Önlemler

Kamera Düzeni Simülatörü, ağ kameralarının montaj alanına yerleştirilmesinin incelenmesine yönelik bir araçtır.

Lütfen aşağıya doğru ilerleyerek aşağıdaki notları okuyun. Sayfanın sonundaki 'onayla' düğmesine tıkladığınızda bu sözleşmenin şartlarının sizin için bağlayıcı olmasını kabul etmiş olursunuz ve araç indirilmeye başlanır.


[Notlar]

* Bu araçla kullanım için seçilebilen kameralar, bazı ülkelerde veya bölgelerde satılmayan modeller içerebilir.

* Simülasyon sonuçları yalnızca referans değerleri verir. Kullanmadan önce gerçek ekran boyutunu kontrol edin.

* Ekranın sağ üst köşesindeki kamera görüntüsünün simülasyon resmi, düzen çiziminde gösterilen nesnelerin bağıl ölçeğini temsil eder. Araç ekranında gösterilen boyutun gerçek boyuttan farklı olabileceğini unutmayın.

* Ayrıca simülasyon resmi, gerçek kamera resminden daha yüksek veya daha düşük çözünürlüklü olabilir.

* Bu yazılımın ayrıntıları ve özellikleri önceden bildirimde bulunulmaksızın değiştirilebilir.


[Önerilen çalışma ortamı]

* İşletim sistemi: Windows 7 Ultimate/Professional SP1 32/64 bit

Windows 8/Windows 8 Pro 32/64 bit

Windows 8.1/Windows 8.1 Pro 32/64 bit

Windows 10 Pro/Enterprise

* CPU: Intel Core i5 3427U veya daha yüksek ya da aşağıdaki gerekliliklere uygun eşdeğer sınıfta bir Intel CPU:

Çekirdek sayısı:2 veya daha fazla

Çalışma hızı: 1,8 GHz veya daha fazla

L3 ön bellek 3 MB veya daha fazla

Entegre GPU: Intel HD Graphics 4000 veya daha yüksek

* Bellek: 2 GB veya daha fazla 

* Ekran çözünürlüğü: 1024 x 768 çözünürlük veya daha yüksek

* Grafik: OpenGL 3.0 veya daha üst modelini destekleyen GPU


[Yazılım hakkında]

sürüm: 1.0.0


[Son Kullanıcı Lisans Sözleşmesi Hakkında]


Üçüncü Taraf Yazılım

Yazılım (aşağıda tanımlanmıştır), belirli üçüncü taraf yazılımları içerir.  <LICENSE.> klasöründeki <OpenSourceSoftware> klasöründe bulunan 'ThirdPartySoftware-E.pdf' adlı dosyaya bakarak bu yazılım bileşenlerini ve lisans şartlarını öğrenebilirsiniz. Ayrıca aynı klasörde yer alan ilgili lisans şartlarını da okuyabilirsiniz.


Yazılım'ı kullanmadan önce lütfen bu "YAZILIM LİSANS SÖZLEŞMESİ"ni okuyun.


BİR TÜKETİCİ İSENİZ BU LİSANSTA YER ALAN HER ŞEYDEN BAĞIMSIZ OLARAK GEÇERLİ OLAN YEREL ZORUNLU YASAL HAKLARINIZ OLABİLİR. YEREL TÜKETİCİ TAVSİYE YETKİLİLERİ TÜKETİCİ HAKLARI İLE İLGİLİ BİLGİ VE DANIŞMANLIK SUNABİLİR.


============================================================

CANON YAZILIM LİSANS SÖZLEŞMESİ (ÖNEMLİ!)

============================================================


Bu, tarafınız ile merkez ofisi 30-2, Shimomaruko 3-chome, Ohta-ku, Tokyo 146-8501, Japonya adresinde buluna CANON INC. ('Canon') arasında bu sözleşme ile birlikte sağlanan yazılım ve varsa bağlantılı 'çevrimiçi' veya elektronik belgelere (topluca 'Yazılım') ilişkin yasal bir sözleşmedir ('Sözleşme').


YAZILIMI KULLANMADAN ÖNCE BU SÖZLEŞME'DE AÇIKLANAN TÜM HAKLARI VE KISITLAMALARI DİKKATLİCE OKUYUN VE ANLAYIN. AŞAĞIDAKİ 'Onayla' DÜĞMESİNE BASARAK BU SÖZLEŞME'NİN ŞART VE KOŞULLARININ SİZİN İÇİN BAĞLAYICI OLMASINI KABUL EDERSİNİZ. BU SÖZLEŞME'NİN AŞAĞIDAKİ ŞART VE KOŞULLARINI KABUL ETMİYORSANIZ BU YAZILIM'I KULLANMAYIN.

