YARATICI BASKI VE ALBÜM OLUŞTURMA

Kendi kişisel aile fotoğrafları albümünüzü oluşturun.

Adım adım kılavuzumuzu izleyin ve değerli anılarla dolu bir fotoğraf albümü derleyin.
Bir masanın üstünde, etrafında makas, gümüş rengi kurdele ve fotoğraflar bulunan bir Canon PIXMA yazıcı.

İlişkilerin sürdürülmesi hiç bu kadar önemli olmamıştı. Ailemizden ve arkadaşlarımızdan giderek daha uzak kaldığımız bir dönemde sevdiklerimizle paylaştığımız her anı değerlendirmek çok önemli. Aile albümü geçmişte her evin vazgeçilmeziydi ve yeniden canlandırılmayı hak ediyor. Peki, bir fotoğraf albümü satın almak yerine aile olarak kimliğinizi gerçek anlamda yansıtan kendi kişisel anı koleksiyonunuzu yaratmak için zaman ayırmaya ne dersiniz?

El yapımı albümler, dekoratif görsel öğelere sahip fotoğraf albümleri hazırlamanın ve özelleştirmenin mükemmel ve yaratıcı bir yoludur. Creative Park uygulamasında ve web sitesinde bulunan çok çeşitli şablonlarla ve Canon'un PIXMA kablosuz yazıcı serisine entegre edilen akıllı teknolojiler ve Canon'un SELPHY serisi ile çalışan SELPHY Photo Layout uygulamasının kullanımı kolay işlevleri sayesinde kendi yaratıcı stüdyonuzu oluşturabilirsiniz.

Kendi özel fotoğraf albümünüzü nasıl oluşturacağınızı adım adım gösteren bir kılavuz için bu eğitime göz atın.

Basılı fotoğraflar ve el işi malzemeleri ile bir masanın üstündeki Canon PIXMA yazıcı ve SELPHY QX10.

Bu aktivite için ihtiyacınız olan her şeyi hazırlayın ve bunu eğlenceli bir aile aktivitesi haline getirin.

1. Dekoratif öğelerinizi seçin.

Bir kız ve bir erkek çocuğun sahilde büyükannesi ve büyükbabası ile çekilmiş bir fotoğrafı. Altında ve yanında, hepsi pembe tonlarında farklı desenli kağıtlar ve el yapımı bir çiçek görülüyor.

Albümünüzü özel hale getirmek için Creative Park web sitesindeki veya uygulamasındaki onlarca albüm süslemesi arasından seçim yapın.

Creative Park web sitesinde kesilip çıkarılacak şekiller, albüm kitleri, orijinal fotoğraf çerçeveleri ve daha fazlası gibi albümünüz için kullanabileceğiniz çok çeşitli tasarım öğelerini bulabilirsiniz.

Ayrıca kullanımı kolay Creative Park uygulamasını App Store veya Google Play'den indirebilirsiniz. Tek ihtiyacınız olan bir Canon ID ve desteklenen bir Canon yazıcıdır. Uygulamada bulunan şablonlar çeşitli kategoriler halinde düzenlenmiştir. Uygulamanın kullanıcı dostu tasarımı, aradığınız bölümü hızla bulmanızı sağlar.

Albümümüzün iç kısmı için dört adet desenli kağıt kullandık ancak Creative Park'ta aralarından seçim yapabileceğiniz çok daha fazla kağıt bulabilirsiniz. Çiçeklerle 3B efekt ekleyebilir veya sayfa temasına uyan başka bir çıkartma bulup PIXMA yazıcınızı kullanarak yazdırabilirsiniz. Albümün tüm dekoratif kısımları için Mat Fotoğraf Kağıdı kullanmanızı öneririz.

2. İç sayfaları oluşturun.

Bisiklete binen bir ailenin fotoğrafını yazdıran bir SELPHY Square QX10. Masada çeşitli renkli desenli kağıtlar ve aynı ailenin farklı boyutlardaki fotoğrafları görülüyor.

Creative Park ve SELPHY Photo Layout uygulaması ile hayal gücünüzü serbest bırakın ve kendi kişisel albümünüzü oluşturmak için fotoğrafları ve tasarım öğelerini seçin.

Albümünüze çeşitlilik katmak için fotoğrafları farklı boyutlarda bastırın. PIXMA yazıcılara yönelik Canon fotoğraf kağıtları, çok çeşitli boyut ve yüzey kaplaması seçeneklerine sahiptir. SELPHY yazıcınız ile baskı almayı tercih ederseniz SELPHY Photo Layout uygulamasını kullanarak farklı en/boy oranlarına sahip fotoğraflardan kolaj oluşturabilirsiniz.

Fotoğraflarımız Canon SELPHY Square QX10 ve SELPHY CP1300 yazıcı kullanılarak basılmıştır. SELPHY Photo Layout uygulamasıyla görüntülerinize damgalar, filtreler, kenarlıklar, metin ve kaplamalar gibi yaratıcı dokunuşlar ekleyebilirsiniz. Ayrıca, SELPHY Square QX10 baskılarının kendinden yapışkanlı arka yüzeyi, baskıları albüme zahmetsizce yapıştırmayı kolaylaştırır.

