Canon iW Yönetim Konsolu

Filo yönetiminin yükünü azaltın ve işyerindeki üretkenliği maksimuma çıkarın

Canon iW Yönetim Konsolu

Aygıt filosu yönetiminin zorlukları
Büyük bir aygıt filosunu yönetmek, İdari İşler veya BT departmanlarınızda kısa sürede önemli sorunlarla karşılaşmaya başlamanıza yol açabilir. Tonerin azalması veya kağıdın bitmesi gibi sorunları gideremezseniz veya önlem alamazsanız işyeri genelinde üretim kaybı yaşanabilir. Üstelik büyük bir filoda aygıt ayarlarının, uygulamaların, ürün yazılımlarının veya adres defterlerinin manuel olarak güncelleştirilmeleri günler alabilir.

Etkin merkezi denetim
Canon’un iW Yönetim Konsolu, BT ve tesis departmanlarına Canon çok işlevli yazıcı (MFP) ve yazıcı filosunu etkin şekilde yönetmelerine ve izlemelerine olanak veren merkezi bir denetim noktası sağlayan, üst düzeyde ölçeklenebilir ve kapsamlı bir tarayıcı tabanlı yardımcı programdır. Active Directory ile entegrasyon, yönetici hak yönetimi ve SSL güvenliği sayesinde filonuzu güvenli ve merkezi bir şekilde yönetebilirsiniz.

Güçlü özellikler
iW Yönetim Konsolu, BT yöneticilerinin ve İdari İşler departmanlarının üzerindeki yükü azaltır. Sarf malzemelerinin izlenmesi, aygıt ayarlarının ve diğer kaynakların dağıtımı, aygıt sayaç okumalarının toplanması ve yazıcı sürücülerinin yükseltilmesi gibi özellikler yer alır. iW MC ayrıca servis sağlayıcınızın sayaç okumalarını toplama, aygıtları yükseltme ve toner sipariş etme gibi görevleri azaltan gelişmiş hizmetler sunmasına da olanak verir.

Görevleri basitleştirin

Otomatik görev yönetimi yoluyla yöneticilerin iş yükünü azaltın
Mevcut aygıtların güncelleştirilmesi, sayaç okumalarının alınması veya yeni aygıtların bulunması gibi görevler, yöneticiler tarafından ayarlanıp kesintiye yol açmamak için gece boyunca veya hafta sonlarında yürütülecek şekilde zamanlanabilir.

Aygıtların ve görevlerin mantıklı bir şekilde gruplandırılması
Aygıt gruplamaları, yönetim kolaylığı açısından aygıtların mantıklı bir şekilde gruplandırılmalarına ve bu gruplara yönelik görevlerin başlatılmasına ve zamanlanmasına olanak verir. Görevler de gruplandırılıp zamanlanarak, filo genelinde bir dizi görev arka arkaya tamamlanabilir.

Aygıt izleme

Sarf malzemeleri ve aygıt izleme yoluyla üretkenliği artırın
Aygıt hataları ve sarf malzemesi seviyeleriyle ilgili olarak anında e-posta bildirimleri, filonuzu proaktif ve etkin bir şekilde yöneterek aygıtların kapalı kalma sürelerini azaltabilmenizi sağlar. E-posta uyarıları ve bildirimleri filtrelenip diğer yöneticilerle paylaşılarak doğru bilginin daima doğru kişilere ulaşması sağlanır. Böylece, örneğin toner azaldığında, sarf malzemelerini yenilemekten sorumlu olan kişi doğrudan bilgilendirilir.

Tüm filonuzu bir bakışta görün
Gruplandırma özelliğiyle birlikte aygıt listesi durum görünümü, tüm filonuzun durumunu bir bakışta görebilmenizi sağlar. Üstelik aygıt eşleme özelliği de aygıtların konumunu harita üzerinde görebilmenizi sağlar; bu özellikle de aygıtların birden çok katta veya binada kullanıldığı büyük işletmeler açısından kullanışlıdır.