YAZILIM SİZE ÜCRETSİZ SUNULDUĞUNDAN ÜCRET İADESİ YAPILAMAZ.


1. LİSANSIN VERİLMESİ

(1) Canon, Yazılım'ı çalışma istasyonları, terminaller veya Canon ağ bağlantılı kamera ürünlerinin teknik özelliklerini simüle eden diğer cihazlar gibi bilgisayarlarda kullanmak ('kullanmak' yazılımın saklanmasını, yüklenmesini, çalıştırılmasını veya görüntülenmesini içerecektir) üzere size kişisel, sınırlı, münhasır olmayan ve devredilemez bir hak verir. 

(2) Yukarıdaki madde (1) uyarınca verilen lisanslar haricinde, Canon ve lisans sağlayıcılarının herhangi fikri mülkiyetine ilişkin olarak Canon tarafından size açık ya da örtük başka hiçbir lisans veya hak verilmemektedir.


2. KISITLAMALAR

(1) Yazılım'ı burada açıkça verilen ya da izin verilen şekiller haricinde kullanmayacak ve Yazılım'ı herhangi bir üçüncü tarafa devretmeyecek, alt lisansını vermeyecek, satmayacak, kiralamayacak, kiraya vermeyecek, ödünç vermeyecek, iletmeyecek ya da aktarmayacaksınız. 

(2) Yazılım'ı satmayacak, devretmeyecek, kopyalamayacak, çoğaltmayacak, değiştirmeyecek, başka bir programlama diline çevirmeyecek ya da dönüştürmeyecek, modifiye etmeyecek, parçalarına ayırmayacak, kaynak koduna dönüştürmeyecek veya üzerinde başka bir şekilde ters mühendislik uygulamayacaksınız ve hiçbir üçüncü tarafın bu tür tasarruflarda bulunmasına ya da Yazılım'ı bu Sözleşme'de açıkça belirtilen şekiller haricinde ve kanunlarda açıkça izin verilen durumlar ve sınırlar dışında kullanmasına izin vermeyeceksiniz.


3. MÜLKİYET

Canon ve lisans sağlayıcıları, Yazılım üzerindeki ve Yazılım'a dair her türlü fikri mülkiyet hakları dahil olmak üzere tüm hakları, mülkiyet haklarını ve menfaatleri elinde bulundurur.


4. TELİF HAKKI BİLDİRİMİ

Bu Yazılım'da bulunan Canon ve/veya lisans sağlayıcılarının hiçbir telif hakkını ve hiçbir kopyasını değiştirmeyecek, kaldırmayacak veya silmeyeceksiniz.


5. DESTEK OLMAMASI

CANON, CANON'UN BAĞLI KURULUŞLARI VEYA İŞTİRAKLERİ, BUNLARIN İLGİLİ DİSTRİBÜTÖRLERİ VE BAYİLERİ BU YAZILIM'I BULUNDURMAKTAN YA DA BU YAZILIM'I KULLANMANIZA YARDIMCI OLMAKTAN SORUMLU DEĞİLDİR. YAZILIM İÇİN HİÇBİR YAZILIM YÜKSELTMESİ, DÜZELTMESİ VEYA DESTEĞİ SAĞLANMAYACAKTIR.


