hero

2015'te yakaladığınız harika anlar

Canon hayranları tarafından çekilen görüntülerden en son seçtiklerimiz, 2015 yılına dair benzersiz bir bakış açısı sunuyor. Galerimize gönderdiğiniz tüm harika fotoğrafları kutlamak amacıyla aralarından bazılarını seçip bunların hikayelerini keşfetmeye karar verdik.

Kosta Rika'da çalışan bir fotoğrafçı olan Dani del Rio Garcia'nın yakaladığı an, hareket ve güç dolu. Erik Sampers'in çekimi, olağanüstü bir ruhun ve ekip çalışmasının gerçek anlamını gözler önüne seriyor.

Dani del Rio Garcia - After surf

"Bu fotoğrafı Kosta Rika'da, Playa Langosta'da çektim. O sıralar Barceló Otelde fotoğrafçı olarak çalışıyordum.

Langosta, popüler bir sörf yeri. Fotoğraftaki adam, harika bir enerjiye sahip tecrübeli ve yerli bir sörfçü. Genelde sahilde buluşurduk ve bana çok iyi ipuçları verirdi. Sörfçüler, sörf yaptıktan sonra otel duşlarını kullanırlardı. Fotoğraftaki adamın duş alırken saçlarını bir köpek gibi salladığını gördüm. Işıklandırma mükemmeldi. Güneş arka ışık görevi görüyordu. Portre çekimler yapmayı ve bir fotoğrafın, içindeki insanların nasıl bir yaşam deneyimlediğini düşünmenizi sağlamasını seviyorum.

Bu fotoğrafı EF 50mm f/1.8 II lensli Canon EOS 7D makinemle, f/2,0 pozlamada, 1/6400 saniye enstantane hızında ve ISO 500 ile çektim."

Erik Sampers - Blind runner and his guide

"Bu fotoğrafı Fas'ta Marathon des Sables sırasında çektim. 64 ülkeden 1400'den fazla koşucunun katıldığı bu maraton toplamda 269 km koşulan benzersiz bir yarış. Aynı zamanda koşucular yiyeceklerini ve uyku malzemelerini sırt çantalarında taşıyorlar.

Bu fotoğraf en uzun etabın sabahında çekildi. Çok fazla rüzgar, toz ve kum vardı. Ardından hava iyice değişti. Çölde fırtına vardı. Gökyüzü siyaha büründü ve hatta birkaç dakika boyunca dolu fırtınası yaşandı.

Koşucuların gelmesini bekliyordum ve olağanüstü bir görüntüyle karşılaştım: Kör koşucu Didier Benguigui, yanında ise Didier'in başını ve yüzünü elleriyle koruyan rehberi Gilles Clain.

Harika bir andı. Diğer tüm fotoğrafçılar fotoğraf çekmeyi bıraktı fakat ben zorlu şartlarda çalışmayı seviyorum ve Canon fotoğraf makinemle bunu başarabildim.

Fotoğrafı EF100-400MM f4.5-5.6L telefoto zum lensliCanon 5D Mark III makinemle, 320 saniye enstantane hızında, ISO 800 ile ve f/6,3 pozlamada çektim."