A green cutting mat with printed stickers resting on top, with a smartphone and tablet.

YAZDIRMAYLA İLGİLİ İPUÇLARI

Baskının gücüyle telefonunuza ve diğer eşyalarınıza yeni bir görünüm kazandırın.

Hepimiz akıllı telefonlarımızı, tabletlerimizi ve dizüstü bilgisayarlarımızı çok seviyoruz ancak bu cihazların orijinal tasarımı kimseye özel değil. Neyse ki Canon RP-101 Yeniden Yapıştırılabilir Fotoğraf Kağıdı ve Canon PIXMA yazıcı sayesinde bu durumu en sevdiğiniz fotoğraf, tasarım veya desenleri kullanarak değiştirebilirsiniz. Ayrıca adından da anlaşılacağı gibi Yeniden Yapıştırılabilir Fotoğraf Kağıdı ile tasarımınızı istediğiniz sıklıkta çeşitlendirebilir, hatta kıyafetinize uyacak şekilde değiştirebilirsiniz!

Telefonunuzu, tabletinizi ve dizüstü bilgisayarınıza yeni bir görünüm kattığınızda evdeki özelleştirebileceğiniz diğer eşyaların da farkına varacaksınız. Örneğin, buzdolabınızı dönüştürmek için en sevdiğiniz fotoğraflarınızı Yeniden Yapıştırılabilir Fotoğraf Kağıdı üzerine veya birçok metal eşya için mükemmel olan MG-101 Mıknatıslı Fotoğraf Kağıdı üzerine bastırabilirsiniz.

İhtiyacınız olanlar

Baskıları oluşturma

Canon'un Mıknatıslı Fotoğraf Kağıdı ve Yeniden Yapıştırılabilir Fotoğraf Kağıdı, fotoğraf baskıları için ideal olan 10,16 x 15,24 cm (4 x 6 inç) boyutundadır ancak özel şekillerde daha küçük çıkartmalar ve mıknatıslar oluşturmak için bu kağıtları kesebilirsiniz. Kağıt düzenini akıllıca kullanırsanız bir yaprak kağıttan birden fazla etiket veya mıknatıs oluşturabilirsiniz.

Yapmanız gerekenler:

1. Tasarımınızı seçin.

A smartphone showing Creative Park, a tablet with printed stickers on it and a green cutting mat.
Cihazınızı kendi görüntülerinizin baskısını alarak veya Creative Park'taki grafiklerden yararlanarak süsleyebilirsiniz. Olasılıklar sınırsız.

Aile fotoğraflarından harika çıkartmalar elde edebilirsiniz ancak çocuklarınızın çizimleri, elle yazılmış bir not ya da yaprak veya çiçek gibi nesnelerin fotoğrafını da çekebilirsiniz. Fotoğrafın orijinal görünümünü değiştirmek istiyorsanız telefonunuzda veya bilgisayarınızda görüntüye filtre etkisi uygulamayı deneyin.

Ayrıca Creative Park'tan ilgi çekici tasarımlar da indirebilirsiniz. Dikkatle kesip hizalayarak telefonunuzun arkasını veya mevcut bir kılıfı kapatabileceğiniz bazı genel akıllı telefon kılıfı şablonlarıyla birlikte güzel motif ve desen seçenekleri sizleri bekliyor.

2. Yazıcıya kağıt yerleştirin.

İlgili makaleler
A woman wears a cotton tote bag, adorned with an iron-on transfer of a panda.

YARATICI BASKILAR

Gardırobunuzu baştan tasarlayın.

Yazılı tişörtler, özel çantalar… Tekstil baskısı için basit bir kılavuz.

A printout on a printer tray of an iron-on transfer of a polar bear, and different print applications: smartphone, cloth bag, T-shirt, party glasses

YARATICI BASKILAR

Baskı ile yaratıcılığınızı ortaya çıkarın

Canon kağıtlarını, uygulamalarını ve yazıcılarını kullanarak evinizi nasıl dönüştürebileceğinizi ve telefonunuzdan buzdolabınıza kadar her şeyi nasıl kişiselleştirebileceğinizi keşfedin.

A woman loading photo paper into a white Canon PIXMA printer.
Çekimlerinizi buzdolabındaki bir mıknatısa mı yoksa dizüstü bilgisayarınızdaki bir çıkartmaya mı dönüştürmek istiyorsunuz? Yazıcıyı yüklemeden önce isteğinize uygun bir medya seçmeyi unutmayın.

Ardından, kullanmak istediğiniz medyaya karar verip PIXMA yazıcınıza yüklemeniz gerekir. Yeniden Yapıştırılabilir Fotoğraf Kağıdı, hassas elektrikli öğeler de dahil olmak üzere birçok yüzey çeşidi için mükemmel bir seçimdir. Canon Mıknatıslı Fotoğraf Kağıdı ise birçok metal nesneye uygundur. Tasarımınızı Mıknatıslı Fotoğraf Kağıdına aktarmadan önce süslemek istediğiniz eşyanın mıknatıslı olduğundan emin olun.

3. Tasarımınızın baskısını alın.

A woman holding a printed photo of a flamingo graphic next to a Canon printer.
Canon PIXMA serisinin Wi-Fi özellikleriyle tasarımınızı doğrudan akıllı telefonunuzdan yazdırabilirsiniz.

