low light

Düşük ışıkta kış fotoğrafları çekme

Canon Elçisi Richard Walch, güneş batarken büyülü kış manzarası veya puslu alaca karanlık fotoğraflarının nasıl çekileceğini anlatıyor. Daha geniş diyafram açıklığı ve daha yüksek ISO ayarları kullanarak düşük veya soluk ışıkta nasıl büyüleyici ve çarpıcı sonuçlar alacağınızı öğrenin.

Videoda da gösterildiği gibi, kışın kısa ve karanlık günleri güzel görüntüler yakalamanın önüne geçmemelidir. Gün ağarırken ıssız kırsal alan manzarası veya kış alaca karanlığının şehrin üzerindeki büyüleyici parıltısı, çarpıcı ve his uyandırıcı bir fotoğrafa dönüşebilir. Ancak düşük ışıkta çekim yapmak, fotoğraf makinenizle deney yapma isteği gerektir.

İlham kaynağına mı ihtiyacınız var? Cadde ışıklarının işten eve dönen insanları soluk ışıkta öne çıkardığı bir kış akşamı dışarı çıkmaya ne dersiniz? Ya da mum ışığında şarkı söyleyen koro veya gece vakti gökyüzünü canlı renklere boğan havai fişekler gibi az ışıklı ortamlardan en iyi şekilde yararlanabilirsiniz.

Şehrin kış ışıklarını yakalamayı deneyin. Ya da kırsal alanda gece yürüyüşüne çıkın ve dolunayın kırağı düşmüş ağaçları veya buz tutmuş güzel bir gölü nasıl aydınlattığını görün.

Düşük ışıklı kış fotoğraflarınızı çektikten sonra da fotoğrafları Galerimizde paylaşın.