A person printing on a Canon PIXMA printer from a tablet using the Canon Easy-PhotoPrint Editor App.

YAZDIRMAYLA İLGİLİ İPUÇLARI

Canon'un Easy-PhotoPrint Editor uygulamasıyla yeni yaratıcı potansiyelinizi ortaya çıkarın.

Teknoloji yıllar içinde binlerce dijital görüntü çekmeyi oldukça kolay hale getirdi ancak bunlar o şekilde kaldı. Peki ya tüm bu görüntülerin keyfini "gerçek" dünyada çıkarabilseydiniz? Canon Easy-PhotoPrint Editor uygulaması en sevdiğiniz fotoğrafları, son derece yaratıcı ve kişiselleştirilmiş şekilde şık baskılara veya benzersiz hediyelere dönüştürmek için basit bir yol sunar. Baskıyı kolaylaştırır ve eğlenceli hale getirir!

Bu uygulama, PIXMA serisindeki yazıcılar da dahil olmak üzere birçok Canon yazıcı ile uyumludur. Akıllı telefon ve tabletler (iOS ve Android) dahil çeşitli cihazlarda kullanılabilir ve PC ve Mac kullanıcıları için bir masaüstü sürümü mevcuttur. Yazıcınızı uygulamaya hızlı bir şekilde bağlamak için ana ekranın üst köşesindeki yazıcı simgesine tıklayın ve "Kullanılabilir Yazıcılar" listesinden Canon yazıcınızı seçin.

A flat lay image of a hand holding a smartphone, an envelope, calendar, note paper and printed pictures.
Okula yönelik veya aile üyelerine hediye etmek için özel baskılar, kartlar ve posterler oluşturun. Uygulamayı, sosyal medyaya yüklemeden önce fotoğraflarınızı düzenlemek için de kullanabilirsiniz.

Görüntülerinizi seçme

A person uses the Canon Easy-PhotoPrint Editor App.
Sosyal medya da dahil olmak üzere kendi depolama platformlarınızdan veya akıllı telefonunuzdaki film rulosundan da görüntü seçebilirsiniz.

Canon Easy-PhotoPrint Editor uygulaması, üzerinde çalışmak istediğiniz görüntüleri seçmeniz için çeşitli seçenekler sunar. Görüntü ve belgeleri doğrudan cihazınızdan ("Gözat" düğmesine tıklayın) veya image.canon, Dropbox, Facebook, Google Drive, Instagram ve OneDrive gibi çeşitli popüler harici bulut hizmetleri ve sosyal medya platformlarından seçebilirsiniz. Bu kullanışlı kurulum, çeşitli platformlara kaydettiğiniz çok sayıda görüntünüz varsa zamandan tasarruf etmenizi sağlar.

Bir şablon üzerinde çalışmaya başladıysanız ve bu şablona daha sonra geri dönmek istiyorsanız "Kaydet" düğmesine basmanız yeterlidir. Bu sayede şablon, ana ekrandaki "Öğeleriniz" sekmesinin altında dosyalanır. Hızlı ve kolay erişim için yıldız simgesine tıklayarak sık kullanılan şablonlarınızı "Sık Kullanılanlar" menüsüne de ekleyebilirsiniz. Her ana menü ayarının altında bulunan şablon filtre aracı, kağıt boyutu ve görüntü sayısı gibi çeşitli kategorilere göre şablon seçmenize olanak tanıyarak zaman tasarrufu sağlar.

Görüntülerinizi özelleştirme

Canon Easy-PhotoPrint Editor, yediden yetmişe yaratıcı süreçten keyif alan herkese hitap eden sezgisel ve kullanımı kolay bir uygulamadır. Fotoğraflarınızı basmak ve özelleştirmek için tümü ana ekrandan seçilebilen çeşitli seçenekler bulunur.

Görüntüleri tek tek yazdırmanın hızlı ve kolay bir yolu için "Fotoğraflar" düğmesini seçin. Bu size, görüntünüzü kırpma veya şık bir filtre efekti ekleme seçeneği sunar. Görüntülerinizi daha fazla özelleştirmek istiyorsanız "Fotoğraf Düzeni" düğmesini seçmenizi tavsiye ederiz. Bu özellik, arka plan rengini değiştirme, metin ekleme, fotoğraf çerçevesi ekleme gibi özel efektler eklemenizi ve yaratıcı "Damgalar" aracını kullanmanızı sağlar (Bu seçenekler, diğer pek çok şablon tasarımında bulunur.). "Damgalar" aracı; oklar, konuşma balonları, hayvanlar, sayılar ve semboller gibi çeşitli grafik simgeler içerir. Böylece fotoğraf montajlarınıza benzersiz ve sanatsal tasarımlar ekleyebilirsiniz.

