İş Çözümleri

Canon Teknolojisi Gelişiyor

Ağ kameraları ürün serimiz, yüksek kaliteli görüntü işleme ve kanıtlanmış lens teknolojisiyle donatılan profesyonel sinema kameralarımızdaki dünyaca ünlü teknolojik yenilikleri benimseyerek her şeyden haberdar olmanızı sağlar.

Canon Technology Strengths_Billboard

Dünyaca tanınan lens teknolojisi

Canon'un optik teknolojisi sayesinde ağ kameralarımız, hızlı ve parlak lenslerden faydalanarak minimum bozulmaya sahip net görüntüler sunar.

Yüksek kırılma indisinin Yüksek UD (Ultra Düşük Yayılma) cam elemanları, yüksek büyütme lens birimlerindeki kromatik sapma yayılmasının oluşmasını engelleyerek hem silindir ve yastık sapmasını minimuma indirir hem de zum aralığı boyunca kenardan kenara yüksek çözünürlüğe sahip doğal görüntüler sağlar.

Kızılötesi aydınlatmanın kullanılmasıyla zorlu koşulları iyileştirmeye ihtiyaç duyduğunuzda IR düzeltme lens kaplaması hassasiyeti geliştirir, gölgeleme ve parlamayı kontrol eder, kameranın düşük ışıktaki performansını iyileştirir.

Renowned lens technology_1_370
Standart geniş açılı lensler
Renowned lens technology_2_370
Minimum bozulma sunan yüksek performanslı lens

Sensör Teknolojisi

CMOS sensörler, ağ kameralarında bulunan en önemli bileşenlerden biridir. Canon sensörler, tescilli teknolojiler kullanılarak yüksek hassasiyet ve düşük gürültüye sahip yüksek görüntü kalitesini bir araya getirmek üzere tasarlanmıştır.

Ultra yüksek hassasiyet ve ultra yüksek çözünürlük performansını amaçlayan bu sensörler, medikal araştırma ve denetim gibi çeşitli alanların yanı sıra ağ kameralarımızda kullanılmaktadır.

Görüntü işleme

Image processing


Çift görüntüleme ve ağ işlemcileri DIGIC DV III ve DIGIC NET II, görüntülerin sorunsuz şekilde yakalanmasını, işlenmesini, kodlanmasını ve iletilmesini sağlar.

Canon'un Cinema EOS profesyonel film kameralarında da kullanılan DIGIC DV III motoru; özellikle düşük ışıklı koşullarda sıra dışı video kalitesi, düşük parazit, yumuşak geçişler, canlı ve net renk üretimi sağlar.

Görüntü Analizi

Kamera içi Akıllı video içeriği analizi, potansiyel güvenlik ihlallerinin gerçek zamanlı olarak analiz edilmesine olanak sağlar. Davetsiz misafir ve Çığlık algılama da dahil olmak üzere 8 farklı algoritma kullanılarak izlenen bölgenin en fazla 15 noktası, algılama için ayarlanabilir.

Bu özellik, geleneksel alarm algılama yöntemlerini baştan yaratıyor: Yalnızca gerçek tehditlerin kaydını başlatarak yanlış alarmların azaltılmasına yardımcı oluyor, verimliliği artırıyor ve depolama ihtiyacını azaltıyor.

Bağlantılı Olaylar işlevi, alarmların mantıklı bir şekilde birleştirilerek koşullu olarak başlatılmasına olanak sağlar.

Image Analysis

Minyatürize Mekatronik

Miniaturised Mechatronics


Minyatürize mekatronik (bilgisayar kontrollü elektromekanik alt sistemler) konusundaki gücümüz sayesinde müşterilerimize sınırsız fayda sağlayan ürünler geliştirebiliyoruz.

Böyle bir sistem, ağ kameralarımız için eşsiz uzaktan yapılandırma özelliği sunar: PTRZ.

Kameranın kurulumu yapılıp bir ağa bağlandıktan sonra konumu ve görüş açısı, Kamera Açı Ayarı Aracıyla elektronik olarak ayarlanabilir. Kameranın yönü kaydırma/eğme düğmeleri, döndürme kaydırıcıları ve ayar penceresinde yer alan zum kaydırıcısı aracılığıyla sezgisel olarak değiştirilebilir. Bu özellik, kullanıcıların hem zamandan hem de maliyetten tasarruf ederek kamera yapılandırmasını tamamlamasına olanak sağlar.