6. SINIRLI GARANTİ VE TAZMİNAT REDDİ

SINIRLI GARANTİ 

YAZILIM, ÖRTÜK TİCARETE ELVERİŞLİLİK GARANTİSİ, KALİTE VE/VEYA BELİRLİ BİR AMACA UYGUNLUK YA DA FİKRİ MÜLKİYET DAHİL ANCAK BUNUNLA SINIRLI OLMAMAK ÜZERE HERHANGİ BİR HAKKIN, HAK SAHİPLİĞİNİN YA DA MENFAATİN İHLAL EDİLMEMESİ DAHİL ANCAK BUNLARLA SINIRLI OLMAMAK KAYDIYLA AÇIK VEYA ÖRTÜK HİÇBİR TÜRDE HİÇBİR GARANTİ VEYA KOŞUL OLMAKSIZIN 'OLDUĞU GİBİ' SUNULUR. YAZILIM KALİTESİ VE PERFORMANSINA İLİŞKİN TÜM RİSK SİZE AİTTİR. YAZILIM'IN KUSURLU OLMASI HALİNDE GEREKLİ TÜM SERVİS, ONARIM VEYA DÜZELTME MASRAFLARI SİZE (CANON'A, BAĞLI KURULUŞLARINA VE İŞTİRAKLERİNE, BUNLARIN İLGİLİ DİSTRİBÜTÖRLERİNE, BAYİLERİNE VE CANON'UN LİSANS SAĞLAYICILARINA DEĞİL) AİT OLACAKTIR. BAZI EYALETLER YA DA YASAL YARGI BÖLGELERİ ÖRTÜK GARANTİLERİN VEYA KOŞULLARIN HARİÇ TUTULMASINA İZİN VERMEMEKTEDİR; BU NEDENLE YUKARIDAKİ İSTİSNA SİZİN İÇİN GEÇERLİ OLMAYABİLİR. BU GARANTİ SİZE ÖZEL YASAL HAKLAR VERİR VE EYALETE YA DA YARGI BÖLGESİNE GÖRE FARKLILIK GÖSTEREN BAŞKA HAKLARA DA SAHİP OLABİLİRSİNİZ. CANON, CANON'UN ALT KURULUŞLARI VEYA İŞTİRAKLERİ, BUNLARIN DİSTRİBÜTÖRLERİ, BAYİLERİ VEYA CANON'UN LİSANS SAĞLAYICILARI YAZILIM'DA YER ALAN FONKSİYONLARIN İHTİYAÇLARINIZI KARŞILAYACAĞINI YA DA YAZILIM'IN KULLANILMASININ KESİNTİSİZ VEYA HATASIZ OLACAĞINI GARANTİ ETMEMEKTEDİR. 


HASAR YÜKÜMLÜLÜĞÜ OLMAMASI

CANON VEYA LİSANS SAĞLAYICILARI; YAZILIM'DAN, YAZILIM'IN KULLANILMASINDAN VEYA KULLANILAMAMASINDAN KAYNAKLANAN HİÇBİR HASARDAN (KAZANÇ KAYBI, İŞ BİLGİSİ KAYBI, İŞ DURMASI KAYBI YA DA DİĞER TAZMİN EDİCİ, ARIZİ VEYA BAĞLI HASARLAR DAHİL ANCAK BUNLARLA SINIRLI OLMAMAK ÜZERE) HİÇBİR DURUMDA, CANON VEYA LİSANS SAĞLAYICISI BU TÜR HASARLARIN OLUŞMA İHTİMALİ KONUSUNDA BİLGİLENDİRİLMİŞ OLSA DAHİ SORUMLU OLMAYACAKTIR.
BAZI YASAL YARGI BÖLGELERİ, ARIZİ YA DA BAĞLI HASARLARIN VEYA SATICI'NIN İHMALİ NEDENİYLE OLUŞAN BEDENSEL YARALANMA YA DA ÖLÜMLERİN SINIRLANDIRILMASINA VEYA HARİÇ TUTULMASINA İZİN VERMEMEKTEDİR, BU NEDENLE YUKARIDAKİ SINIRLAMA VEYA İSTİSNA SİZİN İÇİN GEÇERLİ OLMAYABİLİR. 


SORUMLULUK AZLİ

YÜRÜRLÜKTEKİ KANUNLARIN İZİN VERDİĞİ AZAMİ ÖLÇÜDE, CANON'U, CANON'UN BAĞLI KURULUŞLARINI VE İŞTİRAKLERİNİ, İLGİLİ DİSTRİBÜTÖRLERİNİ, BAYİLERİ VE CANON'UN LİSANS SAHİPLERİNİ YAZILIMLA VEYA YAZILIM'IN KULLANIMIYLA İLGİLİ HER TÜRLÜ İDDİADAN KAYNAKLANAN HER TÜRLÜ SORUMLULUKTAN AZLEDERSİNİZ.


7. İHRACAT KISITLAMASI

İlgili ülkenin tüm ihracat kanunları, kısıtlamaları ve düzenlemelerine ve ayrıca ABD İhracat Yönetimi Düzenlemeleri'ne ('EAR') uymayı ve Yazılım'ı bu tür kanunları, kısıtlamaları ve düzenlemeleri ihlal ederek ya da gerekli tüm izinleri almaksızın doğrudan ya da dolaylı olarak ihraç etmemeyi ya da yeniden ihraç etmemeyi beyan ve garanti edersiniz.


