Sinematik filmler çekmek

Film çekerken sinematik bir görüntü elde etmek, beceri gerektiren bir iştir. Net odaklama, yani ana nesnenizin kadrajınızda net bir biçimde görünmesi, profesyonel bir görüntü elde etmenizin yollarından birisidir.

Ancak pratik sahibi değilseniz, bu teknik zor olabilir. Başlamak isterseniz, statik bir nesneye doğru yürürken bu nesneye odaklanmaya çalışın ve lensinizi, nesnenin kadrajınızda sürekli net görünmesini sağlayacak şekilde ayarlayın.

İzleyicilerinizin dikkatini ana nesnenize çekmek için çekimlerinizde ana nesneyi tam net tutarken arka planı bulanıklaştırmayı değerlendirin; alternatif olarak, geniş çekimlerde her şeyi odakta tutmayı da isteyebilirsiniz.

En yeni fotoğraf makinelerimiz, Hybrid CMOS AF III odak teknolojisi sayesinde, film çekerken odaklama zorluklarının üstesinden gelmenize yardımcı oluyor. Bu özellik sorunsuz ve otomatik izleme sağlıyor ve nesnenizin, kadrajınızın içinde hareket halindeyken bile her zaman net görünmesi anlamına geliyor. Bazı Canon fotoğraf makineleri, lensinize dokunmanıza gerek kalmadan odağı bir nesneden diğerine kolayca kaydırmanıza yardımcı olmak için dokunmatik bir ekrana da sahip. Odağa almak için ekran üzerinde nesneye dokunmanız yeterli. Sonuç olarak, sinematik bir hisse sahip daha net, birinci sınıf film görüntüleri elde ediliyor.

Sinematik görüntüler çekmek