İş Çözümleri

Proje Maliyetlerini Azaltıyoruz

Minimising Project Costs_Billboard

Geniş Görüş Açısı

Geniş görüntüleme açıları, geniş alanları daha az kamerayla izlemeyi mümkün kılar. Yüksek kaliteli asferik lens elemanlarını optimum şekilde hizalamak, yalnızca daha parlak, iyi tanımlanmış görüntüler elde etmek için kameraların sensörlerine daha fazla ışık girmesini sağlamakla kalmaz, aynı zamanda geleneksel balık gözü efektini de azaltır.

"Canon'un tasarım hedeflerinden biri, projede veya kurulumda kullanmamız gereken kameraların sayısını en aza indirmek için kameralarımızın mümkün olan en geniş görüş açısına sahip olmalarını sağlamaktır. Bu kurulum maliyetlerini azaltmakla kalmaz, bant genişliği ve depolama gereksinimlerinde de tasarruf sağlar."

Canon Sabit Kubbe Kameralarında Uzaktan PTRZ Kurulumu

Kameranın kurulumu yapılıp bir ağa bağlandıktan sonra konumu ve görüş açısı, Kamera Açı Ayarı Aracıyla elektronik olarak ayarlanabilir. Sezgisel Yatay Kaydırma, Eğme, Döndürme, Zum ve odak kontrolleri, kameranın yapılandırmasını tek bir kişinin uzaktan tamamlamasına olanak tanıyarak hem zaman hem de para tasarrufu sağlar.

"PTRZ, Canon sabit kubbe kameralarına has bir özelliktir. Bu aracı kullanmak, entegratöre projenin kurulum aşamasında zaman ve para kazandırabilir"

Dahili Analiz

Akıllı sahne analizi, operatörlerin tehlikeli durumları tespit etmesine yardımcı olur. Hareketli, Terk Edilen, Yerinden Alınan nesne tespiti, Kamerada Onaysız Değişiklik, Geçiş ve İzinsiz Giriş Tespitleri kullanılarak analiz için 15 adede kadar alan seçilebilir. Bağlantılı Olaylar, video tarafından etkinleştirilen alarmların mantıklı bir şekilde birleştirilerek koşullu olarak başlatılmasına olanak sağlar. Ses Düzeyi ve Çığlık tespiti işlevlerinin eklenmesi daha fazla esneklik kazandırır. Bir alarm etkinleştiğinde kameralar kayıt yapmaya başlar, görüntüleri uzakta bulunan bir sunucuya yükler veya e-posta bildirimi bile gönderebilir.

"Tüm Canon kameraları dahili analiz kabiliyetlerine sahiptir. Bu esneklik seviyesi, ölçeği veya karmaşıklığı ne olursa olsun birçok projede daha fazla kurulum esnekliği sağlar."

İzinsiz Giriş Tespiti

Terk Edilen Nesne Tespiti

Hareket Tespiti

Yerinden Alınan Nesne Tespiti

Onaysız Değişiklik Tespiti

Geçiş Tespiti

Geliştirilmiş Güvenlik

Ağda video verilerinin güvenliğini sağlamak, yüksek güvenlik uygulamalarında çok önemlidir. Gelişmiş IEEE 802.1X ve IPSec güvenlik protokolleri, çekilen video kayıtlarının gizliliğini korumak için iletimleri şifreleme ve bağımsız paketleri koruma özelliği sunar.

Otomatik Takip

Geleneksel çözümlerin aksine, Canon'un otomatik takip işlevi kameranın akıllı Hareketli Nesne tespitini PTZ kontrolüyle etkili bir şekilde birleştirerek takip edilen nesneleri ekranın ortasında tutar. Otomatik zum ise nesneyi nereye giderse gitsin aynı boyutta tutar. Zaman sınırı ve tespit konumlarına geri dönüş ayarlandığında kamera, ellerinizi kullanmaya gerek kalmadan hedefe erişir ve hedefi takip eder.

Yüksek Hızlı, Hassas ve Kontrollü

Canon'un üst düzey PTZ mekanizmaları, bugüne kadarki en duyarlı ve hassas PTZ kamerayı sağlamak için motor tasarımındaki son yeniliklerimizi içerir. Hassas adım motorları, 450⁰/sn hızda 360⁰ kesintisiz dönüş ve otomatik çevirme özelliği operatörlerin nesnelerini kolayca takip etmesini ve yaşanan olayları izlemesini sağlar.

Bant Genişliği Yönetimi (ADSR)

Canon'un Alana Özel Veri Boyutu Azaltma teknolojisi, bant genişliği yönetiminde etkili bir araçtır. Operatörler kalitenin en üst düzeyde olacağı sekiz adede kadar ayrı alanı tanımlayabilir ve ADSR geri kalan daha az önemli alanlara daha yüksek düzeyde sıkıştırma uygular. Bu esnek yaklaşım, bant genişliği kullanımınızı yönetmeye yardımcı olurken en gerekli noktalarda ayrıntılı alanları yakalar.

SD Karta Kayıt (Onvif Profile G)

Kaydedilmiş kayıtları kameralara takılı depolama ortamında arayabilmek ve buradan alabilmek, izleme çözümüne daha fazla esneklik katar.

ONVIF Profile G uyumluluğu iletişimleri standartlaştırarak uyumlu VMS çözümlerimizin bu işleve erişmesini ve daha iyi kontrol etmesini sağlar.

Çevresel Koruma (NEMA250 Type 4X)

NEMA 4X uyumluluğuna sahip dış mekana uygun kameralar, kıyı bölgelerinde ve aşındırıcı kimyasal maddeler içeren ortamlarda üst düzey çevresel koruma sağlar.

Bu güçlü ve dayanıklı kameralar, yapıları itibariyle daha geniş bir sıcaklık aralığında (-50⁰C - +55⁰C) çalışır ve -30⁰C'ye varan düşük sıcaklıklarda güvenilir bir şekilde açılır.

Dış Mekan için Hava Koşullarına Dayanıklılık (IP66)

Onaylı IP66 dış mekana uygun kameralar, hava şartlarına karşı korumaya ihtiyaç duyduğunuzda toz ve suya karşı üst düzey koruma sunar. Aniden bastıran sağanak yağmurda ya da şiddetli biçimde fışkırarak alanı yıkayan suda kamera uygun şekilde korunur.

Darbeye Dayanıklı Koruma (IK10)

EN 62262 Avrupa standardı ile uyumlu olan onaylı IK10 dereceli kameralar, dışarıdan gelen darbelere karşı yüksek düzeyde koruma sunar. Polikarbonat kubbe kapakları, geri çekilen lens mekanizmaları ve dayanıklı dış muhafazalarıyla bu kameralar saldırılara dayanacak şekilde tasarlanmıştır.