depth of field header

Sığ alan derinliğiyle nasıl çekim yapılır?

Kış keşfedilmeye hazır olağanüstü detaylarla dolu. Canon Elçisi Richard Walch, nesnenizi ön plana çıkarmaya yardımcı olmak için sığ alan derinliği kullanarak nasıl çekim yapılacağını anlatıyor.

Richard Walch'ın videomuzda söylediği gibi kış, ilham veren detayları yakalama ve fotoğraflarınızda alan derinliği denemeleri yapma şansı sunar. Burada deneyebileceğiniz birkaç fikir daha bulabilirsiniz.

Fotoğraf makinenizde diyafram ayarını yaparak alan derinliğini kontrol edebilir ve böylece buz tutmuş ağaçların bulunduğu bulanık arka plana sahip donmuş meyveler, soğuk havada arkadaşınızın nefesinin buğusu veya camlardaki buz desenleri gibi tüm detayları yakalayabilirsiniz. Kışa dair anıların hikayelerini anlatmak için harika yollar.

Şehirden uzaktaysanız dikkatinizi doğaya çevirin. Zorlu doğa koşullarında donmuş örümcek ağları, buz saçakları veya yeni yağan kar üzerinde bırakılmış izler gibi küçük hayat belirtilerinin izini sürün.

Alan derinliği denemeleriyle daha çarpıcı fotoğraflar çekin. Sonuçları görmekten memnuniyet duyacağız. Kış detayları yakın çekimleri yapıp paylaşın veya etkileyici kış manzaraları ya da şehir manzaraları için geniş bir alan derinliği kullanın. Ardından diğer kişilerin de keyfini çıkarması için görüntünüzü paylaşın.