Yeni açılardan uzaktan çekim

En yaratıcı görüntüler çoğu kez bir sahneyi farklı bir perspektiften görerek elde edilir. Bu, bir grup insanı toplu olarak çekmek için bu insanlardan daha yüksekte durmak, bir şehir manzarası çekmek için ofisinizin en üst katına çıkmak ya da bir konserde fotoğraf makinesini başınızın üstünde tutmak anlamına gelebilir. Bu şekilde çekim yapmak her zaman pratik olmasa da, ödüllendirici olabilir.

Neyse ki uzaktan çekim teknolojimiz, fotoğrafları ilginç açılardan çekmenize ve yaratıcı sınırlarınızı zorlamanıza olanak veriyor. Grup portreleri ya da mükemmel öz-çekimler için kendinizi kadrajın içine alabilir ve vahşi yaşam gibi önceden kestirilemeyen ortamları - rahatsız etmeden - çekebilirsiniz.

En yeni fotoğraf makinelerimizin çoğu, artık normal bir vizör yerine akıllı telefonunuzu kullanmanızı basit bir hale getirmektedir. Yani, fotoğraf makinenizi uzaktan kontrol edebilirsiniz. Bunun için, mobil cihazınız ile fotoğraf makineniz arasında bağlantı kurmanız ve Canon Camera Connect uygulamasını başlatmanız yeterlidir. NFC’niz varsa bir bağlantı oluşturmak için sadece dokunmanız yeterli olacaktır. Fotoğraf makineniz sabit bir yüzey ya da tripod üzerindeyken, akıllı telefonunuzu kullanarak kadraja almayı, odaklamayı ve diğer ayarları uzaktan yapabilirsiniz. Bu özellik size, yüksek hayal gücüne sahip açıları keşfetme ve daha cazip hikayeler yaratma özgürlüğü sağlar.

Uzaktan fotoğraf çekimi