Cat and koala printed on PIXMA TS5350 printer

Baskı ve el işleri

@paperboyo ile İşleyin, Yaratın, Gösterin

Instagram'da Paperboyo adıyla tanınan Rich McCor, hepimizin bildiği gibi kağıtla çalışmayı çok seviyor.

Yaklaşık yarım milyon insan, kağıtla yaptığı işleri görmek için onu takip ediyor.

Bilgilendirme çok basitti: Yaratıcı olun, eğlenin ve istediğiniz şeyi yapın.

"Canon, PIXMA TS5350 Serisi yazıcıyı PIXMA kağıt serisini kullanarak yaratıcılığımı ortaya koymamı istediğinde gerçekten çok heyecanlandım. Tüm bu çalışma bana yepyeni bir dünyanın kapılarını açtı. Şablonlarla yaptığım çalışmaları çok seviyorum ama hala keşfetmek istediğim birçok şey var. Canon'un bu teklifi, hem eğlenmemi hem de bir süredir yaptığım çalışmalardan biraz uzaklaşmamı sağladı.

"Bu bilgilendirmeyle ilgili en sevdiğim şey, kağıt ile yaratıcı işler ortaya koyarken stilimi ve mizah anlayışımı da yansıtmama olanak tanımasıydı. Aynı zamanda sınırlarımı esnetmemi ve normalde denemeyeceğim yeni alanları keşfetmemi sağladı."

Picture of hashtag #liveandcreate printed on PIXMA TS5350 printer.

@paperboyo için ilk şaşırtıcı nokta, PIXMA TS5350 Serisi yazıcı ile basılan fotoğrafların kalitesiydi.

"İyi bir yazıcıdan alınan bir baskının ne kadar etkili olabileceğini unutmuştum. Glossy fotoğraf kağıdı ile birkaç test fotoğrafı bastığımda kaliteden gerçekten etkilendim. Ayrıca, fotoğraf baskılarını düşündüğünüzde aklınıza ilk parlak kağıt gelir. İki Taraflı Mat kağıt ise aynı kaliteyi almayı beklemediğim bir kağıt türüydü ama beni haksız çıkardı. Oldukça retro ve çok havalı!"

Farklı türdeki kağıtlarla çok çeşitli anlık fikirler ortaya çıkması da Rich'i şaşırtan şeylerden biri oldu.

"Konseptlerimden bazıları işe yaradı, bazıları yaramadı ama yeni şeyler yapma üzerine düşünmek çok eğlenceliydi. Bu fikirlerden bazılarını masaüstümdeki "Bir gün denenecek fikirler" klasörümden aldım! Eski ve yeni fikirlerimi bir araya getirmek farklı bir deneyimdi.

"Örneğin, tüm fikirlerimi ortaya koymak istesem Instagram'da paylaştığım bir video hikayesi 5 dakika uzunluğunda olurdu. Sonuç olarak, kalemler ve harfler gibi nesneleri kullanarak kağıdın ötesine geçen işler ortaya çıkardım ve ilk düşündüğümden çok daha etkili sonuçlar aldım. Bunun en büyük nedeni baskılarda çok fazla ayrıntılı bulunmasıydı; bu sayede 2B görüntüler daha önce görmediğim gerçekçilikte 3B kalitesiyle hayat buldu."

"Bu fikir; sihirbazlık numaralarına, optik illüzyonlara ve etkili perspektif fotoğrafçılığına olan sevgimden doğdu. Paperboyo çalışmalarımın temelinde bu sihir ve illüzyon sevgisi var. Fotoğraf kağıdı, bana uzun yıllardır yapmadığım eski bir hobimi yeniden canlandırma fırsatı verdi.

"Yeniden yapıştırılabilir fotoğraf kağıdı da harika çalışmalar ortaya çıkarıyor. Tek görüntüden oluşan animasyonlar için ideal olduğundan büyük olasılıkla fikirlerin çoğuna hayat veren bu kağıt oldu. Duvarlarda hareket eden figürler yaratmak, var olmayan deliklere doğru yuvarlanan golf topları oluşturmak gibi tüm fikirler, bu kağıdın yeniden yapıştırılabilir, çıkarıp takılabilir yapısı sayesinde çok kolay bir hal aldı."

@paperboyo'nun bir süredir aklında olan bir diğer fikir ise ticari markası olan Paperboyo şablonlarını ceple etkileşimde bulunacak şekilde tişörtlere basmaktı.

 GIF of cat printed in pocket of T-Shirt using Fabric Iron-On Transfers.

"Geçmişte tişört baskısı yapan çeşitli firmalarla görüşmeler yaptım. Hepsi ceplerle çalışmanın çok karmaşık ve pahalı olduğunu ve bu konuda gerçekten bir şey yapamayacaklarını söylediler. Bu nedenle bu fikri hayata geçiremedim."

Kumaş Üzerine Ütülü Aktarım kağıdı ise Rich'e kenara kaldırılan bir fikirle denemeler yapma olanağı tanıdı. Böylece bu fikri gerçeğe dönüştürebildi.

GIF of Koala printed in pocket of T-Shirt using Fabric Iron-On Transfers.

"Düşündüğümden çok daha iyi sonuçlar aldım. Tasarımlar çok gerçekçi ve profesyonel görünüyordu ve üretim süreci gerçekten kolaydı. Baskı firmalarının söylediklerini düşününce buna çok şaşırdım."

@paperboyo aldığı dönüşlerden de çok memnun kaldı.

"PIXMA TS5350 Serisi yazıcı orijinal Canon medyalarıyla çalışmaktan büyük keyif aldım. El işi baskılarının en eğlenceli yanı ise içerik ve aldığım harika yorumlar.

"Gelecekte kesinlikle origami, tek görüntüden oluşan animasyonlar ve en önemlisi tişörtlerle denemeler yapmaya devam edeceğim."

Siz de yapabilirsiniz! Fikirlerinizi @paperboyo gibi işlemek, yaratmak ve göstermek için ilham alın ve #LiveAndCreate etiketini kullanarak bizimle paylaşın.

İlgili makaleler
Discover the possibilities of printing

BASKI SEÇENEKLERİ

Baskının gücünü keşfedin

Modern yazıcılar, beklediğinizden daha fazlasını yapabilir. Modern yazıcılarla yapabileceğiniz birçok yaratıcı şeyi keşfedin.

Five types of people who really need a printer – are you one of them?

BASKI

Bir yazıcıya gerçekten ihtiyaç duyan beş tip insan: Siz de onlardan biri misiniz?

Yaratıcı biri, işletme sahibi veya bu listedeki diğer kişilerden herhangi biri. Doğru yazıcıya sahip değilseniz çok şey kaybediyorsunuz. İşte nedeni.

Create a papercraft safari

YARATICI BASKI

Kağıt el işi safarisi oluşturun

Canon Creative Park ile kendi hayvan temalı aile etkinliğinizin baskısını alarak doğadan ilham alın.

İlgili Ürünler

İlgili Makaleler

İlham Alın bölümü; kullanışlı fotoğrafçılık ipuçları, alıcı kılavuzları ve bilgilendirici röportajlar dahil olmak üzere en iyi fotoğraf makinesini veya en iyi yazıcıyı bulmanız ve bir sonraki yaratıcı fikrinizi hayata geçirmeniz için ihtiyacınız olan her şeyi içeren temel bir kaynaktır.

Tüm Hikayelere geri dön