hero

2016'da fotoğrafçılığınıza ilham verecek beş fikir

Yeni bir yıl, size daha önce yakalamayı hiç düşünmediğiniz anların fotoğraflarını çekerek fotoğraf makinenizden en iyi şekilde yararlanabileceğiniz heyecan verici fırsatlar sunar. Ailenizden ve arkadaşlarınızdan, ziyaret ettiğiniz yeni ya da eski yerlerden ve yaşayacağınız yeni deneyimlerden ilham alın. Burada yaratıcılığınızı harekete geçirmesi için beş ilham verici fikri ve o büyülü anları yakalamanıza yardımcı olacak tavsiyeleri bulabilirsiniz.

1. Olağanüstü dış mekanlar

Dışarıya çıkmak, o büyülü anları keşfetmek için size bolca fırsat sunacaktır. Dışarıya çıkın ve güzel konumlarda sevdiklerinizi doğal ışığı kullanarak çekin. Kumsalda günlük bir geziye ya da ormanda birkaç saat dolaşmaya çıkın. Tepelere doğru yol alın ya da en yakın yerel parka gidin. Temiz havanın ve doğal ortamın fotoğrafçılık yeteneklerinizden en iyi şekilde faydalanmanıza yardımcı olduğunu fark edeceksiniz.

Mój cały świat, Izabela Łabędzka

Yıl boyunca sizi motive etmesi için size ve ailenize özel bir konumu seçip her mevsim bir kere gitmek üzere takviminizden gün ayırmaya ne dersiniz? Yazın piknik sepetini doldurun ya da kışın sıcak çikolatanızı yanınıza alın ama sakın kameranızı unutmayın ve fonlarınız ile ailenizin yıl boyunca nasıl değiştiğini yakalayın.

2. Tüm spor faaliyetleri

Yılın bu döneminde birçok insan daha fit ve sağlıklı olmayı ister. Fotoğraflarınızda enerji hissini ön plana çıkarmaya odaklanın: Ne kadar çok kan, ter ve gözyaşı olursa o kadar iyi! İster yeğeninizin ragbi maçı ya da yerel bir futbol maçı ister çocuklarla buz pateni yapmak olsun, spor faaliyetleri her zaman fotoğraflarınıza canlılık ve yoğunluk katan heyecanlı anlarla doludur.

Mountainbiker i regn, Gorm J Siiger

Ayrıca daha sağlıklı bir benliğinize olan yolculuğu kaydetmek için fotoğrafçılıktan neden faydalanmayasınız ki? Belki biraz daha fazla koştunuz, yeni bir bisiklet rotası keşfettiniz ya da sonunda kendinizi baş aşağı yoga pozuna getirebildiniz. Ne kadar başarılı olursanız olun, gelecek sene geriye dönüp bakabilmek ve kendinize yeni bir hedef belirlemek için o anı yakalayın.

3. Kalabalığın heyecanı

İnsanla dolu etkinlikler fotoğrafçılığınız için zengin bir fon olabilir. Kalabalığın heyecanını sadece bir fotoğrafa sığdırmak oldukça zor olabilir, bu yüzden odakla oynayarak bireyleri yakalayın ve onları diğerlerinden ayırmaya çalışın. Büyük festivallere gidin ya da alışılmadık bir ruha sahip daha ufak yerel festivalleri arayın.

Zombiewalk Düsseldorf, Daniel Mundstock

Mimo, Juan Carlos Arizmendi Garillete

Fotoğrafçılığınızı geliştirmek ve daha fazla seyahat etmek yeni yıl kararları listenizde yukarılarda bir yerlerdeyse neden ülkenizde ya da yurt dışında gitmek üzere beş festival seçmeyesiniz ki? Kültürleri, kalabalığı ve renkleri kıyaslayın. Deneyimlerinizi kameranızla yakalayın.

4. Sokak manzaraları

Sizin şehriniz ya da başka şehirler, çekildiğinde şehrin ruhunu yansıtacak birçok ilginç şeyle doludur. Kameranızla birlikte geziye çıkın ve gözünüze neler çarpacak bir bakın. Gözünüz hem eski hem yeni ilginç mimariler üzerinde olsun. Yerel pazarlara giderek canlı renkleri ve manzaraları çekin. Sokak sanatçıları ve çalgıcılar her zaman kalabalığı büyüler ve fotoğraf çekmek için harika anlar yaratırlar.

Snooping in Split, James Wilkinson

Yıl boyunca kendinize ilham vermek için galerimizdeki aylık yarışmalara bakmaya ve temaları kullanarak şehrinizde hangi öğeleri nasıl çekeceğinizi belirlemeye ne dersiniz? Bir tema seçmek, enstantane hızı veya siyah beyaz çekimleriniz üzerinde çalışmak gibi daha fazla geliştirmeniz gereken bir alana odaklanmanıza yardımcı olacaktır.

5. Dünyaya yeni bir pencereden bakın

Yeni yılınız, size ilham verecek anlarla dolu olacaktır. Bu yüzden onları yakalamaya hazır olduğunuzdan emin olun. 2016'da bazı şeyleri farklı şekilde denemeyi düşünün. Bakış açınızı değiştirdiğinizde dünyanız aniden yeni ve ilginç şeylerle dolup taşabilir. Ya da ışığın nasıl değiştiğini yakalamak için günün farklı saatlerinde çekim yapın. Kendinizi bu şekilde zorlamanız bir fotoğrafçı olarak repertuvarınızı genişletmenize ve 2016'da en iyi fotoğraflarınızı çekebilmenize yardımcı olacaktır.

Winterswijk bij de tijd, Bertie Willemsen

2016'daki en iyi eserlerinizi paylaşın

Yıl ilerledikçe fotoğrafçılık hedeflerinizi odağınızda tutun. Daha fazla fotoğraf çektikçe daha fazlasını öğreneceksiniz ve diğer Canon tutkunlarıyla fotoğraflar paylaşıp, görüntüleyip beğenebileceğiniz Galerimizi ziyaret etmeyi sakın unutmayın.

Galeriyi ziyaret edin