YARATICI BASKI

Bu ilkbaharda baskı kelebek projeleriyle hünerlerinizi konuşturun

Kağıt el sanatları ustası Aimee Graham, hoş kelebek temalı el sanatı eserleri yaratmak için baskı ve boyamanın nasıl bir araya gelebileceğini gösteriyor.
Renkli el işi kelebek sergisinin yanında bir Canon PIXMA TS5350 Serisi yazıcı.

Kelebeklerin gelişi ilkbaharın kapıda olduğunun net bir işaretidir. Değişen mevsimi karşılamanın, kendi kelebek temalı ev süslemelerinizi yapmaktan daha iyi bir yolu olabilir mi?

Sanatçı ve kağıt el işi sanatları ustası Aimee Graham işe origami takılar yaparak başladı ve geçtiğimiz yıllarda yeni fikirler geliştirdi, yeni malzemelerle denemeler yaptı ve çalışmalarını Instagram profilinden paylaşmaya başladı (@aimee__designs).

"Her zaman yaratıcıydım ve el işi yapmak kişisel bakım rutinimin bir parçası haline geldi. İnsanların çalışmalarıma değer verdiğini fark etmek bana kendi markamı inşa etmeye başlayacak güveni verdi," diye açıklıyor Aimee. "İnsanların aksesuar olarak kullanabilecekleri veya evlerini süsleyebilecekleri eğlenceli, kişisel ve sürdürülebilir parçalar yaratmak istiyorum. Aynı zamanda insanların kendi yaratıcılıklarına ulaşmalarına yardım etmek istiyorum."

Aimee burada bir Canon PIXMA TS5350a Serisi yazıcı, Canon'un ilham dolu ücretsiz içerik hizmeti Creative Park üzerinden aldığı şablonlar ve biraz da kağıt el işleri sanatı becerisiyle nasıl olağanüstü ve yaratıcı bir kelebek sanatı ortaya koyduğunu anlatıyor.

1. Kelebek sanatınız için şablon seçimi ve baskısı

Canon PIXMA TS5350 Serisi yazıcıdan el işi kelebek şablonları basan bir kadın.

Creative Park'ta başlarken size yardımcı olabilecek birbirinden farklı kullanıma hazır kelebek şablonları bulabilirsiniz. Aimee, "Yaratıcı olmak için karmaşık araç ve ekipmanlara ihtiyacınız yok," diyor.

Creative Park'ta uçan kelebekler ve 3B duvar çıkartmaları da dahil tasarımlarınız için temel teşkil edebilecek çok güzel şablonlar bulabilirsiniz. Ayrıca kağıt el işi sanatları projeniz için hem iOS hem de Android uyumlu Creative Park uygulamasından ilham alabilirsiniz. Uygulamadan baskı almak için uyumlu bir Canon PIXMA Mürekkep Püskürtmeli yazıcıya bağlanmanız gerekir. Desteklenen yazıcı modelleri* listesini kontrol edin.

Aimee, "Baskı, çalışmalarınız için mükemmel bir başlangıç noktası," diyor. "Bir şeyin çok zor olduğunu düşünüyorsanız işe her zaman şablonların ve taslakların baskısını alarak başlayabilirsiniz. Bunları takip edip keserek kendi dekupaj veya kolaj tasarımlarınızı oluşturabilir ya da onları sadece bir ilham kaynağı olarak kullanabilirsiniz."

Aimee şablonlarını basmak için bir Canon PIXMA TS5350a Serisi yazıcı ile hem Plus Glossy hem de Mat Fotoğraf Kağıdı kullanmış. Yazıcının kurulumunu hızlı, kullanımını ise kolay bulmuş. "Kağıt besleme ve kağıt boyutu ayarlarını değiştirme bakımından aşırı derecede kullanıcı dostuydu. Kullandığım diğer yazıcılardan biraz daha kompakttı ve bu yüzden güzel de görünüyor.

