High speed header

Hareketli kış çekimleri yapma

Canon Elçisi Richard Walch'ın kışın karlı günlerinde çarpıcı, hareketli çekimler yapmayı ve hızlı hareket eden nesnelerle çekim yaparken işinize yarayacak teknikleri açıkladığı videoyu izleyin. Yüksek enstantane hızı seçmenin canlı ayrıntılar yakalamanıza nasıl yardımcı olacağını, telefoto lensin neden nesnelerinizi arka plandan ayırmaya yardımcı olduğunu ve hareketli çekimlerin neden etkileyici sonuçlar elde etmenize yardımcı olduğunu öğrenin.

Yüksek hızlı, hareketli videomuz size ilham verdiyse neden hemen dışarı çıkıp kış mevsiminin enerjisini yakalamıyorsunuz?

Bazıları için uyku vakti olsa da, aslında hayat kışın da hız kesmeden devam eder. Panayırlar ve festivaller, hareketli ve eğlenceli anları yakalayabileceğiniz heyecan dolu yerlerdir. Atlı karıncanın dönen ışıklarını ya da balerindeki insanların yüzlerini çekmeye çalışın.

Köpeğiniz varsa bir top alıp birlikte kış yürüyüşleri yaparken bu anların enerjisini yakalamaya ne dersiniz? Üstelik başka canlılarla da karşılaşabilirsiniz. Uçan kuşlar, yakalamak istediğiniz anlar için size pek çok fırsat yaratabilir.

Muhteşem hareketli çekimler için size en fazla fırsatı yaratacak olan, hiç kuşkusuz kış sporlarıdır. Buzda harikalar yaratarak paten kayanları, dondurucu havuzlara dalma cesareti gösteren yüzücüleri ya da attıkları her adımla adeta sert zemini döven koşucuları çekmeye çalışın.

Yüksek hızlı hareketli kış çekiminizi paylaşarak tüm dünyanın görmesini sağlayın.