüştürmeyecek veya üzerinde başka bir şekilde ters mühendislik uygulamayacaksınız ve hiçbir üçüncü tarafın bu tür tasarruflarda bulunmasına ya da Yazılım'ı bu Sözleşme'de açıkça belirtilen şekiller haricinde ve kanunlarda açıkça izin verilen durumlar ve sınırlar dışında kullanmasına izin vermeyeceksiniz.
 
3. MÜLKİYET
Canon ve lisans sağlayıcıları, Yazılım üzerindeki ve Yazılım'la ilgili hak sahipliği, mülkiyet, fikri mülkiyet hakları ve menfaatlerine her yönüyle sahiptir.
 
4. TELİF HAKKI BİLDİRİMİ
Bu Yazılım'da bulunan Canon ve/veya lisans sağlayıcılarının hiçbir telif hakkını ve hiçbir kopyasını değiştirmeyecek, kaldırmayacak veya silmeyeceksiniz.
 
5. DESTEK OLMAMASI
CANON, CANON'UN BAĞLI KURULUŞLARI VEYA İŞTİRAKLERİ, BUNLARIN İLGİLİ DİSTRİBÜTÖRLERİ VE BAYİLERİ BU YAZILIM'I BULUNDURMAKTAN YA DA BU YAZILIM'I KULLANMANIZA YARDIMCI OLMAKTAN SORUMLU DEĞİLDİR. YAZILIM İÇİN HİÇBİR YAZILIM YÜKSELTMESİ, DÜZELTMESİ VEYA DESTEĞİ SAĞLANMAYACAKTIR.
 
6. SINIRLI GARANTİ VE TAZMİNAT REDDİ
SINIRLI GARANTİ
YAZILIM, ÖRTÜK TİCARETE ELVERİŞLİLİK GARANTİSİ, KALİTE VE/VEYA BELİRLİ BİR AMACA UYGUNLUK YA DA FİKRİ MÜLKİYET DAHİL ANCAK BUNUNLA SINIRLI OLMAMAK ÜZERE HERHANGİ BİR HAKKIN, HAK SAHİPLİĞİNİN YA DA MENFAATİN İHLAL EDİLMEMESİ DAHİL ANCAK BUNLARLA SINIRLI OLMAMAK KAYDIYLA AÇIK VEYA ÖRTÜK HİÇBİR TÜRDE HİÇBİR GARANTİ VEYA KOŞUL OLMAKSIZIN "OLDUĞU GİBİ" SUNULUR. YAZILIM KALİTESİ VE PERFORMANSINA İLİŞKİN TÜM RİSK SİZE AİTTİR. YAZILIM'IN KUSURLU OLMASI HALİNDE GEREKLİ TÜM SERVİS, ONARIM VEYA DÜZELTME MASRAFLARI SİZE (CANON'A, BAĞLI KURULUŞLARINA, İŞTİRAKLERİNE VE BUNLARIN İLGİLİ DİSTRİBÜTÖR VE BAYİLERİNE DEĞİL) AİT OLACAKTIR. BAZI EYALETLER YA DA YASAL YARGI BÖLGELERİ ÖRTÜK GARANTİLERİN VEYA KOŞULLARIN HARİÇ TUTULMASINA İZİN VERMEMEKTEDİR; BU NEDENLE YUKARIDAKİ İSTİSNA SİZİN İÇİN GEÇERLİ OLMAYABİLİR. BU GARANTİ SİZE ÖZEL YASAL HAKLAR VERİR VE EYALETE YA DA YARGI BÖLGESİNE GÖRE FARKLILIK GÖSTEREN BAŞKA HAKLARA DA SAHİP OLABİLİRSİNİZ. CANON, CANON'UN ALT KURULUŞLARI VEYA İŞTİRAKLERİ, BUNLARIN DİSTRİBÜTÖRLERİ VEYA BAYİLERİ YAZILIM'DA YER ALAN FONKSİYONLARIN İHTİYAÇLARINIZI KARŞILAYACAĞINI YA DA YAZILIM'IN KULLANILMASININ KESİNTİSİZ VEYA HATASIZ OLACAĞINI GARANTİ ETMEMEKTEDİR.
 