Canon PRINT uygulaması sayesinde tasarımınızı doğrudan akıllı telefonunuzdan uyumlu PIXMA yazıcılardan veya tercihinize göre bilgisayardan yazdırabilirsiniz. Yazıcınız Canon PIXMA Cloud Link ile uyumluysa Canon PRINT uygulaması aracılığıyla doğrudan Instagram ve Facebook gibi sosyal medya hesaplarınız üzerinden baskı alabilirsiniz.

4. Tasarımı kesin.

A printed graphic of a flamingo being cut out on a green cutting mat.
Baskılarınızı akıllı telefonunuzun boyutuna uyacak şekilde kırptığınızdan emin olun. Dizüstü bilgisayar veya tablet gibi daha büyük bir eşyayı süslüyorsanız kırpmadan doğrudan süsleme işlemine geçebilirsiniz.

Bir fotoğrafı kağıdın tamamına yazdırdıysanız doğrudan bir sonraki adıma geçebilirsiniz. Ancak tasarımınız daha küçükse çıkartmayı boyutuna göre kırpmanız gerekir. İyi bir keskin makas Yeniden Yapıştırılabilir Fotoğraf Kağıdını kesmek için idealdir ancak daha düzgün bir kenar elde etmek için tasarımı acele etmeden yavaşça kesin. Akıllı telefon kılıfı kesiyorsanız kameranın konumunu ve hizalamayı kontrol etmeyi ve buna göre kesmeyi unutmayın. Önce düz kağıt veya karttan şablon oluşturmak iyi bir fikir olabilir. Ardından, çıktıyı kesmeden önce şablonun kenarlarını bir kurşun kalemle çizebilirsiniz.

Canon Mıknatıslı Fotoğraf Kağıdını kesmek için maket bıçağı daha iyi bir seçenek olabilir ancak alttaki çalışma yüzeyini korumak için bir kesme tahtası, temiz bir doğrama tahtası veya iyi kalınlıkta bir gazete kullanın. Metal cetvel veya benzeri bir şey, düz alanları keserken kullanışlı bir kılavuz oluşturur ve düz, sabit bir hareketle kesmeye yardımcı olur.

5. Soyun ve yapıştırın.

A person peeling a printed sticker off the backing paper.
Çıkartmanızın arkasındaki yapışkan kısmı dikkatlice soyun ve çıkartmayı cihazınıza yapıştırın. Mıknatıslı kağıt kullanıyorsanız soymanıza gerek olmadan tasarımınızı uygun bir yüzeye uygulayın.

Şimdi sıra Yeniden Yapıştırılabilir Fotoğraf Kağıdının arkasını soyup akıllı telefonunuza veya cihazınıza uygulamaya geldi. Çıkartmanın bir köşesinden veya kenarından başlayarak arka kısmı dikkatlice soyun ve çıkartmayı yavaş bir hareketle yapıştırın. Çıkartmanın üzerinde sabit bir şekilde ilerleyerek çıkartmayı düz bir çizgide soyup yapıştırmaya yardımcı olması için cetvel kullanabilirsiniz.

Mıknatıslı Fotoğraf Kağıdının arkasında kağıt olmadığından kesmeyi bitirdikten hemen sonra kullanıma hazırdır.

6. Yeniden konumlandırın.

A woman applying a cut-out printed sticker to the back of her smartphone.
Her iki medyanın da yeniden yapıştırılabilir ve kalıntı bırakmayan özelliği sayesinde bu mıknatısları buzdolabından radyatöre taşıyabilir ve yeni akıllı telefonunuzdaki çıkartmayı istediğiniz zaman değiştirebilirsiniz.

Canon RP-101 Yeniden Yapıştırılabilir Fotoğraf Kağıdı ve MG-101 Mıknatıslı Fotoğraf Kağıdı kullanmanın en güzel yanlarından biri, yapışkan kalıntılar bırakmadan cihazınızın canlı ve yeni görünmesini sağlamak için baskıları değiştirebilmenizdir. Haftanın her günü yepyeni bir görünüm elde edebilirsiniz!

Yazan: Angela Nicholson

*Yeniden Yapıştırılabilir Fotoğraf Kağıdı RP-101 uyumluluğu: TS/TR/G serisi, MG7700, MG7500, MG7100, MG6800, MG6600, MG6400, MG5700, MG5600, MG5500, MG3600, MG3500, MG3000, MG2900, MG2500, MG2400 serisi, MX530, MX490, MX470 serisi, iP2800 serisi, iP110
Mıknatıslı Fotoğraf Kağıdı MG-101 uyumluluğu: TS/TR/G serisi, MG7700, MG7500, MG7100, MG6800, MG6600, MG6400, MG5700, MG5600, MG5500, MG3600, MG3500, MG3000, MG2900, MG2500, MG2400 serisi, MX530, MX490, MX470 serisi, iP8700 serisi, iP2800, iP110, iX6800 serisi

İlgili Ürünler

İlgili Ürünler

İlgili Ürünler

Önerilen uygulamalar

İlgili Makaleler

İlham Alın bölümü; kullanışlı fotoğrafçılık ipuçları, alıcı kılavuzları ve bilgilendirici röportajlar dahil olmak üzere en iyi fotoğraf makinesini veya en iyi yazıcıyı bulmanız ve bir sonraki yaratıcı fikrinizi hayata geçirmeniz için ihtiyacınız olan her şeyi içeren temel bir kaynaktır.

İpuçları ve Teknikler bölümüne geri dön