Net Çekim ve Paylaşım

İster kompakt bir fotoğraf makinesi ile fotoğraf, isterse bir DSLR ile film çekimi yapın, net sonuçlar elde etmek bazen zor olabilir. Yenilikçi Görüntü Sabitleme teknolojimiz, fotoğraf makinesi sarsıntısının üstesinden gelmeleri konusunda fotoğrafçılara ve film yapımcılarına on yıllardır yardımcı olmaktadır. Bu istenmeyen sarsıntı, uzaktaki bir nesneye zum yaparken ya da odaklanırken ya da yürür ya da koşar durumda film çekerken ortak bir sorun olabilir.

Hangi fotoğraf makinesini kullanırsanız kullanın, bir tripod kullanmadan daha net çekimler yapmak için bazı basit ipuçları vardır. İlk olarak, fotoğraf makinenizi desteklemek ve sabit tutmak için sol dirseğinizi vücudunuzun üst kısmına dayamayı deneyin. Bir bacağınız diğerinin önünde, hafifçe ayrı olacak şekilde durarak sağlam bir duruş alın. Özellikle fotoğraf makinesi ile yürürken, hareketleri azaltmak için fotoğraf makinenizi destekleyin ve kadrajın yatay ve dikey açılarını tam dik ve yatay düzlemde tutmaya dikkat edin.

En yeni fotoğraf makinelerimiz, düşük ışıkta ya da tam zumda net görüntüler elde etmeye yardımcı olmak için çekmekte olduğunuz sahneye adapte olan 5 eksenli Akıllı Görüntü Sabitleyiciye sahiptir. Dinamik Görüntü Sabitleyici, elle film çekerken, yürür ya da koşar durumda bile mükemmel bir görüntü sabitleme sağlamaktadır.

Daha net fotoğraflar çekmek