Anı ölümsüzleştirin

Aksiyon fotoğrafçılığında mükemmel fotoğrafı çekmek için doğru anı yakalamak kadar hazırlıklı olmak da önemlidir. Spor çekimleri söz konusu olduğunda, doğru zamanda doğru yerde bulunabilmeniz ve anı yakalamak için doğru teçhizata sahip olabilmeniz için çevrenize aşina olmanız gereklidir. En iyi çekimleri nereden ve nasıl yapabileceğinizi görmek için karşılaşmadan önce karşılaşmanın yapılacağı yeri ziyaret etmeye çalışın.

Ayrıca, fotoğraflayacağınız spor hakkında bilgi sahibi olmanız da gereklidir. Örneğin bir futbol maçını çekiyorsanız, hareket kalıplarını görmeye çalışın. Güzel bir şey olacağını biraz önceden tahmin edebilirseniz, iyi bir çekim yapmak çok daha kolay olacaktır.

Bazen olaylar o kadar hızlı meydana gelir ki, reaksiyon gösterecek zaman bulamazsınız. AI Servo sürekli otomatik odaklama ile birlikte sürekli çekim modunu etkinleştirin. Ardından fotoğraf makinesini nesnenize doğrultun ve takibe başlamak için deklanşöre yarım basın. Düğmeye tam bastığınızda, bir dizi odaklanmış görüntü çekersiniz, böylece mükemmel çekimi elde etme şansınız artar.

Hız, fotoğraf makinesi modellerine göre değişir. Örneğin EOS 7D Mark II, özel yapılmış bir enstantane birimi ve ayna sistemi ile Canon'un DIGIC görüntü işlemcisine sahiptir, bu da olağanüstü bir biçimde saniyede on kare çekmenize olanak verir.

Aksiyon Fotoğrafçılığı - Anı Ölümsüzleştirin