HASAR YÜKÜMLÜLÜĞÜ OLMAMASI
CANON VEYA LİSANS SAĞLAYICILARI; YAZILIM'DAN, YAZILIM'IN KULLANILMASINDAN VEYA KULLANILAMAMASINDAN KAYNAKLANAN HİÇBİR HASARDAN (KAZANÇ KAYBI, İŞ BİLGİSİ KAYBI, İŞ DURMASI KAYBI YA DA DİĞER TAZMİN EDİCİ, ARIZİ VEYA BAĞLI HASARLAR DAHİL ANCAK BUNLARLA SINIRLI OLMAMAK ÜZERE) HİÇBİR DURUMDA, CANON VEYA LİSANS SAĞLAYICISI BU TÜR HASARLARIN OLUŞMA İHTİMALİ KONUSUNDA BİLGİLENDİRİLMİŞ OLSA DAHİ SORUMLU OLMAYACAKTIR.
BAZI YASAL YARGI BÖLGELERİ, ARIZİ YA DA BAĞLI HASARLARIN VEYA SATICI'NIN İHMALİ NEDENİYLE OLUŞAN BEDENSEL YARALANMA YA DA ÖLÜMLERİN SINIRLANDIRILMASINA VEYA HARİÇ TUTULMASINA İZİN VERMEMEKTEDİR, BU NEDENLE YUKARIDAKİ SINIRLAMA VEYA İSTİSNA SİZİN İÇİN GEÇERLİ OLMAYABİLİR.
 
SORUMLULUK AZLİ
YÜRÜRLÜKTEKİ KANUNLARIN İZİN VERDİĞİ AZAMİ ÖLÇÜDE, CANON'U, CANON'UN BAĞLI KURULUŞLARINI VE İŞTİRAKLERİNİ, İLGİLİ DİSTRİBÜTÖRLERİNİ, BAYİLERİ VE CANON'UN LİSANS SAHİPLERİNİ YAZILIMLA VEYA YAZILIM'IN KULLANIMIYLA İLGİLİ HER TÜRLÜ İDDİADAN KAYNAKLANAN HER TÜRLÜ SORUMLULUKTAN AZLEDERSİNİZ.
 
7. İHRACAT KISITLAMASI
İlgili ülkenin tüm ihracat kanunları, kısıtlamaları ve düzenlemelerine ve ayrıca ABD İhracat Yönetimi Düzenlemeleri'ne ("EAR") uymayı ve Yazılım'ı bu tür kanunları, kısıtlamaları ve düzenlemeleri ihlal ederek ya da gerekli tüm izinleri almaksızın doğrudan ya da dolaylı olarak ihraç etmemeyi ya da yeniden ihraç etmemeyi beyan ve garanti edersiniz.
 
8. SÜRE
Bu Sözleşme, aşağıdaki "Onayla" düğmesine bastığınız anda geçerli olacak ve iptal olana kadar yürürlükte kalacaktır. Sözleşme'nin herhangi bir şartına uymamanız halinde Sözleşme iptal olacaktır. Sözleşme'nin sona ermesi halinde Canon'un ilgili yasal haklarını kullanmasına ek olarak Yazılım'ı tüm kopyalarıyla birlikte derhal imha etmeniz gerekir. Yukarıdakilerden bağımsız olarak, 1-(2)., 3., 4. ve 6. Maddeler, Sözleşme sona erdikten sonra da yürürlükte kalacaktır.
 
