get-inspired-spring-hero-tinted-max-sjsjak-7hkh-3jj3j

BASKI VE EL İŞLERİ

Creative Park ile baharın neşesini evinize taşıyın

Kağıt el işleri hem iyileştirici bir etkiye sahiptir hem de hayal gücünüzü kullanabileceğiniz oyunlar için ilham verir. Ayrıca, genç (ve yaşlı) zihinlerle etkileşim kurmak, onları eğlendirmek ve eğitmek için mükemmel bir yol sunar. Eğlenceli olduğu kadar yaratıcılık da uyandırır. Canon'un çevrimiçi hizmeti Creative Park ile tüm ailenin keyfini çıkarabileceği pek çok eğlenceli kağıt el işi etkinliğini ücretsiz indirebilirsiniz. Tek ihtiyacınız Canon yazıcı, birkaç kağıt ve aşağıda listelediğimiz temel el işi araçlarıdır. 


Ne bekliyorsunuz? Bahardan ilham alan bu fikirlerle hemen işe koyulun.

İhtiyaç listesi: 

  • Yazıcı. Hangi Canon yazıcısının size uygun olduğunu öğrenin
  • Kağıt
  • Makas/maket bıçağı
  • Yapıştırıcı ve tutkal
  • Cetvel veya gönye
  • Kurşun kalem
  • Sivri uçlu bir nesne
  • Kürdan
  • Cımbız

1. Çiçeklerle evinizi canlandırın

Create delicate hand-crafted flowers for a fun, interactive way to get the whole family involved in brightening up your home.
El işi çiçekler yaparak tüm ailenizin eğlenerek birbiriyle etkileşim kurmasını sağlayın ve hep birlikte evinize canlı bir hava katın.

Çiçekler, en tatsız günleri bile keyifli hale getirebilir. Yeni toplanmış bir çiçek buketi evinize birkaç günlüğüne renk katabilir ancak yeni basılmış çiçekler çok daha uzun süre dayanır! Creative Park'ın Bitkiler bölümünde Atatürk Çiçeği, Gül, kaktüs çeşitleri ve hatta Bonsai ağaçları dahil pek çok bitki çeşidiyle birlikte canlı tek bir Gerbera'dan oluşan basit kağıt el işi projesini bulabilirsiniz.

El işi ipucu: Taç yapraklara canlı bir doku kazandırmak için Canon'un Matte Fotoğraf Kağıdını kullanın.

2. Kağıttan hayvanat bahçesi oluşturun

A papercraft bunny rabbit.
Evcil hayvanlardan vahşi kuşlara kadar pek çok hayvan arasından seçim yapın. Yaratıcılığınızı kullanarak unutulmayacak bir eser ortaya çıkarabilirsiniz.

180'den fazla hayvan temalı kağıt el işi projesi içinden seçim yapmak zor olabilir. Ancak hangi canlı baharın gelişini sevimli ve meraklı bir yavru bir tavşandan daha iyi simgeleyebilir? Koleksiyonun "Başlangıç Seviyesi Serisinden" seçilen bu proje, kağıt el işi projelerine yeni başlayacak minikler için en uygun seçenektir. Bu proje, miniklerin temel katlama ve kesme tekniklerini öğrenmesine yardımcı olur.

El işi ipucu: Kulaklarını istediğiniz açıyla yapıştırın. Sevimli bir görünüm için kulakları ileri doğru bakacak şekilde yapıştırabilir ya da daha tedirgin bir görünüm için arkaya yatırabilirsiniz.

3. Bahar havasıyla oyun moduna geçin

A colourful papercraft merry-go-round.
Daha zorlayıcı bir şey arıyorsanız atlı karınca, dönme dolap ve hatta hız treni gibi hareketli parçalara sahip bir proje deneyin.

Fil, panda ve aslan dahil altı parlak renkli hayvana sahip bu hareketli atlı karınca ile lunaparkın neşesini evinize taşıyın. Kapılarınızı, pencerelerinizi açın; ılık bahar havasının evinizi tazelemesine izin verin ve bu el işi oyuncağın hayat bulmasına tanık olun. Creative Park'ın Oyun bölümünün altındaki rüzgar gücüyle çalışan diğer pek çok eğitici kağıt el işi projesi gibi bu proje de mevsim geçişlerinin keyfini çıkarmana yardımcı olur.