Ayrıca kağıt kalitesi mükemmeldi," diye ekliyor. "Kağıt bazen üzerinde çalışmaya devam ederken biraz parçalanabiliyor, bu yüzden sürece dayanabilecek kadar güçlü bir kağıt kullanmak gerçekten iyiydi. Ayrıca üzerinde delikler açıp içinden teller geçirdikten sonra bitmiş haliyle sağlamlığını korudu!"

2. El işi kelebeklerinizin süslenmesi

Maket bıçağıyla bir kelebek resmini kesen büyük halka küpeli bir kadın.

Aimee için kağıt el işleri sanatı aynı zamanda bir kişisel bakım. "Sürecin ve tamamlanmış bir eserin size verdiği tatmin duygusunun yanı sıra bu bir tür meditasyon olarak da kullanılabilecek farkındalık etkinliği," diyor.

Canon PIXMA TS5350 Serisi yazıcısının yanında renkli kağıt sanatı kelebekler katlayan bir kadın.

Şablonunuzu bastıktan sonra el işi kelebeklerinizi dilediğinizce süslemek için yaratıcı yanınızı kullanabilirsiniz.

Aimee tasarımlarının başlangıç noktası olarak Creative Park'ta bulunan 3B duvar çıkartmalarını kullanmış. "Şablonlar çalışmaya başlayabileceğim bir çıkış noktası oluşturdu. En çok hangi şekilleri sevdiğimi biliyordum ve bu işleri basitleştirirken aşırı düşünmemi engelledi," diye açıklıyor. "Çalışmanın ana odak noktası kelebeklerdi ve diğer her şey buna zemin hazırlamak için yaratıldı." Aimee grafon kağıdından çiçekler, bitkiler ve kendi diğer renkli çalışmalarıyla birlikte bir sırça fanus (teşhir amaçlı cam fanus) içinde düzenlemeyi planladığı bir grup kelebek yaratmak için şablon ve talimatları indirmiş.

Daha sonra ilgisini derin çerçeve içerisinde bireysel tasarımlar yapmaya yöneltmiş. Bu sefer internetten aldığı düz kelebek şablonlarından faydalanmış ve favori Creative Park kelebeklerini rehber olarak kullanıp narin kanat desenlerini sulu boya ve mürekkepli kalemlerle renklendirmiş.

"Asıl odak noktam, şablonları daha sonra 3 boyutlu hale getireceğim rengarenk kelebeklere dönüştürmekti. Bu noktada iş temelde renklendirmeydi. Yaratım sürecini çocuksu köklerine kadar sadeleştirmek ve yalnızca eğlenmek insanı canlandıran bir deneyimdi," diyor Aimee.

Sulu boyanız ve mürekkepli kaleminiz yoka renkli kuru boya kalemleri de işinize yarayacaktır. Aimee heyecanla "Baskıların kalitesi mükemmeldi," diye ekliyor. "Hiçbir mürekkep lekesi yoktu ve basılan çizgiler gerçekten iyiydi."

3. Kağıt el sanatı kelebeklerinizin sergilenmesi

Ahşap derin bir çerçevede üç kağıt sanatı kelebeği sergileyen bir kadın.

Kelebek duvar sanatı eserlerinizi sergilemek için derin çerçeveler kullanmak sıkı çalışmanızı göstermenin mükemmel bir yolu.

Küçük bir cam fanusla el işi kelebek sergisini düzenleyen bir kadın.

Kağıt el işleri sanatı inanılmaz derecede çok yönlü bir hobi haline gelebilir. "2 boyutlu şekilde, olduğu gibi kullanılabilen veya 3 boyutlu hale getirilebilen bir araç sunuyor. Birazcık hayal gücüyle pek çok fikri hayata geçirebilirsiniz," diyor Aimee.

Aimee'nin uzmanlık alanlarından bazıları grafon kağıdından çiçek buketleri, duvara asılan süslemeler ve derin çerçeveler. Dolayısıyla tasarımlarına el işi kelebekleri eklemenin ne kadar kolay olduğunu doğrudan görebildi.

"Tüm çalışmalarımda doğadan ilham aldım, böylelikle kelebeklerin ne kadar sevileceğini hayal edebildim," diyor. "Sırça fanustaki parçayı hemen zihnimde canlandırabildiğim için bunu hayata geçirirken gerçekten heyecanlandım."

