beste regards michiel aalbers

Fotoğraflarınız arasından seçtiklerimiz: Şehri Dönüştürmek

Fotoğrafçı ve sanatçı Timm Schneider ile ilgili yazımızdan ilham alarak, şehrinizin ilginç yönlerini keşfedip çektiğiniz fotoğrafları Galerimize göndermenizi istemiştik. Gönderilen fotoğraflar arasından şu üç eğlenceli fotoğrafı seçtik ve sahiplerinden bu fotoğrafların hikayelerini anlatmalarını istedik.

Sevgiler, Michiel Aalbers

"Hollanda'nın büyük şehirlerinden biri olan Nijmegen'de arabamla geziyordum. Bu sokak sanatı gözüme takıldı. Canon EOS 5D Mark II fotoğraf makinemle fotoğrafını çekmeye gittiğimde yağmur yağıyordu; bu da yerdeki yapraklara mükemmel bir parıltı efekti kattı. Resimdeki fare, bir Alman çizgi film karakteri. Bu şehir ortamına çok yakışmış. Şehir sokaklarında insanların önünden yürüyüp geçtiği şeylerin fotoğrafını çekmeyi çok seviyorum. Binlerce insan, bu kalabalık şehrin kalbinde, gözlerinin önünde duran bu güzel sanat eserini belki de hiç fark etmedi."

İki Kafadar, Angela Bauman

"Bu iki elektrik kutusunu bir gün şehir merkezinden eve dönerken fark ettim. Bana gülüyormuş gibi duruyorlardı, dayanamayıp durdum ve fotoğraflarını çektim. Birkaç gün sonra gidip başka fotoğraflarını da çekmek istedim ancak artık orada değildiler. Sanırım şehir sanatının kısa ömürlü olması böyle bir şey. "Ortadan yok olmadan önce fotoğraflarını çekebildiğim için çok mutluyum."

Steam Punk Penguin, Beatrice Sutter

"Bu fotoğraf, en sevdiğim şehirlerden biri olan Hamburg'daki St. Michael Kilisesi'nin kulesinde çekildi. Komik bir surata benzettiğim bir şey gördüm ve bu, beni güldürmeye yetti. Pek çok kişi, Hamburg manzarasını izlemek için onun içinden bakmak istiyordu. Fakat ben onunla yüz yüze gelmek, ona gülümseyip "Merhaba" demek istedim. Tıpkı Steam Punk Penguin'e benziyor! Bence, pek çok şehirde etrafınıza dikkatli baktığınızda, en basit nesnelerde bile ne kadar fazla gizli yüzün olduğuna şaşıracaksınız. Farklı bir gözle bakmanız yeterli."

Bu ayki yarışmaya katılın

Her ay yeni bir fotoğraf yarışması yapıyoruz. Bu ayki yarışmayı burada bulabilirsiniz. Modeli ne olursa olsun, fotoğraf makinenizi kapın ve yaratıcılığınızı konuşturun. Çektiğiniz fotoğrafları herkesin görmesi için yükleyin. İlham almaya ihtiyacınız varsa Galeri'deki fotoğraflara göz atın.

Galeriyi ziyaret edin