El işi ipucu: Canon'un Çift taraflı Mat Kağıdını kullanarak atlı karıncanın her açıdan renkleriyle dikkat çekmesini sağlayın.

4. Dışarıyı içeri taşıyın

A wall decorated with blue butterflies.
Bu uçuşan kelebekler gibi duvar dekorasyonları evinize canlı bir hava katabilir ve yapması sandığınızdan çok daha kolaydır.

Bahar gelmişken siz de 3B duvar çıkartmaları ile baharın capcanlı renklerini evinize taşıyın. Her yanından geçtiğinizde veya rüzgar estiğinde uçuşacak bu kelebek baskıları ile baharda açan çiçeklerin etrafında uçan kelebekleri evinizin duvarlarına yansıtabilirsiniz.

El işi ipucu: Kaleydeskop (kelebek sürüsünün resmi adı) etkisi yaratmak için zemine yakın olan kısımdan birkaç daha küçük kelebekle başlayıp duvarın yukarısına doğru daha büyük ve daha çok sayıda kelebekle devam ederek uçuşa geçen bir kelebek sürüsü görüntüsü yaratın.

5. Favori fotoğraflarınızı çerçeveleyin

A pale pink papercraft photo frame.
Pek çok tasarımla anılarınıza hayat verin. Paylaşılan her an için kusursuz çerçeveyi seçin.

Fotoğraflarınızı asarak kendinize ve sevdiklerinize mutlu anlarınızı hatırlatabilir; doğum günü ve tatiller gibi dört gözle beklediğiniz etkinlikler için ilham alabilirsiniz. Creative Park, bu pembe tonlu Japonya esintili vinyet de dahil birçok fotoğraf çerçevesi kağıt el işi tasarımı sunar. Bu tasarımlar, ilkbahar ve yaz için veya Anneler Günü hediyesi olarak mükemmeldir.

El işi ipucu: Çerçeve kullanmak istemiyorsanız fotoğraflarınızı doğrudan Canon'un Mıknatıslı Fotoğraf Kağıdına basarak herkesin görebilmesi için buzdolabınızın kapısına yapıştırabilirsiniz.

Mıknatıslı kağıdın yanı sıra albümlerinizi veya yatak odanızı en sevdiğiniz fotoğraflarla süslemek için yeniden yapıştırılabilir kağıtları kullanabilir veya kıyafetlerinize size özel tasarımlar katmak için farklı tasarımlara sahip ütülü aktarımlar yapmayı deneyebilirsiniz. Bu baharda Creative Park ile evinize canlı bir hava katmanın ekstra yollarına ulaşmak için iOS ve Android'e yönelik Creative Park App'i indirin.

Natalie Denton tarafından yazıldı

İlgili Makaleler
Craft butterflies

YARATICI BASKI

Baskı ve el işi kelebek duvar sanatı

Kağıt el işi sanatları ustası Aimee Graham, baskıyla nasıl özel süslemeler yapılacağını anlatıyor.

Create a papercraft safari

YARATICI BASKI

Kağıt el işi safarisi oluşturun

Canon Creative Park ile kendi hayvan temalı aile etkinliğinizin baskısını alarak doğadan ilham alın.

Paper cutting craft

YARATICI BASKI

Yaratıcı kağıt el işi eserleri oluşturun

Kağıt keserek dekoratif görüntüler oluşturma konusunda uzman rehberliği edinin.

İlgili Ürünler

İlgili Makaleler

İlham Alın bölümü; kullanışlı fotoğrafçılık ipuçları, alıcı kılavuzları ve bilgilendirici röportajlar dahil olmak üzere en iyi fotoğraf makinesini veya en iyi yazıcıyı bulmanız ve bir sonraki yaratıcı fikrinizi hayata geçirmeniz için ihtiyacınız olan her şeyi içeren temel bir kaynaktır.

İpuçları ve Teknikler bölümüne geri dön