Aimee, boyadığı üç kağıt kelebeği duvar sanatı biçiminde sergilemek üzere derin bir ahşap çerçeve seçmiş ve her birinin yanına elle yazılmış tür etiketleri iliştirmiş.

"Sırça fanusları ve derin çerçeveleri bu şekilde kullanmaya bayılıyorum," diye açıklıyor. "Bana, Doğa Tarihi Müzesi gibi yerlerde gördüğünüz numune kavanozlarını anımsatıyor. Güzellik, doğa ve tarihi bu şekilde korumak nesneleri sanat eserlerine dönüştürüyor."

4. Deneme yapmaktan korkmayın.

İçinde kağıt sanatıyla yapılmış üç kelebek olan derin bir ahşap çerçeveyi tuğla duvara asan bir kadın.

Bu şık derin çerçeve gibi farklı sergileme araçlarını kullanmak kağıt el işleri sanatınıza yeni bir boyut katabilir.

Bir kadın, ahşap bir yüzeye renkli kağıt kelebeklerle dolu cam bir fanus yerleştiriyor.

Konu kağıt sanatı olduğunda, en iyisi işe küçük çalışmalarla başlamak. "Becerileriniz geliştikçe daha zorlu projeler yapabilirsiniz. Doğrudan çok zor bir projeye atlamaya hiç gerek yok," diyor Aimee.

Aimee bitmiş çalışmalarından çok memnun kalmış. Hayatı boyunca yaratıcılığından faydalansa da herkesin benzer sonuçlara ulaşmasının mümkün olduğunu düşünüyor.

"Bence herkes içinde bir yerlerde yaratıcı özellikler taşıyor," diyor. "Özellikle bir şeyleri sıfırdan yarattığınızda sanat zorlayıcı olabiliyor. Ama sürece basit çalışmalarla başlarsanız ve çaba sarf edip nereye evrildiğini izlerseniz muhtemelen siz de içinde kaybolursunuz. İşin büyüsü de burada.

"Süreç bitmiş çalışmadansa yaratıcı yolculukla ilgili bir hale geliyor. Sadece çalışmalarınızı basit tutun, eğlenceli bir hale getirin ve denemeye devam edin."


Kağıt el sanatlarıyla ilgili daha fazla ilham almak için Pinterest hesabımızı takip edin. Çalışmalarınızı sosyal medyada #MadeWithPIXMA etiketiyle paylaşmayı da unutmayın.Yazan: Andrea Ball*Yazıcınız desteklenmiyorsa Creative Park web sitesine bakın.

İlgili Ürünler

İlgili makaleler

 • Parlak bir kağıt el işi yalıçapkını, arka planda görünen bitki ve tabloların karşısında bir kişinin elinde duruyor.

  BASKI VE EL İŞLERİ

  Kağıt el işi sanatı

  Sanatçı Zack McLaughlin, bir Canon Creative Park yalıçapkını şablonundan ilham alıyor.

 • El iş uzmanı Hannah Bullivant; kağıt el işi çiçekler, yumurtalar ve tavşanlar, laleler ve sıcak haçlı çöreklerle süslenmiş bir bahar sofrasında iki çocuğun arasında oturuyor.

  BASKI VE EL İŞLERİ

  İlkbahar kağıt el işi görevi

  Hannah Bullivant'ın ilkbaharı kutlamak için nasıl eğlenceli kağıt el işi süslemeler yarattığını keşfedin.

 • YARATICI BASKI

  Kağıt el işinden masa süslemeleri

  Creative Park ile her durum için güzel masa süsleri oluşturun.

 • Bir kadın, üzerinde Canon PIXMA yazıcı ve çeşitli el işi malzemeleri bulunan ahşap bir masada otururken Creative Park şablonlarını kesiyor.

  BASKI

  El işleri için en iyi yazıcılar

  Canon, aile projelerinden profesyonel çalışmalara kadar her türlü çalışmanız için mükemmel bir yazıcıya sahiptir.