burano-italia-estelle-moreau.jpg

Fotoğraflarınız arasından seçtiklerimiz: Şehrim

Bu ay bize Stockholm ve Seul'den Portland ve Palau'ya kadar dünyanın dört bir yanından görüntüler göndererek şehrinizi tek bir fotoğrafla paylaştınız. Galerimizde paylaştığınız görüntüler arasından en beğendiğimiz fotoğrafları burada görebilirsiniz.

Burano, İtalya - Estelle Moreau

Burano, İtalya - Estelle Moreau

"Burano, kuzey İtalya'daki Venedik Lagünü'nde bulunan bir adadır. Rengarenk evler, Burano'nun "sıcak ve açık" zihniyetini mükemmel biçimde yansıtıyor. Adanın mütevazı, dar yollarında yürürken buranın Venedik'e göre ne kadar sakin olduğunu fark ediyorsunuz. Çeşitlilik arz eden tablovari mimarisi; sessiz ortamı ve kesişen kanallarıyla Burano, büyük ve daha ünlü kardeş kentinden bambaşka bir dünyadaymış gibi duruyor. Ada, tam da böylesine güzel bir kentten beklenecek dantel işleriyle de tanınıyor.

Bu fotoğrafı Venedik ve Murano'da yürüyüşe çıktığım uzun bir günün sonunda çektim. Turist ordusu moralimi bozmuştu ama Burano'ya vardığımda keyfim yerine geldi. Bu yer, kaldırımlarını arşınlayan insanlar üzerinde çok olumlu bir etki bırakıyor. Hem burada yaşayanların hem de ziyaretçilerin suratlarından gülümseme eksik olmuyor.

Burada bir öğleden sonranızı geçirdikten sonra kendinizi iyi hissetmemeniz mümkün değil. Buradan ayrılırken kendimi mutlu ve yenilenmiş hissediyordum. Gri, endüstriyel dünyama dönmeden önce bu renk cümbüşüne şahit olduğuma memnumdum."

Pécs in Fog, Macaristan - Robert Jakab

Pécs in Fog, Macaristan - Robert Jakab

"Güney Macaristan'da küçük bir şehir olan ve evim olarak addettiğim Pécs'in havası insanı her zaman şaşırtır. Bu fotoğrafı bir Ocak sabahının erken saatlerinde çektim. Merkezdeki meydanın mimarisi, kendini sislerin arasından yeni yeni göstermeye başlamıştı. Belediye binasının sislerin içinde ışıldayan parlak ışıklarını ve Gazi Kasım Paşa camiinin etkileyici bakır kubbesini görebiliyorsunuz.

Çekime hazırlanmak için günler önce hava durumunu takip etmeye başladım, sonra da mükemmel manzarayı yakalamak için dağın yolunu tuttum. Fotoğraf makinem soğuktan fazla etkilenmedi ve o sabah çektiğim hemen her fotoğraf muhteşem çıktı.

Pécs'te birlikte yaşayan birçok etnik grup var. Çocukken fotoğrafta gördüğünüz şapelin yakınlarında yaşıyordum. Şimdiyse camiinin hemen yanında yaşıyorum. Bence bu fotoğraf, şehrin muhteşem kültürel çeşitliliğini özetliyor."

Genova gabbiani affamati - Renzo Oroboncoidi

Genova gabbiani affamati - Renzo Oroboncoidi

"Bu fotoğrafı deniz kıyısındaki Cenova'ya gittiğimde çektim. Cenova, İtalya'nın en yoğun limanına ev sahipliği yapıyor. Şehrin farklı özelliklerini yakalamayı, eski binaların şehrin sokakları ve dar yollarıyla yarattığı kontrastı göstermeyi planlıyordum; sonra bu martıları fark ettim. Bir kadının bıraktığı ekmekleri almak için duvara doğru dalışa geçtiler. Bu alacakaranlık çekimi oldukça etkileyici oldu. Uzaklara baktığınızda, parlak gün batımının Cenova'nın sularındaki yansımasını da görebilirsiniz."

Bu ayki yarışmaya katılın

Her bir fotoğrafçı, yaşamından küçük bir anı bizimle paylaştı ve gördüklerimizi çok beğendik. Neden siz de hayata bakış açınızı yakalamıyorsunuz? Galerimizde bulabileceğiniz bu ayın temasından ilham alın, ardından görüntülerinizi paylaşın. Bir sonraki sayımızda siz de olabilirsiniz.

Fotoğraflarınızı gönderin