Android mobil cihazlardan yazdırma


Adım 1: Mopria Print Hizmeti'ni açın

Ayarlar menüsünden yazıcıları seçin ve Mopria™ Print Hizmeti'nin açık duruma getirildiğinden emin olun.

Mobile printing with Android Mopria_image 1

Adım 2: Yazıcınızı seçin

Uygulamada menüye dokunun ve "Print" (Yazdır) öğesini seçin.

Mobile printing with Android Mopria image2

NOT: Bazı uygulamalar yazdırma özelliğini desteklemeyebilir. Print (Yazdır) seçeneği görüntülenmiyorsa söz konusu uygulamadan Mopria Print Hizmeti'ni kullanarak yazdıramazsınız.

Adım 3: Yazdırma ayarları menüsü görüntülenir. "All printers" (Tüm Yazıcılar) öğesini seçin.

Mobile printing with Android Mopria image3

Cihaz tüm kullanılabilir yazıcıları arar. Arama tamamlandığında yazıcılar listesi görüntülenir ve istenen yazıcının seçilmesine izin verilir.

Mobile printing with Android Mopria image3A search   Mobile printing with Android Mopria image3B list

Adım 4: Yazdırma ayarları menüsünde seçtiğiniz yazıcı görüntülenir.

•    Print (Yazdır) seçeneklerini değiştirmenize gerek yoksa yazdırma işini göndermek için Print (Yazdır) öğesine dokunun.
•    Yazdırma seçeneklerini değiştirmeniz gerekiyorsa bir sonraki bölüme geçin.

Mobile printing with Android Mopria image4

Sonraki Adımlar

Bir Uzmana Danışın

Yazdırma Ayarlarını Değiştirme

Mopria Print Hizmeti, web sayfalarını, belgeleri, e-postaları, fotoğrafları ve Android yazdırma özelliğini destekleyen uygulamalardan içerik yazdırmanıza olanak sağlar. Yazdırma ayarları uygulamaya ve seçilen yazıcıya bağlı olarak değişir. Aşağıdaki yazdırma seçenekleri görüntülenebilir:

Yazdırılan kopyaların sayısı >
Kağıt boyutunu değiştirme >
Baskı yönünü değiştirme >
Sayfa aralığını belirleme>
Renkli veya siyah-beyaz yazdırma >

Kopya sayısı

Yazdırma ayarları menüsünde Number of copies (Kopya sayısı) öğesine dokunun ve tuş takımını kullanarak yazdırmak istediğiniz kopya sayısını girin.

Kopyalar

Kağıt boyutu

Yazdırma ayarları menüsünde Paper size (Kağıt boyutu) öğesine dokunun, ardından menüden paper size (kağıt boyutu) seçeneğini belirleyin:  Uygulamaya veya yazıcıya bağlı olarak Letter, A4, 4x6 ve 5x7 seçenekleri sunulabilir.

kağıt boyutu

Baskı yönü

Yazdırma ayarları menüsünde Orientation (Baskı yönü) öğesine dokunun, ardından tercih ettiğiniz seçeneği belirleyin.  Uygulamaya veya yazıcıya bağlı olarak otomatik, dikey veya yatay seçenekleri sunulabilir.


baskı yönü

Sayfa aralığı

Yazdırma ayarları menüsünde birden çok sayfa yazdırmak için Pages (Sayfalar) öğesine dokunun ve ardından yazdırmak istediğiniz sayfa aralığını seçin.  NOT: Pages (Sayfalar) seçeneği yalnızca belirli uygulamalarda PDF gibi belirli dosya türlerinde görüntülenir.

sayfa aralığı

Renk modu

Yazdırma ayarları menüsünde Color, (Renkli) öğesine dokunun, ardından tercih ettiğiniz seçeneği belirleyin.  Uygulamaya veya yazıcıya bağlı olarak otomatik, siyah-beyaz veya renkli seçenekleri sunulabilir.

renk modu