Tüm fotoğrafların baskısını aldıktan sonra, çeşitli öğeleri kesip yapıştırarak şablonun talimatlarına veya kendi tasarımınıza göre katmanlandırabilirsiniz.

3. Albüm kapağını tasarlayın.

Üstünde fotoğraflar ve süslemeler bulunan, sayfaları pembe, kapağı ise yeşil renkte olan bir fotoğraf albümü.

SELPHY Photo Layout uygulamasında çerçeveler ve damgalar ekleyin ve fotoğraflarınızı Canon SELPHY CP1300 veya SELPHY Square QX10 yazıcı ile bastırın.

Şimdi eğitimin "Kendin Yap" bölümüne geçiyoruz: El yapımı albümünüzün kapağını oluşturma.

Creative Park web sitesindeki "Yeni Başlayan Seti (Aile)" şablonunu seçtik ve Canon PIXMA TS5350a Serisi yazıcıyı kullanarak bu şablonunun baskısını aldık. Maket bıçağı ve yapıştırıcı/selobant kullanarak albüm kapağının temelini oluşturmak için hem esnek mukavva (ör. kahvaltılık gevrek kutusu) hem de sert mukavva (ör. ayakkabı kutusu, koli) kullandık.

Dekoratif öğeler oluşturmak için evde bulabileceğiniz, tel ve kurdele gibi birçok malzeme veya albümün temasına uyan diğer malzemeleri kullanabilirsiniz. Çalışmanızı tamamlamak için bunları katmanlar halinde düzenleyip desenli kağıda yapıştırın.

4. Kişiselleştirilmiş fotoğraf albümünüzü bir araya toplayın.

Üstlerinde bir yapıştırıcı tüpü bulunan pembe albüm sayfaları.

Her biri farklı bir temaya sahip çok sayıda küçük albüm oluşturabilirsiniz.

Yapılması gereken tek şey, kendi el yapımı albümünüzü oluşturmak için tüm sayfalarınızı kapakla bir araya getirmektir. Bunu yapmak daha kolay olamazdı! Her bir sayfanın bir tarafını katlayıp kapak sırtının iç kısmına, mümkün olduğunca sol taraftan yapıştırmanız yeterlidir.

Artık değerli anılarınız arasında gezinebilir veya albümünüzü özel günlerde ailenize veya arkadaşlarınıza hediye edebilirsiniz. Anneler Günü, Büyükanneler ve Büyükbabalar Günü veya doğum günleri için mükemmel bir hediyedir.

Aile fotoğrafçılığı becerilerinizi geliştirmek istiyorsanız Canon Marka Elçisi Helen Bartlett'in verdiği ipuçlarına göz atın.

Daha fazla ilham almak için Pinterest sayfamıza göz atın ve #MadeWithPixma etiketiyle çalışmalarınızı bizimle paylaşın.


Yazan: Claire Kaleta ve Agi Wojcik

İlgili ürünler

 • Ev Yazıcıları

  PIXMA TS5350a Serisi

  PIXMA TS5350a Serisinin çok yönlü medya işleme özelliği, havalı yaratıcı uygulamaları ve kusursuz akıllı telefon bağlantıları ile tasarım zevklerinizi sergileyin.
 • Ev Yazıcıları

  SELPHY SQUARE QX10

  Özel anılarınızı, her yerde kablosuz olarak özenle hazırlayabileceğiniz harika baskılar halinde saklayın.
 • Ev Yazıcıları

  SELPHY CP1500

  Bu kullanımı kolay kompakt fotoğraf yazıcısıyla saniyeler içinde zengin renkli ve son derece dayanıklı baskılar elde edin.
 • Ev Yazıcıları

  SELPHY CP1300

  Uyumlu akıllı cihazlardan ve fotoğraf makinelerinden muhteşem kablosuz baskılar ve vesikalık fotoğraflar alabileceğiniz şık ve taşınabilir yazıcı.
 • Mürekkep Püskürtmeli Yazıcılar

  Matte Photo Paper MP-101

  Mat kaplaması ile Mat Fotoğraf Kağıdı yüksek kaliteli fotoğraflar, grafikler ve metinlerin elde edilmesini sağlar. Ayrıca, tebrik kartları, görsel sunumlar ve kağıtla yapılan el işleri gibi daha yaratıcı kullanımlar için de uygundur.
 • İlgili makaleler

 • BASKI

  El işleri için en iyi yazıcılar

  Canon, aile projelerinden profesyonel çalışmalara kadar her türlü çalışmanız için mükemmel bir yazıcıya sahiptir.

 • YARATICI BASKI

  Baskılarla ilk yıl anılarım

  Portre fotoğrafçısı Jemella Ukaegbu, bebeğinizin ilk yılına ait anıları saklamak ve korumak için en iyi ipuçlarını paylaşıyor.

 • TEMEL BİLGİLER

  Baskı amaçlı çekim yapma

  Yedi önemli ipucundan faydalanarak baskılarda saklamak için anıları kaydedin.

 • YARATICI BASKI

  Kendi hikaye kitabınızı oluşturun

  Canon SELPHY CP1500 ile kendi hikaye kitabınızı hazırlayın ve hayal gücünüzü özgür bırakın.