A table is filled with Christmas-themed paper crafted decorations and gifts.

El işi baskısı

Bu sezonu yaratıcılığınızla süsleyin: yılbaşında yazıcınızı kullanarak kendi başınıza oluşturabileceğiniz altı şey.

Birçoğumuz çocukluğumuzdan beri tatil sezonunu kağıtla yapılan el işleriyle ilişkilendirmişizdir. Yaşımız kaç olursa olsun el işi yılbaşı hediyeleri ve süsleri yapmak, sevdiklerimizle birlikte vakit geçirirken ailemize ve arkadaşlarımıza kişisel hediyeler hazırlamak için eğlenceli ve dinlendirici bir yol sunar. El işleri üretmek, yılbaşı hazırlıkları yoğunlaştığında kendinize zaman ayırıp dinlenmek için de fırsat sağlar.

İster ailenizle toplanıyor ister yaratıcılığınıza zaman ayırıyor olun, Canon'un ücretsiz çevrimiçi hizmeti Creative Park'ta bulabileceğiniz çok çeşitli şablonları kolayca basıp birleştirerek hediye kutularından advent takvimlerine ve çocuk oyuncaklarına kadar birçok farklı eşya oluşturabilirsiniz. Tek ihtiyacınız olan bir yazıcı, biraz kağıt ve bazı temel kağıt sanatı aletleridir (aşağıya bakın). Yeni pişmiş kurabiyelerinizi bir tabağa koyun, kapılarınızı dış dünyaya kapatın ve hünerlerinizi sergilemeye başlayın!

Şunlara ihtiyacınız olacak:

1. Kendi yılbaşı süslerinizi kendiniz yapın

Two homemade cardboard snowman decorations, one with a blue scarf and one with red.

Odaları yıldızlar, çanlar, çoraplar veya Noel Babalar ile süsleyin: Creative Park'ın Ev ve Yaşam bölümünde kolayca basıp, kesip birleştirerek kendi başınıza hazırlayabileceğiniz çok sayıda yılbaşı süsü bulunur. Bu sevimli kardan adamlar, hem yılbaşı ağacının üzerinde hem de şömine rafında güzel duracaktır. Şablonu indirin ve resimli talimatları izleyin.

El işi ipucu: Kağıdı yapıştırmadan önce katlayın, katlama çizgilerinin üzerinden geçin ve gereken yerlerde kıvrımlar ekleyin.

2. El işi advent takvimi ile günleri sayın

A homemade advent calendar shaped like a Christmas house.

Mağazalarda sayısız advent takvimi bulabilirsiniz fakat hiçbiri, kendi yaptığınız takvim kadar özel olmayacaktır. Amacınız ister sevdiklerinizi şımartmak ister çalışma arkadaşınız için güzel bir hediye bulmak olsun, hediyenizi alan kişi şekerlemeyle dolu, benzersiz el işi takviminizden çok etkilenecektir.

El işi ipucu: Her bir parçanın numarasını kurşun kalemle arkasına yazarak parçaları kaybetmeyin.

3. Hediye kutuları hazırlayarak kişisel hediyeler verin

İlgili Makaleler
canon-get-inspired-christmas-craft-related-article-1-185

YAZICILAR

Sizin için en uygun yazıcı hangisi?

İster bir ebeveyn ister bağımsız iş sahibi isterseniz de güzel sanatlar fotoğrafçısı olun, size uygun bir yazıcı mutlaka vardır. Hangisi olduğunu keşfedin

canon-get-inspired-christmas-craft-related-article-2-185

YARATICI FOTOĞRAFLAR

Hattie Newman ile EOS 4000D'yi keşfedin

Dekoratör Hattie Newman, fotoğrafçılığın gündelik olaylardan ilham almasına ve bu ilhamı bir sanat biçimine dönüştürmesine nasıl yardımcı olduğunu anlatıyor.

Three homemade decorative gift boxes in different shapes.

Hazırlaması kolay ve eğlenceli olan el işi kutular, hediyelerinizi daha özel hale getirir; üstelik bunları hazırlamak, kutu satın almaktan çok daha ucuzdur. Creative Park'ta yılbaşı ağacı ve yıldız şeklinde hediye kutuları bulabileceğiniz gibi sezona özel, zarif hediye kutuları ve yıl boyu kullanılabilecek, güzel ve süslü kutular da bulabilirsiniz. Hatta dilerseniz kendi hediye etiketlerinizi basabilir ya da el işi açılır yılbaşı kartı hazırlayabilirsiniz.

El işi ipucu: Parçaları numaralarla gösterilen sırada yapıştırdığınızdan emin olun.

4. El işi oyunlarla kendi eğlencenizi oluşturun

A homemade block puzzle depicting Santa on his sleigh being drawn by two reindeer in a winter scene.

Tatilde, boş zamanlarda aileyi bir araya getirecek bir aktiviteye sahip olmak iyidir. Creative Park'ta, kendi ellerinizle hazırlayıp daha sonra ailenizle oynayabileceğiniz çeşitli oyunlar için şablonlar bulabilirsiniz. Bu yılbaşı temalı bulmacanın yanı sıra küçüklere uygun blok bulmacalar, daha büyük çocuklara yönelik geometrik bulmacalar ile tombala ve rulet gibi tüm ailenin birlikte oynayabileceği oyunlar da mevcuttur.

El işi ipucu: Küçük parçaları alıp takarken cımbız kullanın.

5. Bebek odasını el işi yılbaşı dönenceleriyle süsleyin

A variety of homemade Christmas decorations including Santa, a reindeer, and a mobile with a twirling Christmas tree and snowflakes.

Bebek oyuncaklarının mağazadan satın alınmış olması gerekmez. Dönen yılbaşı ağaçlı ve kar taneli bu güzel dönence, kendi evinizdeki veya sevdiklerinizin bebek odasını yılbaşına hazır hale getirmek için yaratıcı ve kişisel bir yol sunar. Creative Park'ta fil, kuş, sıcak hava balonu ve uzay gibi farklı temalara sahip dönenceler de bulabilirsiniz.

El işi ipucu: Kağıtları daha kolay ve düzgün katlamak için cetvelle veya mürekkebi bitmiş, eski bir tükenmez kalem gibi sivri bir nesneyle kat yerlerinin üzerinden geçin.

6. Genç kaşif için el işi oyuncaklar yapın

A papercraft model stegosaurus.

Çocuğunuzun ilgisini çeken ister dinozorlar, büyük memeliler veya kuşlar isterse uçaklar veya trenler olsun, Creative Park'ta meraklı çocukların ilgisini çekecek, yeterli sayıda oyuncak bulabilirsiniz. Oyuncakları kendi başınıza basıp birleştirebileceğiniz gibi tatil aktivitesi olarak çocuklarınızla birlikte hazırlayabilir ya da şablonları basıp yapıştırıcı ve makas gibi el işi aletleriyle birlikte yaratıcı bir çocuğa hediye de edebilirsiniz.

El işi ipucu: Yapıştırıcıyı kürdanla sürün. İnce sürülmüş yapıştırıcı daha iyi görünür.

Yazan: Kathrine Anker

İlgili Ürünler

İlgili Makalelerİlham Alın bölümü; kullanışlı fotoğrafçılık ipuçları, alıcı kılavuzları ve bilgilendirici röportajlar dahil olmak üzere en iyi fotoğraf makinesini veya en iyi yazıcıyı bulmanız ve bir sonraki yaratıcı fikrinizi hayata geçirmeniz için ihtiyacınız olan her şeyi içeren temel bir kaynaktır.

Tüm İpuçları ve Teknikler bölümüne geri dön