seagulls alexandra simionov header

Fotoğraflarınız arasından seçtiklerimiz: Aksiyon ve spor

Bu ay bize aksiyon ve spor konulu birbirinden etkileyici görüntüler gönderdiniz. Bu görüntülerin her biri benzersiz bir perspektif sunuyor ve bizi dışarı çıkıp anı yakalamaya teşvik ediyor. En sevdiğimiz fotoğrafları ve bu fotoğrafların hikayelerini burada görebilirsiniz.

Tornado, Gaudenz Gerig

"Bu fotoğrafı Endonezya, Bali'deki Balangan Plajı'nda çektim. Sabahki yorucu sörf dersinin ardından plajda oturmuş dinleniyor ve bir yandan da tanıştığım bir sörfçüyle konuşuyordum. Bana ne olursa olsun her zaman güzel, uzun ve nizami dalgaların peşinde olduklarını söyledi. Havalar son birkaç gündür iyiydi fakat o sabah denizden plaja doğru bulutlar yaklaşmaya başlamıştı. Ufukta bir tornado belirdi; bulutlardan denizin yüzeyine kadar iniyordu. Fotoğraf makinesi ekipmanım yanımdaydı ve şansıma Canon 70-200 lensim de takılı duruyordu. Fotoğraf makinemi aldım, ayarları hızla yaptım ve birkaç kare çektim. Sörfçü dalgaya yaklaştığında tornadoyu gördü ama umursamıyormuş gibiydi, sonra öne doğru yüzdü. Tornado yalnızca birkaç saniye sürdü (bulutlardan deniz seviyesine kadar uzandı); bu yüzden iki nesneyi doğru zamanda, doğru yerde bulduğum için çok şanslıydım."

Willancourt, Vincent Lescaut

"Bu çekimi bir pazar günü öğleden sonra, Belçika kırsalında düzenlenen Willancourt motokros yarışında yaptım. Heyecan ve hareket hissini yansıtan bir anı yakalamak istedim. Sahnedeki hareketi dondurmak kolay değildi, bu yüzden doğru çekimi yakalamak için uzun süre bekledim.

Fotoğraf makinemi sahnede kaydırarak nesneyi uzun süre takip ettim. Hız efektini vurgulamak ve estetik açıdan güzel ya da önemli olmadığı için arka planı gizlemek istedim. Sadece motosikletin farklı renklerine ve sürücü ile pistin göreceli ilişkisine odaklanmak istedim."

Seagulls, Alexandra Simionov

"Bu fotoğrafı 2015 yazında Taşoz'da, erkek arkadaşım martıları beslerken çektim. Martılar beslenmeye oldukça alışkındı ve insanlara musallat oluyorlardı. Bir önceki gün de aynı şey olduğu için hareket etme hızlarına karşı hazırlıklıydım. Bu, benzersiz bir deneyimdi ve anı yakalayabildiğim için mutluyum. Hareketi dondurmak için saniyenin 1/800'ü hızında enstantane hızı kullandım."

Bu ayın yarışmasını deneyin

Galerimizde bu ayın konusundan ilham alın, ardından görüntülerinizi paylaşarak Showcase'imizde öne çıkma şansını yakalayın!

Fotoğraflarınızı gönderin