9. ABD DEVLET TARAFINDAN SINIRLANDIRILAN HAKLAR BİLDİRİMİ
Yazılım, 48 C.F.R. Madde 2.101'de (Ekim 1995) tanımlandığı şekilde bir "ticari ürün"dür ve 48 C.F.R. Madde 12.212'de (Eylül 1995) kullanıldığı şekilde "ticari bilgisayar yazılımı" ve "ticari bilgisayar yazılımı belgeleri"nden oluşur. 48 C.F.R. Madde 12.212 ve 48 C.F.R. Madde 227.7202-1 ila 227.7202-4 (Haziran 1995) uyarınca, tüm ABD Devleti Son Kullanıcıları, Yazılım'ı yalnızca burada belirtilmiş olan haklarla edinecektir. Üretici, adresi 30-2, Shimomaruko 3-chome, Ohta-ku, Tokyo 146-8501, Japonya'da bulunan Canon Inc.dır.
 
10. BÖLÜNEBİLİRLİK
Yetkili herhangi bir mahkeme ya da kürsü tarafından bu Sözleşme'nin herhangi bir bölümünün geçersiz olduğu ilan veya tespit edilirse söz konusu bölüm ilgili mahkemenin veya kürsünün yargı yetkisi uyarınca geçersiz sayılacak ve diğer tüm hükümler tamamen geçerli ve yürürlükte kalacaktır.
 
11. SÖZLEŞMENİN BÜTÜNLÜĞÜ
AŞAĞIDAKİ "Onayla" DÜĞMESİNE TIKLAYARAK BU SÖZLEŞME'Yİ OKUDUĞUNUZU, ANLADIĞINIZI VE ŞARTLAR VE KOŞULLARI'NIN SİZİN İÇİN BAĞLAYICI OLMASINI KABUL ETTİĞİNİZİ ONAYLARSINIZ. AYRICA BU SÖZLEŞME'NİN, CANON İLE ARANIZDA BU KONUYA İLİŞKİN MÜNHASIR VE EKSİKSİZ ANLAŞMA BEYANI OLDUĞUNU VE BU KONUYA İLİŞKİN OLARAK CANON İLE ARANIZDAKİ ÖNCEKİ YAZILI YA DA SÖZLÜ TÜM TEKLİFLERİN VE ANLAŞMALARIN VE DİĞER İLETİŞİMLERİN YERİNİ ALDIĞINI KABUL EDERSİNİZ. BU SÖZLEŞME'DE YAPILAN HİÇBİR DEĞİŞİKLİK, CANON'UN USULÜNCE YETKİLENDİRİLMİŞ BİR TEMSİLCİSİ TARAFINDAN İMZALANMADIKÇA GEÇERLİ OLMAYACAKTIR.
 
12. ÜÇÜNCÜ TARAF YAZILIMLARI
Yazılım, Canon Inc. veya lisans sahiplerine belirli şartlar ve koşullar dahilinde verilmiş olan üçüncü taraf yazılımları içerir. Bu yazılımlara ilişkin olarak geçerli şartlar ve koşullar geçerli olacak olup bu Sözleşme'nin hiçbir şart ve koşulu geçerli olmayacaktır.
 
CANON INC.
 
Bu Sözleşme'yle ilgili herhangi bir sorunuz varsa ya da herhangi bir nedenle Canon ile irtibat kurmak istiyorsanız lütfen Ürünler'i satın aldığınız ülkede hizmet veren Canon'un satış yetkilisi veya distribütörü/bayisi ile yazılı olarak iletişime geçin.
 
============================================================
- Üçüncü taraf yazılım
Bu Yazılım, aşağıdaki üçüncü taraf yazılımlarını içerir.
Üçüncü taraf yazılımlar için lisans şartları aşağıda yazılıdır.
 
