Your photos, our favourites: Patterns and Textures

Fotoğraflarınız arasından seçtiklerimiz: Desenler ve Dokular

Bu ay sizi, renkleri aklınızdan çıkararak şehrinizin desenleri, dokuları ve tasarımına odaklanmaya davet ediyoruz. En beğendiğimiz üç fotoğrafın sahiplerinden bu fotoğrafların hikayelerini anlatmalarını istedik.

The Forum District, Nicolas Noyes

The Forum District, Nicolas Noyes

"Bu fotoğrafı Barcelona, İspanya'da tatildeyken çektim. Şehre yabancı değilim; ancak bir gün öğleden sonra yeni inşa edilmiş Forum adlı bölgeyi keşfettim. Mimar olarak, yeni binaları dikkatle inceledim.

Bu ofis binasının düz ve muntazam hatları arasındaki uyumlu zıtlık bana çok çarpıcı geldi. İnsan elinden çıkmış yapılarla bulutlu gökyüzü parçalarının yan yana gelmesini seviyorum. Biraz daha duygu katmak için resmi daha sonra düzenledim. Bu şekilde gökyüzünü ve binayı aynı ölçüde ve aynı pozlamada öne çıkarabildim."

Ponder, Ana Valente

Ponder, Ana Valente

"Bu fotoğraf, özellikle ayın Desenler ve Dokular yarışması için Lizbon'da bir pazar günü çekildi. 

Gerçekten yakalamak istediğim bir manzarayla karşılaştığımda biraz heyecan ve kaygı duyuyorum. O gün öğleden sonra karşılaştığım sahne mükemmeldi. Tipik bir Portekiz mimarisine ve güzel döşemelere sahip, arnavut kaldırımı üzerindeki bu binanın önünde duran kişi de sahneye mükemmel uyum sağladı. 

Fotoğrafı, makinenin manuel modunu kullanarak çektim ve anın özünü yakalamak için orada duran adamın ilgisini çekmemeye çalıştım."

Brace, Gonzalo Garcia

Brace, Gonzalo Garcia

"Şehirde yürürken, ışığın gerçekten özel olduğu zamanlarda anı yakalamak için gözlerimi açık tutarım. Aynı zamanda kompozisyonlarıma yardımcı olabilecek, doğal kadrajlama yapabileceğim durumları seviyorum. Oviedo, İspanya'da yürürken önünde iskele kurulu bu binayı gördüm. Yatay ve dikey yapılar ve renk derinliği bana soyut bir tabloyu hatırlattı. 

Binanın etrafındaki güvenlik çiti nedeniyle görüş açımı değiştiremedim; ancak yatay ve dikey çizgileri görür görmez korumaya çalıştım. Üretim sonrası işlem sırasında kareyi kırparak kompozisyonda denge sağlamaya çalıştım. Bu resmi Canon EF 24-70mm f/2.8 L II USM kullanarak EOS 6D makinemle çektim. Çok yönlü bir kurulum olduğunu düşünüyorum."

Bu ayki yarışmaya katılın

Her bir resim desenleri, dokuları ve tasarımı benzersiz bir şekilde yakalıyor; ancak dünyayı sizin gözünüzle de görmek istiyoruz. Bu ayın fotoğraf yarışmasına katılın. Fotoğrafınız Showcase'de yer alabilir! Fotoğraf makinenizi alın, şehrinizi keşfedin ve fotoğrafınızı buraya yükleyin.