Sayaç okumalarını toplama ve birleştirme yoluyla maliyet denetimini iyileştirin
Sayaç okuma raporlarını birleştirerek şirket genelindeki aygıt kullanımını kolaylıkla değerlendirebilir, böylece maliyetleri kontrol altında tutarak gerektiğinde kaynakların yeniden dağıtımını sağlayabilirsiniz. Sayaç Yakalama Eklentisi, Canon ve aygıtlarından sayaç okumalarının yerel olarak yakalanabilmesini sağlar. Diğer markaların standart yazıcı MIB ile uyumlu olan aygıtlarına ait sayaçlar da okunabilir.

BT departmanları için yapılandırma yönetimi kolaylığı

Toplu yapılandırma yoluyla zaman kazanın
Aygıt Yapılandırması Yönetimi ve Profil Oluşturma Yönetimi eklentisi, BT yöneticilerinin aygıt ayarlarını yedeklemesine, geri yüklemesine veya dağıtmasına olanak verir. BT yöneticileri, her makine için özel ayar seçebilir ve ardından bu ayrıntılı aygıt ayarlarını dağıtarak filosundaki diğer aygıtlara tek seferde uygulayabilir.

Kaynak ve Adres Defteri Yönetimi
Adres Defteri Yönetimi eklentisi, aygıtlardaki adres defterlerinin ve tek dokunuş düğmelerinin merkezi olarak yönetilebilmesini sağlar. BT yöneticileri bir aygıttaki adres defterini alıp birden çok aygıta dağıtabilir. Adres defterlerinin dağıtım amaçlı olarak oluşturulması ve değiştirilmesi de desteklenmektedir. Kaynak Yönetimi eklentisi ile aygıtlara PCL/PS yazı tipleri, Renk Profiller, Makrolar dağıtılabilir ve kendi yazı tiplerini ya da logolarını kullanan şirketler için idealdir.

Kimlik Bilgisi Yönetimi
Kimlik Bilgisi Yönetimi eklentisi, BT yöneticilerinin şifreleri ve sertifikaları aynı anda birkaç aygıtta otomatik olarak yönetmesini sağlar.

Yazıcı Sürücüsü Yönetimi
Yazıcı Sürücüsü Yönetimi eklentisi bir BT yöneticisinin yazıcı sürücülerini kullanıcıların iş istasyonlarına merkezi olarak yüklemesine/kaldırmasına ve güncelleştirmesine olanak verir.

Servis verimliliği

Sistem ve uygulama yönetimi
Aygıt Uygulama Yönetimi eklentisi, aygıt MEAP uygulamalarının ve iR seçeneklerinin aynı anda birden çok aygıta toplu olarak dağıtılmasına olanak vererek, büyük bir filoda hızlı ve kolaylıkla yükseltme veya uygulama yapılabilmesini sağlar.

Hızlı ürün yazılımı güncelleştirmesi
Ürün Yazılımı Güncelleştirmesi eklentisi* servis sağlayıcıların ürün yazılımı güncelleştirmelerinin birden çok aygıta eşzamanlı olarak dağıtımını zamanlamalarına veya gerçekleştirmelerine olanak verir; yükseltmeler ve hızlı onarımlar için idealdir. Bu çözüm bir Internet bağlantısı gerektirmediğinden, Canon'un Internet tabanlı İçerik Teslim Sistemi'nin yerel bir alternatifidir.

Daha hızlı onarımlar ve yararlı uzaktan hizmetler
RDS eklentisi* Canon’un e-Bakım Uzaktan Teşhis Sistemi ile entegre edilerek, servis sağlayıcınızın gelişmiş hizmetler sunabilmesini sağlar.
    1) Hiçbir zaman toner bitmesin; sarf malzemeleri izlenebilir ve proaktif olarak yenilenebilir.
    2) Otomatik sayaç okuma sayesinde faturalandırma doğru yapılabilir ve manuel bildirimlere gerek kalmaz.
    3) Uzaktan teşhis özelliğiyle, ilk onarım veya uzaktan onarım imkanları maksimuma çıkarılır.
*Yalnızca servis sağlayıcılar tarafından kullanılabilir.