Your photos, our favourites: Urban and street

Fotoğraflarınız arasından seçtiklerimiz: Şehir ve sokak

Fotoğraflarınız arasından seçtiklerimiz: Şehir ve sokak fotoğrafçılığı

Bizimle Polonya'dan Hindistan ve Hırvatistan'a doğru bir yolculuğa çıkın. En son fotoğraf yarışmamızda galerimizde paylaşılanlardan seçtiğimiz fotoğrafları keşfedin. Her bir görüntü şehir hayatından bir kesiti ve bu kesitin arkasındaki ilginç hikayeyi barındırır.

Michal Patron, Outburst of Joy

Michal Patron, Outburst of Joy

"Bu fotoğrafı Polonya, Lublin'deki bir sokak sanatları etkinliğinin açılışında çektim. Neler olduğunun farkında değildim. Ben de kalabalığa karışıp bekledim. Birden bire yapay bir duman makinesi çevredeki çocukları çok eğlendiren kocaman bulutlar yaratmaya başladı. Fırsatı gördüm.

Duman görüş açımı kısıtlasa da çocukların ön planda, hayaleti andıran silüetlerin arka planda olduğu, mümkün olan en geniş açıyı yakaladım. Yakalamak için sadece birkaç saniyem vardı. Ardından çocuklar dağıldı ve geçit töreni başladı.

Bu fotoğraf, Polonya'nın en iyi bilinen fotoğraf gazeteciliği yarışması olan Grand Press Photo 2015'te birincilik ödülü kazandı."

Susana Hinojo, Free

Susana Hinojo, Free

"Jaipur'daki Amber Kalesi'ne tırmandığımda oldukça özel bir festivalle karşılaşacak kadar şanslıydım. İnsanlar, Hindistan'ın yüzyıllardır süren cinsiyet ayrımcılığı kültürünü protesto etmek amacıyla toplanmıştı.

Tüm bu manzara büyüleyiciydi ve aniden gözlerimin önündeki o mükemmel anı fark ettim. Bir anne ve kızı arasındaki tamamıyla doğal olan o sevgi ve mutluluk bağı.

İşte tam bu anda kalbim gördüklerime kenetlendi."

Frederik Frydendal, Façade med Patina

Frederik Frydendal, Façade med Patina

"Hırvatistan'da bulunan Split'te rikşovla yaptığım turumun keyfini çıkarırken küçük bir pencerenin yanından geçtim ve bu görüntüye kapıldım. O kadar kapıldım ki daha sonra geri dönüp fotoğrafını çekmeyi kendime görev edindim.

İç güdülerim beni haksız çıkarmadı. Rahat atmosferi, doğal bakır küfü ve karmaşık dokusu ile benim için bu fotoğrafın arkasındaki ana tema: "evim güzel evim".

Seyahat ve sokak fotoğraflarında her zaman RAW ve AV modu ile çekim yaparım. Bu sefer de f/8 diyafram kullandım. Bu şekilde olabildiğince fazla ayrıntıyı yakalayabiliyorum."

Bu ayki yarışmaya katılın

Bu fotoğrafçıların her biri günlük şehir hayatlarındaki deneyimlerinden bir anı paylaştı. Sizin dünyanızda neler oluyor? Aylık temalara sahip olan Galerimizden ilham alın ve hikayenizi paylaşın. Gelecek ayki Showcase'imizde sizin hikayenizi sergiliyor olabiliriz!