8. SÜRE

Bu Sözleşme, aşağıdaki 'Onayla' düğmesine bastığınız anda geçerli olacak ve iptal olana kadar yürürlükte kalacaktır. Yazılım'ı tüm kopyalarıyla birlikte imha ederek bu Sözleşme'yi feshedebilirsiniz. Sözleşme'nin herhangi bir şartına uymamanız halinde Sözleşme de feshedilecektir. Sözleşme'nin sona ermesi halinde Canon'un ilgili yasal haklarını kullanmasına ek olarak Yazılım'ı tüm kopyalarıyla birlikte derhal imha etmeniz gerekir. Yukarıdakilerden bağımsız olarak, 1-(2)., 2. - 6. Maddeler, Sözleşme sona erdikten sonra da yürürlükte kalacaktır.


9.ABD DEVLET TARAFINDAN SINIRLANDIRILAN HAKLAR BİLDİRİMİ

Yazılım, 48 C.F.R. Madde 2.101'de (Ekim 1995) tanımlandığı şekilde bir 'ticari ürün'dür ve 48 C.F.R. Madde 12.212'de (Eylül 1995) kullanıldığı şekilde 'ticari bilgisayar yazılımı' ve 'ticari bilgisayar yazılımı belgeleri'nden oluşur. Duruma göre 48 CFR Madde 12.212 ve 48 C.F.R. Madde 227.7202-1 ila 227.7202-4 (Haziran 1995) uyarınca, tüm ABD Devleti Son Kullanıcıları, Yazılım'ı yalnızca burada belirtilmiş olan haklarla edinecektir. Üretici, adresi 30-2, Shimomaruko 3-chome, Ohta-ku, Tokyo 146-8501, Japonya'da bulunan Canon Inc.dır.


10. BÖLÜNEBİLİRLİK

Yetkili herhangi bir mahkeme ya da kürsü tarafından bu Sözleşme'nin herhangi bir bölümünün geçersiz olduğu ilan veya tespit edilirse söz konusu bölüm ilgili mahkemenin veya kürsünün yargı yetkisi uyarınca geçersiz sayılacak ve diğer tüm hükümler tamamen geçerli ve yürürlükte kalacaktır.


11. SÖZLEŞMENİN BÜTÜNLÜĞÜ

AŞAĞIDAKİ 'Onayla' DÜĞMESİNE TIKLAYARAK BU SÖZLEŞME'Yİ OKUDUĞUNUZU, ANLADIĞINIZI VE ŞARTLAR VE KOŞULLARI'NIN SİZİN İÇİN BAĞLAYICI OLMASINI KABUL ETTİĞİNİZİ ONAYLARSINIZ. AYRICA BU SÖZLEŞME'NİN, CANON İLE ARANIZDA BU KONUYA İLİŞKİN MÜNHASIR VE EKSİKSİZ ANLAŞMA BEYANI OLDUĞUNU VE BU KONUYA İLİŞKİN OLARAK CANON İLE ARANIZDAKİ ÖNCEKİ YAZILI YA DA SÖZLÜ TÜM TEKLİFLERİN VE ANLAŞMALARIN VE DİĞER İLETİŞİMLERİN YERİNİ ALDIĞINI KABUL EDERSİNİZ. BU SÖZLEŞME'DE YAPILAN HİÇBİR DEĞİŞİKLİK, CANON'UN USULÜNCE YETKİLENDİRİLMİŞ BİR TEMSİLCİSİ TARAFINDAN İMZALANMADIKÇA GEÇERLİ OLMAYACAKTIR.


12. ÜÇÜNCÜ TARAF YAZILIMI

Yazılım, Canon Inc. veya lisans sahiplerine belirli şartlar ve koşullar dahilinde verilmiş olan üçüncü taraf yazılımları içerir. Bu yazılımlara ilişkin olarak geçerli şartlar ve koşullar geçerli olacak olup bu Sözleşme'nin hiçbir şart ve koşulu geçerli olmayacaktır.  <LICENSE.> klasöründeki <OpenSourceSoftware> klasöründe bulunan 'ThirdPartySoftware-E.pdf' adlı dosyaya bakarak bu yazılım bileşenlerini ve lisans şartlarını öğrenebilirsiniz. Ayrıca aynı klasörde yer alan ilgili lisans şartlarını da okuyabilirsiniz.


CANON INC.


Bu Sözleşme'yle ilgili herhangi bir sorunuz varsa ya da herhangi bir nedenle Canon ile irtibat kurmak istiyorsanız lütfen Ürünler'i satın aldığınız ülkede hizmet veren Canon'un satış yetkilisi veya distribütörü/bayisi ile yazılı olarak iletişime geçin.


============================================================