İş Çözümleri

EO Grafiska

Proje boyunca Canon çok değerli tavsiyeler, bilgiler ve rehberlik sağladı. Baskının yalnızca bir kanal olduğu bir şirket olmaya doğru giden, daha geniş bir alana yönelmemiz gerektiğini biliyorduk ancak EBBP gibi inisiyatifler özel teklifler sunmamızı sağlayacak araçlar sundu.

Krister Mellström, CEO

1984 yılında kurulan ve Stockholm'un güneyindeki Skarpnäck'te bulunan EO'nun, kablo ağı Com Hem, Stockholm Capital ve finans grubu Nordea Bank dahil geniş bir müşteri tabanına hizmet veren 45 çalışanı bulunmaktadır. Ofset ve dijital baskı işletmenin temelinde yer almaya devam ederken EO Grafiska artık müşterilerine BT, fotoğraf ve film aracılığıyla reklam ve doğrudan e-posta kampanyalarından çapraz medya kampanyası tasarımı, uygulaması ve ölçümüne kadar giderek büyüyen bir yelpazede pazarlama iletişimi hizmetleri sunmaktadır.

2009 yılında EO Grafiska'nın karşı karşıya olduğu en büyük zorluk dijital baskı kapasitesinin yeniden şekillendirilmesiydi. Şirket, dijital prodüksiyon alanında hiç de yeni olmamakla birlikte (2002 yılında yerel bir dijital baskı işletmesini satın almıştı ve dijital baskı, üretimin %25'lik önemli bir kısmını teşkil ediyordu) yıllar içinde dijitale yapılan yatırım şirket müşterilerinin değişen ihtiyaçlarına ayak uyduramadı.

Şirket, bu nedenle Canon'la ortaklık kurmaya karar verdi. Düzenli toplantılar sonrasında Canon ve EO, şirketin müşterilere teklifini tanımlamak ve bu teklifi sunmak için gerekli olan yatırımlara karar vermek üzere birlikte çalıştılar. Bu sürece destek olarak Krister Mellström ve diğer üst düzey yöneticiler Canon'un Essential Builder Programı'nda (EBBP) yer alarak pazarlamacıların baskıya yaklaşımı ve web üzerinden baskı gibi konularda seminerlere katıldılar. “Bunlar çok değerliydi” diyor Mellström. Örneğin, kendi web üzerinden baskı çözümümüzü önceden geliştirmiş olsak da hizmeti etkili bir şekilde nasıl pazarlayabileceğimiz konusunda bilgi edindik."

"Yeni görünümlü" EO Grafiska, dört yıl önceki baskıya odaklı EO'dan oldukça farklı bir işletme: Artık daha fazla çalışana ve pazara uygun hizmet portföyüne sahip başarılı ve kar eden bir şirket. Dijital baskı odasını yenilemek amacıyla başlatılan proje bütün işletmenin yenilenmesiyle sonuçlandı.

Makaleyi okuyun ve Canon'un EO Grafiska'nın müşterilerine yeni çapraz medya hizmetleri sunmak üzere sahip olduğu baskı, tasarım ve BT kaynaklarından yararlanmasına nasıl yardımcı olduğunu öğrenin.

Uygulama incelemesi indir

Hangi ürünleri ve hizmetleri kullanıyorlar?

Tabaka dijital baskı yazıcılar

Ticari matbaalar ve şirket içi departmanlar için tasarlanan tabaka dijital renkli veya siyah beyaz yazıcılar, mükemmel baskı kalitesi, yeni iş akışı çözümleri ve önemli bir yatırım getirisi için genişletilmiş hizalanmış sonlandırma sunar.

Çapraz medya yazılımı

Daha fazla baskı hacmi oluşturun ve çok kanallı iletişim fırsatları tarafından yaratılan yeni gelir akışları edinin. Canon; fotoğraf, video QR kodları, kişisel web ve dijital baskı içeriğiyle birlikte çalışan çok çeşitli ölçeklenebilir çapraz medya çözümleri sunar.

Sonraki Adımlar