FC-hero1

FC Dordrecht, CCTV izleme sistemini Canon ile terfi ettiriyor

Hollandalı futbol takımı FC Dordrecht, kısa süre önce Hollanda'nın en üst seviye profesyonel futbol ligi Eredivisie'ye yükselmeyi başardı. İç saha maçlarına gelecek taraftarların sayısı artacağı için kulübün güvenlik sistemini bu taraftarların güvenliğini sağlayacak biçimde geliştirmesi gerekiyordu. Taraftarların yanı sıra kulübün tesislerini daha iyi korumak için yerel emniyet güçleriyle yakın işbirliği yapmak da FC Dordrecht açısından önemliydi.

Mevcut güvenlik sistemi yükseltmesi bir yıllık ara çözüm olma niteliği taşıyor. Kulüp çok daha yüksek kapasiteli ve üst düzey güvenlik sistemli yeni, modern bir stadyum inşa etmeyi planlıyor. Projenin amacı teknolojinin gerçek dünya koşulları altındaki performansını test etmekti ve benzer bir güvenlik sistemi 2016 yılında inşaatı tamamlanacak yeni stadyumda kullanılacaktı.

FC-image1

"Özellikle stadın en az ışık alan bölümlerinde olmak üzere her zaman olağanüstü kalitede görüntüler kaydetmek istiyorduk. Bunu elde etmenin tek yolunun analogdan dijitale geçmek olduğunu fark ettik."

Jacques de Zeeuw, Güvenlik Sorumlusu