(1) base64.js v2.15
Telif hakkı (c) 2014, Dan Kogai Tüm hakları saklıdır.
Geçerli lisans: MIT Lisansı
 
(2) bootstrap.js v3.2.0
Telif hakkı (c) 2011-2015 Twitter, Inc
Geçerli lisans: MIT Lisansı
 
(3) html5shiv-printshiv.js v3.7.2
Telif hakkı (c) 2014 Alexander Farkas (aFarkas).
Geçerli lisans: MIT Lisansı
 
(4) jquery_customSelect.js v0.5.1
Telif hakkı (c) 2013 Adam Coulombe
Geçerli lisans: MIT Lisansı
 
(5) jquery_jsonp.js v2.4.0
Telif hakkı (c) 2012 Julian Aubourg
Geçerli lisans: MIT Lisansı
 
(6) jquery-1.11.1.js v1.11.1
Telif hakkı (c) 2005, 2014 jQuery Foundation, Inc.
Geçerli lisans: MIT Lisansı
 
(7) jquery-ui.js v1.11.2
Telif hakkı (c) 2014 jQuery Foundation ve diğer katkı sağlayıcılar
Geçerli lisans: MIT Lisansı
 
(8) raphael.js v2.1.2
Telif hakkı (c) 2008-2012 Dmitry Baranovskiy
Telif hakkı (c) 2008-2012 Sencha Labs
Geçerli lisans: MIT Lisansı
 
Telif hakkı (c) 2013 Adobe Systems Incorporated.
Geçerli lisans: Apache Lisansı, Sürüm 2.0
 
(9) underscore.js v1.7.0
Telif hakkı (c) 2009-2014 Jeremy Ashkenas, DocumentCloud and Investigative Reporters & Editors
Geçerli lisans: MIT Lisansı
 
- Üçüncü taraf yazılım için lisans şartları
<MIT Lisansı>
İşbu sözleşme ile bu yazılım ve beraberindeki belgelerin ("Yazılım") bir kopyasını alan kişilere aşağıdaki koşullara tabi olarak bu Yazılımı kullanma, kopyalama, değiştirme, birleştirme, yayınlama, dağıtma, alt lisans verme ve/veya kopyalarını satma hakları dahil ancak sadece bunlarla sınırlı olmamak kaydıyla Yazılımdan hiçbir kısıtlama olmadan ücretsiz olarak yararlanma ve Yazılımı sağlanan kişilere de aynılarını yapma hakkı verilmiştir:
 
Yukarıda bahsi geçen telif hakkı bildirimi ve işbu izin, Yazılımın tüm kopyalarına veya büyük bir bölümüne eklenecektir.
 
YAZILIM; TİCARİ ELVERİŞLİLİK, BELİRLİ BİR AMACA UYGUNLUK VE İHLAL YASAĞI GARANTİLERİ DAHİL ANCAK BUNLARLA SINIRLI OLMAMAK KAYDIYLA SARİH VEYA ZIMNİ HİÇBİR GARANTİ OLMAKSIZIN "OLDUĞU GİBİ" SAĞLANMIŞTIR. YAZILIM YAZARLARI VEYA TELİF HAKKI SAHİPLERİ; AKDİ FİİL, HAKSIZ FİİL VEYA BAŞKA ŞEKİLDE YAZILIM, YAZILIM'IN KULLANILMASI VEYA YAZILIM'LA İLGİLİ DİĞER İŞLEMLERDEN DOĞAN VEYA BUNLARLA BAĞLANTILI OLAN HİÇBİR TAZMİNAT TALEBİ, HASAR VEYA DİĞER YÜKÜMLÜLÜKLERDEN HİÇBİR DURUMDA SORUMLU OLMAYACAKTIR.
 
<Apache Lisansı, Sürüm 2.0>
Apache Lisansı, Sürüm 2.0 ("Lisans") kapsamında lisanslı olarak bu dosyayı Lisans'a uygun haller dışında kullanamazsınız.
Lisansın bir kopyasını şu adresten edinebilirsiniz:
 
 
Geçerli kanunlarca gerekli olmadığı ya da yazılı olarak kabul edilmediği müddetçe, Lisans kapsamında dağıtılan yazılım, açık veya örtük HİÇBİR TÜRDE HİÇBİR GARANTİ YA DA KOŞUL OLMAKSIZIN, "OLDUĞU GİBİ" dağıtılır.
Lisans kapsamında izin verilenleri ve sınırlamaları yöneten amir dil için Lisans'a bakın.