Kolaj oluşturma

Canon Easy-PhotoPrint Editor uygulaması, tüm aile için tasarlandı. Albüm seçeneği, özel etkinliklerdeki anılarınızı benzersiz bir albüm haline getirerek anılarınızın keyfini çıkarmanıza veya hediye olarak vermenize olanak tanır.

Özel bir bitiriş elde etmek için dekoratif damgalar, metinler ve görüntülerle özelleştirilebilen basılabilir paket kağıdı tasarımlarını seçebilirsiniz. Ayrıca en sevdiğiniz görüntülerin çıkartmalarını da oluşturabilirsiniz. Canon Yeniden Yapıştırılabilir Fotoğraf Kağıdı paketiyle muhteşem sonuçlar elde edeceksiniz. Birden çok etiket şablonu tasarım kullanıyor ve çeşitli görüntüler elde etmek istiyorsanız "Aynı görüntüyü tüm karelere ekle" kutusunun işaretini kaldırdığınızdan emin olun. Çıkartmaları çerçevelerle, damgalarla, metin ve arka plan renkleriyle özelleştirerek benzersiz bir görünüm elde edebilirsiniz.

İş ve kişisel yönetim

A fridge with pictures, posters, notes and magnets stuck to it.
En sevdiğiniz fotoğraflardan posterler oluşturabilir ve basabilirsiniz. Etkinliğinize veya işinize uygun birçok tasarım arasından seçim yapabilirsiniz.

Canon Easy-PhotoPrint Editor uygulamasını, hem aile fotoğrafları ve eğlenceli fotoğraf projeleri için hem de iş ve kişisel yönetim için kullanabilirsiniz. Örneğin, indirimlere ve güvenliğe yönelik tasarımlar dahil, işinize uyacak şekilde özelleştirebileceğiniz posterler oluşturabilmeniz için şablonlar bulunur. Ayrıca, kimlik fotoğrafı bastırmak, kendi kartvizitinizi tasarlamak veya 1, 6 veya 12 aylık şablonlarla takvim oluşturma seçenekleriniz bulunur.

Akıllı telefon teknolojisi ve Canon Easy-PhotoPrint Editor gibi yaratıcı uygulamalar sayesinde görüntülerinizi basmak eğlenceli ve yaratıcı bir sürece dönüşebilir. İster iş ister kişisel kullanım için mükemmel bir araçtır. Canon PIXMA yazıcıyla bu baskı yöntemi, size hem zaman kazandırır hem de bu özel dijital anıları siz ve sevdiklerinizin keyif alacağı değerli ürünlere dönüştürmenizi sağlar.

Yazan: Claire Gillo

İlgili makaleler
A woman with her back to the camera uses a tablet. A Canon printer is on a desk in the background.

BASKI

Ev-ofisinizde kablosuz teknolojisi kullanmaya başlayın ve her yerden baskı alın.

Kablosuz yazıcı sayesinde evden iş yaparken veya ders çalışırken masa başında olmanız gerekmez. Kurulumu kolaydır; nasıl olduğuna göz atın.

A Canon PIXMA TS5350 Series printer next to school books, a pencil case and a pair of scissors.

YAZDIRMAYLA İLGİLİ İPUÇLARI

Baskıyla öğrenme

Öğrenciler için hangi uygulamalar faydalı? Canon PIXMA yazıcıların öğrenmeyi nasıl teşvik ettiğini ve ev ödevlerine nasıl yardımcı olabileceğini keşfedin.

A printout on a printer tray of an iron-on transfer of a polar bear, different print applications, smartphone, cloth bag, t-shirt and party glasses.

YARATICI BASKILAR

Baskı ile yaratıcılığınızı ortaya çıkarın

Canon kağıtlarını, uygulamalarını ve yazıcılarını kullanarak evinizi nasıl dönüştürebileceğinizi ve telefonunuzdan buzdolabınıza kadar her şeyi nasıl kişiselleştirebileceğinizi keşfedin.

İlgili Ürünler

İlgili Ürünler

İlgili Ürünler

İlgili Makaleler

İlham Alın bölümü; kullanışlı fotoğrafçılık ipuçları, alıcı kılavuzları ve bilgilendirici röportajlar dahil olmak üzere en iyi fotoğraf makinesini veya en iyi yazıcıyı bulmanız ve bir sonraki yaratıcı fikrinizi hayata geçirmeniz için ihtiyacınız olan her şeyi içeren temel bir kaynaktır.

Tüm İpuçları ve Teknikler bölümüne geri dön